OGŁOSZENIE O PRZETARGU
Prezydent Miasta Krakowa
ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków
1. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 61 o powierzchni użytkowej 72,17 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Kobierzyńskiej Nr 95 wraz z pomieszczeniem przynależnym piwnicą o powierzchni 2,28 m2 i udziałem wynoszącym 14/1000 części w nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa składająca się z działek nr 99/6 o powierzchni 0,0703 ha, nr 100/7 o powierzchni 0,1694 ha oraz nr 101/10 o powierzchni 0,1150 ha, położona w obrębie P- 34, jednostka ewidencyjna Podgórze, objęta KR1P/00520984/7.
Cena wywoławcza wynosi: 488 000,00 zł
wadium: 49 000,00 zł
Budynek przy ul. Kobierzyńskiej Nr 95 został wzniesiony w 1993 r. z gotowych elementów prefabrykowanych. Jest to blok mieszkalny o 11 kondygnacjach nadziemnych, podpiwniczony, kilkuklatkowy. Budynek wyposażony jest w windę. Lokal Nr 61 położony jest na czwartym piętrze, składa się z trzech pokoi, jasnej kuchni, łazienki, pomieszczenia wc i garderoby oraz z dwóch przedpokoi. Dwa pokoje mają wystawę wschodnią, kuchnia i trzeci pokój, z którego dostępny jest balkon położony w częściach wspólnych – południową. Rozkład pomieszczeń jest funkcjonalny. Ściany w pokojach, garderobie i przedpokojach są tynkowane i malowane farbą emulsyjną, w kuchni jest opaska z płytek, w łazience ściany obłożone są tapetami, w pomieszczeniu wc płytkami. Na podłodze w pokojach położone są panele, w przedpokojach, kuchni i pomieszczeniu wc płytki, w łazience wylewka betonowa z okładziną lastriko. Stolarka okienna jest drewniana, zespolona, z okresu budowy budynku, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne płytowe. W pomieszczeniach lokalu zamontowane są żeliwne żeberkowe grzejniki instalacji centralnego ogrzewania zasilanego z sieci miejskiej. Do lokalu doprowadzona jest instalacja wodno – kanalizacyjna, elektryczna 1-fazowa, gazowa i centralnej wody ciepłej. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Do lokalu przynależy piwnica o powierzchni 2,28 m2. Lokal wolny jest od obciążeń. W dziale III księgi wieczystej KR1P/00520984/7 ujawniono wpis o treści „wszelkie prawa, roszczenia i ograniczenia ciążące na lokalach wyodrębnionych z nieruchomości ciążą na związanych z nimi udziałach we współwłasności lub współużytkowaniu wieczystym”, natomiast dział IV księgi wieczystej nie zawiera wpisów.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 19 maja i 9 czerwca 2021 r. w godz. 14.00 – 14.30.
2. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 5 o powierzchni użytkowej 96,31 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Smolki Nr 12A wraz z pomieszczeniem przynależnym piwnicą Nr 5 o powierzchni 14,74 m2 i udziałem wynoszącym 160/1000 części w nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona jako działka nr 262 o powierzchni 0,0374 ha, położona w obrębie P- 12, jednostka ewidencyjna Podgórze, objęta KR1P/00193856/9.
Cena wywoławcza wynosi: 772 000,00 zł
wadium: 78 000,00 zł
Nieruchomość położona jest w zwartej zabudowie kamienic wielomieszkaniowych. Przedmiotowy obiekt został wniesiony w 1932 r. w technologii tradycyjnej. Budynek jest trzykondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony z nieużytkowym poddaszem. Nieruchomość leży bezpośrednio przy ul. Smolki. Budynek jest w przeciętnym stanie technicznym. Kamienica przy ul. Smolki 12A nie jest wpisana do rejestru zabytków indywidualną decyzją, natomiast z uwagi na wartości urbanistyczne, architektoniczne i historyczne figuruje w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków oraz w obrębie układu urbanistycznego dawnego miasta Podgórze, wpisanego do rejestru zabytków pod nr A-608, na podstawie decyzji z dnia 26.10.1981 r. W związku z powyższym zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi przy ewentualnych pracach związanych z modernizacją lokalu mieszkalnego Nr 5 należy dążyć do zachowania wszelkich wartości świadczących o jego oryginalnej formie - wobec powyższego zastrzega się konieczność utrzymania: historycznego układu przestrzennego lokalu, drewnianych parkietów, zabytkowej stolarki okiennej, mosiężnych klameczek (w przypadku konieczności wymiany okien, ze względu na stan techniczny uniemożliwiający dalsze użytkowanie, nowe należy wykonać z drewna, na wzór istniejących, z powtórzeniem wielkości, podziałów, profilowania i detalu, z przełożeniem zabytkowych okuć), stolarki drzwiowej, płycinowej, ceramicznych pieców. Z uwagi na włączenie obiektu do ewidencji zabytków, remont i modernizacja wnętrz wymaga uzgodnienia z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Krakowie - zgodnie z brzmieniem art. 39 z dnia 7 lipca 1994 r. prawo budowlane (tekst jednolity: DZ. U. z 2020 r. poz. 1333). Ze względu na położenie kamienicy na obszarze zabytkowego układu urbanistycznego, wpisanego do rejestru zabytków - prace dotyczące zewnętrza architektury należy uzyskać stosowne pozwolenie konserwatorskie (art. 36, ust. 1, pkt. liii ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami). Przedmiotowa nieruchomość podlega ochronie prawa na mocy przepisów ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tekst jednolity Dz.U. z 2020 r., poz. 282), oraz art. 39 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku - Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz. U. z 2020 r. poz. 1333). Budynek przy ul. Smolki Nr 12A usytuowany jest na obszarze objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Stare Podgórze - Mateczny”, i położony jest w terenach zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej oznaczonej symbolem MW.3
Lokal Nr 5 położony jest na pierwszym piętrze i składa się z trzech pokoi, jasnej kuchni, łazienki, pomieszczenia wc, spiżarki oraz przedpokoju. Układ pomieszczeń w lokalu jest funkcjonalny, dwa pokoje mają wystawę północno – wschodnią, kuchnia i trzeci pokój południowo – zachodnią. Stolarka okienna jest drewniana, skrzynkowa z pierwotnymi okuciami, są to okna trzyskrzydłowe w dwóch pokojach, w kuchni jest okno i drzwi balkonowe, prowadzące na balkon położony w częściach wspólnych. Stolarka drzwi wejściowych i wewnętrznych jest drewniana, płycinowa (w tym jedne drzwi dwuskrzydłowe, 6 par drzwi jednoskrzydłowych, drzwi do pokoi mają przeszklone płyciny). Na podłogach w pokojach i przedpokoju położone są drewniane parkiety, w łazience i pomieszczeniu wc położone są płytki, w kuchni wykładzina pcv na wylewce. Ściany pomieszczeń są tynkowane i malowane farbą emulsyjną, w łazience, pomieszczeniu wc i kuchni na ścianach jest terakota i farba emulsyjna. W lokalu zachowały się trzy piece kaflowe o białych kaflach, z wkładami elektrycznymi. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, wodno – kanalizacyjną, domofon, gazową. Ogrzewanie w dwóch pokojach odbywało się przy użyciu pieców kaflowych na paliwo stałe, w kuchni było ogrzewanie indywidualne elektryczne (akumulacyjne). Wymienione instalacje wymagają wymiany. W kuchni, łazience i pomieszczeniu wc jest wentylacja grawitacyjna. Do lokalu przynależy piwnica Nr 5 o powierzchni 14,74 m2. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Działy III i IV księgi wieczystej KR1P/00193856/9 nie zawierają wpisów.
RZUT LOKALU,MAPA, WYTYCZNE KONSERWATORSKIE
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 31 maja i 11 czerwca 2021 r. w godz. w godz. 14.30 – 15.00.
3. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 7 o powierzchni użytkowej 75,27 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Smolki Nr 12A wraz z pomieszczeniem przynależnym piwnicą Nr 7 o powierzchni 19,14 m2 i udziałem wynoszącym 136/1000 części w nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona jako działka nr 262 o powierzchni 0,0374 ha, położona w obrębie P- 12, jednostka ewidencyjna Podgórze, objęta KR1P/00193856/9.
Cena wywoławcza wynosi: 632 000,00 zł
Wadium wynosi: 64 000,00 zł
Nieruchomość położona jest w zwartej zabudowie kamienic wielomieszkaniowych. Przedmiotowy obiekt został wniesiony w 1932 r. w technologii tradycyjnej. Budynek jest trzykondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony z nieużytkowym poddaszem. Nieruchomość leży bezpośrednio przy ul. Smolki. Kamienica przy ul. Smolki 12A nie jest wpisana do rejestru zabytków indywidualną decyzją, natomiast z uwagi na wartości urbanistyczne, architektoniczne i historyczne figuruje w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków oraz w obrębie układu urbanistycznego dawnego miasta Podgórze, wpisanego do rejestru zabytków pod nr A-608, na podstawie decyzji z dnia 26.10.1981 r. W związku z powyższym zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi przy ewentualnych pracach związanych z modernizacją lokalu mieszkalnego Nr 7 należy dążyć do zachowania wszelkich wartości świadczących o jego oryginalnej formie - wobec powyższego zastrzega się konieczność utrzymania: historycznego układu przestrzennego lokalu, drewnianych parkietów, zabytkowej stolarki okiennej, mosiężnych klameczek (w przypadku konieczności wymiany okien, ze względu na stan techniczny uniemożliwiający dalsze użytkowanie, nowe należy wykonać z drewna, na wzór istniejących, z powtórzeniem wielkości, podziałów, profilowania i detalu, z przełożeniem zabytkowych okuć), stolarki drzwiowej, płycinowej, ceramicznych pieców. Z uwagi na włączenie obiektu do ewidencji zabytków, remont i modernizacja wnętrz wymaga uzgodnienia z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Krakowie - zgodnie z brzmieniem art. 39 z dnia 7 lipca 1994 r. prawo budowlane (tekst jednolity: DZ. U. z 2020 r. poz. 1333). Ze względu na położenie kamienicy na obszarze zabytkowego układu urbanistycznego, wpisanego do rejestru zabytków - prace dotyczące zewnętrza architektury należy uzyskać stosowne pozwolenie konserwatorskie (art. 36, ust. 1, pkt. liii ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami). Przedmiotowa nieruchomość podlega ochronie prawa na mocy przepisów ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tekst jednolity Dz.U. z 2020 r., poz. 282), oraz art. 39 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku - Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz. U. z 2020 r. poz. 1333). Budynek przy ul. Smolki Nr 12A usytuowany jest na obszarze objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Stare Podgórze - Mateczny”, i położony jest w terenach zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej oznaczonej symbolem MW.3
Lokal Nr 7 położony jest na drugim piętrze i składa się z trzech pokoi, kuchni, łazienki oraz przedpokoju. Układ pomieszczeń w lokalu jest funkcjonalny, wejście do kuchni odbywa się z pomieszczenia oznaczonego na inwentaryzacji stanowiącej załącznik do zaświadczenia o samodzielności Nr 3, dwa pokoje mają wystawę południowo – zachodnią, trzeci pokój północno - wschodnią. Stolarka okienna jest drewniana, skrzynkowa z pierwotnymi okuciami, są to okna trzyskrzydłowe w dwóch pokojach, w trzecim jest okno i drzwi balkonowe pcv, prowadzące na balkon położony w częściach wspólnych. Stolarka drzwi wejściowych i wewnętrznych jest drewniana, płycinowa drzwi jednoskrzydłowych. Na podłogach w dwóch pokojach i przedpokoju położone są drewniane parkiety, w łazience, trzecim pokoju i kuchni położone są płytki. Ściany pomieszczeń są tynkowane i malowane farbą emulsyjną, w łazience na ścianach jest terakota i farba emulsyjna. W lokalu zachowały się trzy piece kaflowe o białych kaflach, z wkładami elektrycznymi. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, wodno – kanalizacyjną, w kuchni i łazience znajduje się wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie jest indywidualne elektryczne (akumulacyjne). Instalacje w lokalu wymagają wymiany. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Do lokalu przynależy piwnica Nr 7 o powierzchni 19,14 m2. Działy III i IV księgi wieczystej KR1P/00193856/9 nie zawierają wpisów.
RZUT LOKALU, MAPA , WYTYCZNE KONSERWATORSKIE
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 31 maja i 11 czerwca 2021 r. w godz. w godz. 14.30 – 15.00.
4. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 12 o powierzchni użytkowej 83,76 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Rzeźniczej Nr 2 wraz z udziałem wynoszącym 19/1000 części w nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona jako działka 78/1 o powierzchni 0,1212 ha, położona w obrębie 17 jednostka ewidencyjna Śródmieście, objęta KW KR1P/00074824/6.
Cena wywoławcza wynosi: 570 000,00 zł
Wadium wynosi: 57 000,00 zł
Kamienica Nr 2 przy ul. Rzeźniczej jest narożnym budynkiem z ul. Grzegórzecką, o pięciu kondygnacjach nadziemnych, podpiwniczonym, wzniesionym w technologii tradycyjnej ok. 1955 r. stan techniczny budynku jest przeciętny. Nieruchomość figuruje w gminnej ewidencji zabytków i zgodnie z przepisami Ustawy z 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 282 ze zm.) podlega ochronie konserwatorskiej w zapisach obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Rejon Alei Ignacego Daszyńskiego” (przyjętego uchwałą nr CXIV/3010/18 Rady Miasta Krakowa z dnia 24.10.2018 г.). Zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi z oryginalnego wyposażenia w mieszkaniu nr 12 zachowała się tylko stolarka drzwi wejściowych z klatki schodowej oraz parkiety w pokojach i większej części hallu. Pozostałe elementy wyposażenia są wtórne, współczesne i bez wartości zabytkowych (stolarka okienna z РСѴ; stolarka wszystkich drzwi wewnętrznych; posadzki i ściany w kuchni, łazience, WC oraz posadzka w prowadzącej do nich odnodze hallu wyłożone współczesnymi płytkami ceramicznymi; ściany w korytarzu częściowo zakryte szafą wnękową oraz zaaranżowane regipsowymi i drewnianymi półkami; sufity w korytarzu, kuchni i pomieszczeniach sanitarnych podwieszane). Ze względu na ochronę konserwatorską budynku, oryginalna stolarka drzwi wejściowych z klatki schodowej, przynależna do przestrzeni wspólnych, winna zostać zachowana i poddana renowacji. Ze stanowiska konserwatorskiego wymiana stolarki drzwi wejściowych jest możliwa w wypadku udokumentowanego złego stanu zachowania, na nową, drewnianą, wiernie odtwarzającą stolarkę oryginalną pod względem wymiarów, konstrukcji (5 poziomych płycin prostokątnych), proporcji szerokości ramy do wymiaru płycin oraz profili wokół nich. Wewnątrz lokalu mieszkalnego zaleca się zachowanie oryginalnych parkietów w pokojach oraz części hallu wejściowego (klepkowe, układane w jodełkę, lakierowane), poddanie ich renowacji (cyklinowanie i lakierowanie lub olejowanie), a w wypadku udokumentowanego złego stanu zachowania przełożenie z uzupełnieniami lub wymianę na nowy, analogiczny.
Lokal Nr 12 położony jest na trzecim piętrze budynku. Lokal składa się z czterech pokoi, łazienki, holu, pomieszczenia wc i jasnej kuchni. Dwa pokoje mają wystawę zachodnią, jeden pokój narożny zachodnio – północną, czwarty pokój i kuchnia północną. Stolarka okienna jest plastikowa w kolorze białym. Stolarka drzwi wejściowych i wewnętrznych jest drewniana, drzwi jednoskrzydłowe, płytowe. Na podłogach w holu i pokojach położony jest drewniany parkiet, w łazience, pomieszczeniu wc i kuchni płytki ceramiczne. Ściany pomieszczeń są tynkowane i malowane farbą emulsyjną, w pokojach częściowo obłożone tapetami, w kuchni, łazience i wc na ścianach jest terakota. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną 1-fazową, wodno – kanalizacyjną, gazową. Zgodnie z treścią protokołu z przeglądu kominiarskiego kratki wentylacyjne pomieszczenia wc, łazienki i kuchni podłączone są do drożnych przewodów kominowych wentylacyjnych. Piecyk gazowy zamontowany w łazience podłączony jest do drożnego przewodu kominowego spalinowego, wentylacja kuchni w 50 % przysłonięta jest zabudowa podwieszaną sufitu. W dniu kontroli tj. 22.05.2020 r. przepływ powietrza w przewodach kominowych był prawidłowy. Lokal wyposażony jest w instalacje centralnego ogrzewania zasilanego z sieci miejskiej. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Lokal wolny jest od obciążeń. W dziale III księgi wieczystej KR1P/00074824/6 ujawniono wpis „Zarząd budynkiem mieszkalnym sprawować będzie dotychczasowa administracja z uwzględnieniem przepisów rozdziału 4 ustawy o własności lokali”, dział IV księgi wieczystej nie zawiera wpisów.
RZUT LOKALU, MAPA, WYTYCZNE KONSERWATORSKIE
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 18 maja i 10 czerwca 2021 r. w godz. w godz. 14.00 – 14.30.
Przetargi na sprzedaż wymienionych wyżej nieruchomości odbędą się w budynku Urzędu Miasta Krakowa w dniu 22 czerwca 2021 r. w Sali Obrad im. F. Maryewskiego, Rynek Podgórski 1.
poz. 1 – godz. 9.00
poz. 2 – godz. 10.00
poz. 3 – godz. 11.00
poz.4 – godz. 12.00
W przetargu mogą wziąć udział osoby, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniądza z oznaczeniem nieruchomości wyłącznie przelewem na rachunek depozytowy Urzędu Miasta Krakowa Wydziału Finansowego pl. Wszystkich Świętych 3-4, prowadzony w Banku PKO BP SA Nr 02 1020 2892 0000 5702 0590 1071, w taki sposób, aby najpóźniej w dniu 17 czerwca 2021 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym Miasta Krakowa, pod rygorem uznania, że warunek wpłaty wadium nie został spełniony. Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Miasta Krakowa.
Komisja przetargowa przed otwarciem przetargu potwierdza wniesienie wadium przez uczestników przetargu. Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód tożsamości.
W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba inna niż osoba fizyczna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego, a osoba prowadząca działalność gospodarczą zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od podpisania umowy notarialnej. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu, w sposób odpowiadający formie wnoszenia. Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej.
O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług (tekst jednolity Dz. U. z 2020, poz. 106 z późn.zm.).
Cena nabycia nieruchomości płatna jest jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej. W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym Miasta Krakowa.
O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanym w zawiadomieniu lub do dnia zawarcia umowy nie dokona wpłaty ceny nieruchomości, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Opłaty notarialne i sądowe związane z zawarciem umowy notarialnej ponosi nabywca.
W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości ustalony zostanie cudzoziemiec w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 2278.), do zawarcia umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości nabywca winien przedłożyć zezwolenie, jeżeli uzyskanie zezwolenia wynika z przepisów cytowanej wyżej ustawy.
Mając na uwadze obowiązujący stan epidemii w Polsce, wymogi i obostrzenia sanitarne wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny oraz konieczność należytego zabezpieczenia ochrony zdrowia i życia, tak klientów korzystających z usług realizowanych przez Urząd Miasta Krakowa jak i pracowników UMK obsługujących realizację tych usług, przyjęte zostały poniższe zasady:
ilość osób uczestniczących w przetargu odpowiadać będzie ilości wpłaconych wadium (jedno wadium = 1 osoba) wyklucza się obecność osób towarzyszących. W przypadku gdy jedno wadium wpłacone jest wspólnie przez kilka osób, konieczne jest wyznaczenie jednego uczestnika i udzielenie mu przez pozostałe osoby pisemnego pełnomocnictwa upoważniającego do reprezentowania ich w przetargu,
uczestnik przetargu będzie uprawniony do wejścia do budynku, w którym odbywa się przetarg nie wcześniej niż 15 minut przed wyznaczoną godziną rozpoczęcia przetargu,
uczestnik przetargu powinien być wyposażony w środki ochrony osobistej (maska, rękawiczki) zgodnie z obowiązującymi na dzień przetargu procedurami bezpieczeństwa właściwymi dla miejsca przeprowadzenia przetargu,
uczestnik wchodzący do budynku Urzędu Miasta Krakowa bez założonych rękawiczek ochronnych musi zdezynfekować dłonie przy użyciu odpowiedniego urządzenia zamontowanego przy wejściu do budynku,
uczestnik wchodzący do budynku Urzędu Miasta Krakowa podlegać będzie bezwzględnemu obowiązkowi poddania się automatycznemu pomiarowi temperatury ciała przy użyciu odpowiedniego urządzenia zamontowanego przy wejściu do budynku lub przez pomiar ręczny dokonany przez upoważnionego pracownika urzędu albo podmiotu zewnętrznego świadczącego usługę ochrony mienia i osób. Wstęp i przebywanie w budynku jest dopuszczalne tylko i wyłącznie dla osób, których wynik automatycznego pomiaru temperatury ciała przy wejściu/wejściach do budynku jest mniejszy lub równy 37,4 °C.
Wymogi wskazane w pkt 3-5 zgodnie są z zarządzeniem Nr 2365/2020 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 24.09.2020 r. w sprawie zasad obsługi klientów Urzędu Miasta Krakowa w okresie obowiązującego stanu epidemii w Polsce.
Szczegółowe informacje odnośnie zbywanych nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta Referacie Przetargów i Zamian, Urzędu Miasta Krakowa ul. Kasprowicza 29, telefon 126169809 w godzinach pracy urzędu.
Ogłoszenie o przetargu jest zamieszczone na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl Finanse i Mienie/ Nieruchomości Miasta Krakowa/ Przetargi na Nieruchomości/.
Przetargi zostaną przeprowadzone na podstawie art. 38-41 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz.U z 2020 r. poz. 1990, z 2021 r. poz. 11, 234) oraz przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2020 r. poz. 1698).
Prezydent Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.