OGŁOSZENIE O PRZETARGU
Prezydent Miasta Krakowa
ogłasza pierwsze przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków
1. przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej, oznaczonej nr działki 443 o powierzchni 0,1172 ha, objętej KW KR1P/00315595/3, położonej w obrębie P-15, jednostka ewidencyjna Podgórze, przy ul. Kuklińskiego.
Cena wywoławcza wynosi: 1 064 000,00 zł brutto, w tym 23% podatku VAT
wadium: 107 000,00 zł
Obszar w skład którego wchodzi nieruchomość podlega ustaleniom miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Płaszowska – Krzywda” zatwierdzonego Uchwałą Nr XXXIII/412/11 Rady Miasta Krakowa z dnia 7 grudnia 2011 r. zgodnie z którym działka nr 443 położona jest w terenach zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, oznaczonej na rysunku planu symbolem MW 8, z podstawowym przeznaczeniem pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne z usługami wbudowanymi. Jako przeznaczenie uzupełniające dopuszcza się: zieleń urządzoną, obiekty małej architektury, dojścia i dojazdy do budynków oraz drogi wewnętrzne, parkingi i miejsca postojowe nie wyznaczone na rysunku planu, nadziemne wielopoziomowe parkingi i miejsca postojowe, urządzenia i obiekty ograniczające oddziaływania i zanieczyszczenia komunikacyjne, w tym elementy ochrony akustycznej, urządzenia i sieci infrastruktury technicznej. W granicach terenu MW8 obowiązuje zakaz wznoszenia: tymczasowych obiektów budowlanych, za wyjątkiem zaplecza budowy; budynków mieszkaniowych jednorodzinnych; budynków mieszkaniowych wielorodzinnych bez wbudowanych usług w parterach budynków; wolnostojących obiektów usług komercyjnych; budynków produkcyjnych, magazynowych i składowych; obiektów i budynków gospodarczych za wyjątkiem obiektów służących gromadzeniu odpadów; garaży wolnostojących. Obowiązuje zasada lokalizowania usług wyłącznie w parterach budynków. Wskaźnik intensywności zabudowy nie może być większy niż 1,5 natomiast wskaźnik powierzchni biologicznie czynnej nie może być mniejszy niż 40%. Wskaźnik powierzchni zainwestowanej nie może być większy niż 60%. Od strony ulicy Kuklińskiego miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza kształtowanie ciągłej pierzei zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z usługami wbudowanymi, wzdłuż obowiązującej linii zabudowy. Wysokość nowych budynków, poza obiektem stanowiącym lokalną dominatę, nie może przekraczać 18 metrów, wysokość obiektu lokalnej dominaty nie może przekraczać 24 metrów. Obowiązują dachy płaskie, wykończenie elewacji – tynki z elementami drewna lub kamienia. Otwory okienne mają być prostokątne w układzie pionowym. Zakazuje się budowy ogrodzeń. Miejsca gromadzenia odpadów mają być wydzielone i zadaszone.
Pełny tekst ustaleń planu wraz z załącznikiem graficznym dostępny jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.krakow.pl/ Strategie, Polityki, Programy/ Planowanie Przestrzenne/ Plany obowiązujące. Szczegółowe informacje odnośnie ustaleń planu można uzyskać w Wydziale Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Mogilskiej nr 41. Z opinii Wydziału Planowania Przestrzennego wynika, że ewentualne możliwości samodzielnego zagospodarowania działki wynikają z ustaleń w.w planu.
Ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zawierają szczegółowe warunki zagospodarowania terenu, w tym nakazy i zakazy związane z realizacją nowej zabudowy jak i uwarunkowania dotyczące istniejących obiektów i urządzeń budowlanych. Zagospodarowanie nieruchomości musi uwzględniać przepisy techniczno – budowlane oraz fakt istniejącej w sąsiedztwie zabudowy. Wykładni przepisów prawa dokonuje właściwy organ administracji w toku ich stosowania celem rozpoznania indywidualnej i konkretnej sprawy. Za ocenę możliwości inwestycyjnej terenu oraz zgodność sporządzenia projektu z ustaleniami obowiązującego na przedmiotowym terenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego odpowiada uprawniona osoba sporządzająca projekt. Sprawdzenie tej zgodności następuje w stosownym postępowaniu administracyjnym prowadzonym przez właściwy organ architektoniczno – budowlany.
Nieruchomość jest niezabudowana. Porośnięta jest drzewami i krzewami, a zatem mogą nastąpić ograniczenia inwestycyjne związane z koniecznością ochrony drzew oraz siedlisk i ostoi chronionych gatunków zwierząt. W przypadku konieczności usunięcia z terenu nieruchomości drzew i krzewów ozdobnych będą miały zastosowanie przepisy ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody ( tekst jednolity Dz.U z 2020 r. poz. 55 – z póź. zm.). W przypadku, gdy zagospodarowanie nieruchomości lub realizacja inwestycji będzie wiązała się z naruszeniem zakazów obowiązujących w stosunku do gatunków chronionych, przeprowadzenie czynności może nastąpić dopiero po uzyskaniu stosownego zezwolenia na odstępstwa od zakazów, wydawane na podstawie art. 56 ustawy o ochronie przyrody. Zgodnie z opinią Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie zasadnym byłoby na etapie pozwolenia na budowę zadbać o kształtowanie zieleni izolacyjnej. Nieruchomość położona jest w zasięgu sieci infrastruktury technicznej. Wzdłuż zachodniej granicy działki przebiega sieć wodociągowa Ø 800. Sieć ta nie pozostaje w eksploatacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. Przyłączenie obiektu do sieci infrastruktury technicznej możliwe będzie na warunkach określonych przez dysponentów sieci.
Jak wynika z opinii Zarządu Dróg Miasta Krakowa obsługa komunikacyjna nieruchomości zarówno dla podstawowego jak i uzupełniającego przeznaczenia wynikającego z ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zapewniona poprzez drogę równoległą do ul. Kuklińskiego – przylegającą do nieruchomości od zachodniej strony w oparciu o projektowany zjazd na teren inwestycji, zgodnie z obowiązującą organizacją ruchu. W przypadku zagospodarowania nieruchomości w oparciu o podstawowe przeznaczenie inwestor winien zapewnić / zrealizować miejsca postojowe dla prawidłowego funkcjonowania przedmiotowej inwestycji, poza pasami drogowymi dróg publicznych. Ponadto w bilansie miejsc postojowych należy uwzględnić dodatkowo ogólnodostępne miejsca postojowe.
W najbliższym sąsiedztwie zlokalizowana jest zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna oraz tereny niezabudowane. Działka nr 443 od północy przylega do działki nr 24/3 od wschodu do działki nr 26/1 i 27, od południa do działki nr 29, na których w części urządzony został plac zabaw. Właściciel tych nieruchomości uzyskał zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu, w drodze decyzji, wobec zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych polegających na budowie obiektów małej architektury w miejscu publicznym (urządzeń zabawowych) na działkach nr 27, 29, 23/3, 24/3, 26/1 w obr. 15 Podgórze.
Postanowieniem nr AU-01-4.6740.6.37.2021.ACH z dnia 25 czerwca 2021 r. Prezydent Miasta Krakowa wyraził zgodę na odstępstwo dla Gminy Miejskiej Kraków lub każdego jej następcy prawnego od przepisów § 40 ust.2 i 3 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ( Dz.U. z 2019 r. poz. 1065, ze zm.) umożliwiające wykonanie okien i drzwi pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi w projektowanym budynku mieszkalnym wielorodzinnym z usługami na działce nr 443, obręb 15 Podgórze przy ul. Ryszarda Kuklińskiego w Krakowie, w odległości od 4,00 do 4,5 m od placu zabaw z niezapewnieniem nasłonecznienia placu zabaw co najmniej 4 godziny, pod warunkiem wykonania rozwiązań zamiennych tj. wykonanie nasadzeń zielenią izolacyjną piętrową. Przedmiotowe odstępstwo nie może powodować zagrożenia życia ludzi lub bezpieczeństwa mienia, a w stosunku do obiektów, o których mowa w art. 5 ust.1 pkt 4 ustawy Prawo budowlane ograniczenia dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz nie powinno powodować pogorszenia warunków zdrowotno- sanitarnych i użytkowych, a także stanu środowiska, po spełnieniu określonych warunków zamiennych. Odstępstwo od przepisów techniczno – budowlanych nie może stać w sprzeczności z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Nieruchomość wolna jest od obciążeń. Działy III i IV księgi wieczystej KR1P/00315595/3 nie zawierają wpisów.
Operat szacunkowy określający wartość rynkową nieruchomości na podstawie którego została ustalona cena wywoławcza nieruchomości jest ważny do dnia 10 marca 2022 r. a zatem umowa notarialna sprzedaży nieruchomości powinna być podpisana najpóźniej do dnia 10 marca 2022 r.
2. przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków oznaczonego Nr 5 o powierzchni użytkowej 103,06 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Juliusza Lea Nr 15 wraz z pomieszczeniem przynależnym komórką o powierzchni 11,41 m2 i udziałem wynoszącym 91/1000 części w nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona jako działka nr 295/6 o powierzchni 0,0621ha, położona w obrębie K-4, jednostka ewidencyjna Krowodrza, objęta KR1P/00512558/3.
Cena wywoławcza wynosi: 724 000,00 zł
wadium: 73 000,00 zł
Sprzedaż lokalu zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług (tekst jednolity Dz. U. z 2020, poz. 106 z późn.zm.).
Kamienica Nr 15 jest budynkiem wolnostojącym, podpiwniczonym, dwupiętrowym z kondygnacją przyziemia. Budynek został wzniesiony w 1926 r. w technologii tradycyjnej, jako murowany z cegły pełnej, fundamenty są ceglane, stop nad piwnicą ceglany, stropy między kondygnacjami są drewniane. Klatka schodowa budynku jest drewniana o konstrukcji z belek stalowych. Dach budynku jest dwuspadowy o konstrukcji drewnianej, kryty dachówką ceramiczną i blachą. Budynek wyposażony jest w instalacje wodno – kanalizacyjną, elektryczną, gazową, ogrzewania centralnego zasilanego z sieci miejskiej oraz teletechniczną. W budynku brak windy. Budynek w stanie technicznym ogólnym pogorszonym.
Nieruchomość ujęta jest w gminnej ewidencji zabytków oraz jest położona na terenie układu urbanistycznego ul. Królewskiej. Budynek podlega ochronie konserwatorskiej.
W lokalu mieszkalnym Nr 5, zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi Miejskiego Konserwatora Zabytków zachowały się następujące elementy oryginalnego wystroju: stolarka drzwi wejściowych - drewniana, dwuskrzydłowa, skrzydła czteropłycinowe, drzwi ze szpaletami (dekoracja szpalet analogiczna jak skrzydeł drzwiowych), futryna profilowana, klamka wtórna. Stolarkę wejściową należy zachować i poddać pracom konserwatorskim, docelowo konieczne przywrócenie historycznej formy klamki. W przypadku złego stanu zachowania dopuszczalna rekonstrukcja. Projekt odtworzenia drzwi należy uzgodnić z Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków. Zachowanie historycznego wyglądu drzwi wejściowych do mieszkania jest szczególnie istotne w celu utrzymania spójnego charakteru klatki schodowej, która jest częścią wspólną budynku. Na podłogach w pokojach, przedpokojach i garderobie zachowały się parkiety o układzie w jodełkę, parkiet w pokojach należy zachować i poddać konserwacji. Na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków www.wuoz.malopolska.pl. znajdują się informacje dotyczące zagadnień z dziedziny ochrony zabytków i opieki nad zabytkami w zakresie dotyczącym nieruchomości.
Lokal Nr 5 położony jest na parterze budynku frontowego. Lokal składa się z 4 pokoi, 2 przedpokoi, garderoby, dwóch łazienek, pomieszczenia wc oraz kuchni. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną 3-fazową, gazową, wodno – kanalizacyjną, wentylacyjną, ogrzewania centralnego zasilanego z sieci miejskiej. Miejsce na montaż licznika gazu jest w jednej z łazienek, na klatce schodowej znajdują się skrzynki przeznaczone do montażu licznika energii elektrycznej. W dniu 20 stycznia 2021 r. przeprowadzona została okresowa kontrola kominiarska, w łazienkach zostały zamontowane sufity podwieszane co uniemożliwia określenie przebiegu wszystkich przewodów wentylacyjnych, w oknach należy zamontować nawiewniki, w kuchni wentylacja wykazuje ciąg kominowy. Do lokalu przynależy komórka o powierzchni 11,41 m2. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.
Lokal wolny jest od obciążeń. Dział IV KW KR1P/00512558/3 wolny jest od wpisów, w dziale III KW ujawniono wpisy ograniczonych praw rzeczowych:
-ograniczone prawo rzeczowe na podstawie umowy służebności z daty Kraków 28.04.1936 r. Nr Rep 1071/36 i 1072/36, na rzecz realności lwh 659, służebność światła i niezabudowania parceli lk.189/3 na przestrzeni o szerokości 5m wzdłuż linii granicznej między parcelami lk. 188/8 i 189/3 licząc od linii granicznej parceli lk. 188/8 z parcelą lk. 188/7 zaś wgłąb przez całą parcele lk. 189/3 prostopadle do powyższego odcinka o szerokości 5m,
-ograniczone prawo rzeczowe związane z inną nieruchomością służebność przechodu i przejazdu po działce nr 295/2 (objętej niniejszą księgą wieczystą) szlakiem drogowym przebiegającym po istniejącej drodze wewnętrznej i placu manewrowym za jednorazowym wynagrodzeniem, na rzecz każdoczesnych właścicieli nieruchomości objętej KW KR1P/367715/0,
-ograniczone prawo rzeczowe związane z inną nieruchomością na czas nieoznaczony, za jednorazowym wynagrodzeniem, służebność gruntowa przejazdu i przechodu przez działkę nr 295/2, szlakiem drogowym o powierzchni 0,0063 ha, przebiegającym od ul. Juliusza Lea szlakiem o szerokości 3m po terenie działki nr 295/2 wzdłuż jej zachodniej granicy do działki nr 294, w sposób wskazany na mapie ewidencyjnej, stanowiącej załącznik graficzny do powołanego zarządzenia, a także załącznik do aktu notarialnego, na rzecz każdoczesnych właścicieli działki nr 294.
Obsługa komunikacyjna nieruchomości położonej przy ul. Juliusza Lea Nr 15 odbywa się od drogi publicznej jaką jest ul. Juliusza Lea poprzez istniejący zjazd na drogę dojazdową przebiegającą po terenie działki nr 295/4 obręb K-4 jednostka ewidencyjna Krowodrza stanowiącej własność Gminy Miejskiej Kraków, po której zostanie ustanowiona służebność przejazdu i przechodu przebiegająca po istniejącym szlaku drogowym wzdłuż zachodniej granicy działki nr 295/4 do południowej granicy działki nr 295/6 w sposób zaznaczony na załączniku nr 2 do zarządzenia nr 2329/2021 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 13 sierpnia 2021 r. opublikowanego na stronie Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.krakow.pl/Urząd Miasta Krakowa/Prawo. Nabywcy lokali sprzedawanych w budynku przy ul. Lea Nr 15 zobowiązani będą do zapłacenia na rzecz Gminy Miejskiej Kraków z tytułu obciążenia działki nr 295/4 służebnością gruntową, jednorazowej opłaty w wysokości 6 681,25 zł netto, rozliczonej do 20 lokali znajdujących się w budynku nr 15 oraz podatku VAT w stawce obowiązującej w dacie transakcji obecnie wynoszącej 23% tj. kwotę 1 536,69 zł. Opłata za ustanowienie służebności wynosząca 8 217,94 zł brutto będzie płatna przez nabywcę lokalu nr 5 najpóźniej przed podpisaniem umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości i ustanowienia służebności. Obowiązek współuczestniczenia w utrzymaniu drogi obciąża właściciela/właścicieli nieruchomości władnącej.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 10 i 20 stycznia 2022 r. w godz. 14.30 – 15.00.
mapa z przebiegiem służebności gruntowej
Przetargi na sprzedaż wymienionych wyżej nieruchomości odbędą się w budynku Urzędu Miasta Krakowa w dniu 27 stycznia 2022 r. w Sali Obrad im. F. Maryewskiego, Rynek Podgórski 1.
poz. 1 – godz. 9.00
poz. 2 – godz. 10.00
W przetargu mogą wziąć udział osoby, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniądza z oznaczeniem nieruchomości wyłącznie przelewem na rachunek depozytowy Urzędu Miasta Krakowa Wydziału Finansowego pl. Wszystkich Świętych 3-4, prowadzony w Banku PKO BP SA Nr 02 1020 2892 0000 5702 0590 1071, w taki sposób, aby najpóźniej w dniu 24 stycznia 2022 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym Miasta Krakowa, pod rygorem uznania, że warunek wpłaty wadium nie został spełniony. Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Miasta Krakowa.
W przypadku zamiaru wzięcia udziału w więcej niż jednym przetargu wadium należy wpłacać odrębnie na każdy przetarg.
Komisja przetargowa przed otwarciem przetargu potwierdza wniesienie wadium przez uczestników przetargu. Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód tożsamości.
W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba inna niż osoba fizyczna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego, a osoba prowadząca działalność gospodarczą zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od podpisania umowy notarialnej. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu, w sposób odpowiadający formie wnoszenia. Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej.
O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
Cena nabycia nieruchomości płatna jest jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej. W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym Miasta Krakowa.
O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu lub w terminie podanym w zawiadomieniu i do dnia zawarcia umowy nie dokona wpłaty ceny nieruchomości, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Opłaty notarialne i sądowe związane z zawarciem umowy notarialnej ponosi nabywca.
W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości ustalony zostanie cudzoziemiec w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 2278.), do zawarcia umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości nabywca winien przedłożyć zezwolenie, jeżeli uzyskanie zezwolenia wynika z przepisów cytowanej wyżej ustawy.
Mając na uwadze obowiązujący stan epidemii w Polsce, wymogi i obostrzenia sanitarne wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny oraz konieczność należytego zabezpieczenia ochrony zdrowia i życia, tak klientów korzystających z usług realizowanych przez Urząd Miasta Krakowa jak i pracowników UMK obsługujących realizację tych usług, przyjęte zostały poniższe zasady:
- ilość osób uczestniczących w przetargu odpowiadać będzie ilości wpłaconych wadium (jedno wadium = 1 osoba) wyklucza się obecność osób towarzyszących. W przypadku gdy jedno wadium wpłacone jest wspólnie przez kilka osób, konieczne jest wyznaczenie jednego uczestnika i udzielenie mu przez pozostałe osoby pisemnego pełnomocnictwa upoważniającego do reprezentowania ich w przetargu,
- uczestnik przetargu będzie uprawniony do wejścia do budynku, w którym odbywa się przetarg nie wcześniej niż 15 minut przed wyznaczoną godziną rozpoczęcia przetargu,
- uczestnik przetargu przebywając w budynku, w którym odbywa się przetarg winien mieć założoną maskę zakrywającą nos i usta oraz ewentualnie założone rękawiczki,
- uczestnikom przetargu zaleca się dezynfekowanie rąk przy użyciu udostępnionych środków oraz zachowanie dystansu społecznego,
- uczestnik wchodzący do budynku Urzędu Miasta Krakowa podlegać będzie bezwzględnemu obowiązkowi poddania się automatycznemu pomiarowi temperatury ciała przy użyciu odpowiedniego urządzenia zamontowanego przy wejściu do budynku lub przez pomiar ręczny dokonany przez upoważnionego pracownika urzędu albo podmiotu zewnętrznego świadczącego usługę ochrony mienia i osób. Wstęp i przebywanie w budynku jest dopuszczalne tylko i wyłącznie dla osób, których wynik automatycznego pomiaru temperatury ciała przy wejściu/wejściach do budynku jest nie wyższy niż 37,4 °C.
Wymogi wskazane w pkt. 3-5 zgodnie są z zarządzeniem Nr 2353/2021 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 19.08.2021 r. w sprawie funkcjonowania Urzędu Miasta Krakowa, obsługi klientów oraz realizacji zadań przez jego pracowników w okresie obowiązującego stanu epidemii w Polsce. W przypadku wprowadzenia zmian dotyczących warunków udziału w przetargu, informacja w tym zakresie zostanie zamieszczona na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa, na której zamieszczone jest ogłoszenie o przetargu tj. www.bip.krakow.pl Ogłoszenia i komunikaty/ Przetargi na Nieruchomości/.
Szczegółowe informacje odnośnie zbywanych nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta Referacie Przetargów i Zamian, Urzędu Miasta Krakowa ul. Kasprowicza 29, telefon 12 616-9808 (odnośnie nieruchomości przy ul. Kuklińskiego) oraz 12 616 9809 ( odnośnie lokalu mieszkalnego), w godzinach pracy urzędu.
Przetargi zostaną przeprowadzone na podstawie art. 38-41 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz.U z 2021 r. poz. 1899) oraz przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2020 r. poz. 1698).
Prezydent Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.