OGŁOSZENIE
PREZYDENT MIASTA KRAKOWA
OGŁASZA OTWARTY KONKURS OFERT
ORAZ
NABÓR NA CZŁONKÓW KOMISJI KONKURSOWEJ
na realizację w formie powierzenia zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka.
Tytuł zadania publicznego: „Aktywni na Plus”.
Komórka realizująca: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa.
Planowana wysokość środków publicznych na realizację zadania publicznego: w okresie od 15 kwietnia 2024 roku do dnia 31 grudnia 2024 roku wynosi 685 000 zł (słownie: sześćset osiemdziesiąt pięć tysięcy złotych).
Termin realizacji zadania publicznego: od 15 kwietnia 2024 roku do dnia 31 grudnia 2024 roku.
Adresatami zadania publicznego są: dzieci i rodzice mieszkający na terenie Dzielnicy VIII Dębniki.
Miejsce realizacji zadania publicznego: teren Dzielnicy VIII – Dębniki. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Krakowie, ul. Skotnicka 86, 30-394 Kraków, zgodnie z udzieloną promesą z dnia 31.05.2023 r. przez Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Krakowie przy ul. Skotnickiej 86.
Środki przeznaczone na realizację przedmiotowego zadania publicznego:
Gmina Miejska Kraków w roku 2023 przekazała kwotę 590 000 zł (słownie: pięćset dziewięćdziesiąt tysięcy złotych) na realizację zadania publicznego tego samego rodzaju. Zadanie publiczne pn. „Aktywni w Krakowie” w 2023 roku było realizowane we współpracy z NGO.
Warunki realizacji zadania publicznego:
Niniejszy konkurs ma na celu wybór oferty w zakresie realizacji zadania publicznego pn. „Aktywni na Plus”, realizowanego w ramach budżetu obywatelskiego na podstawie projektu nr BO.D8.33/23, jako zadania o charakterze dzielnicowym, a polegającego na organizacji zajęć edukacyjnych, integracyjnych i rekreacyjnych w formie warsztatów stacjonarnych i wyjazdowych dla dzieci w różnym wieku oraz rodziców. W trakcie realizacji przedmiotowego projektu zostaną też zorganizowane spektakle teatralne, półkolonie oraz inne okolicznościowe imprezy i wydarzenia. Szczegółowy opis realizacji zadania publicznego znajduje się w przyjętym do realizacji projekcie nr BO.D8.33/23, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
W związku z wejściem w życie, z dniem 15 lutego 2024 r., nowelizacji ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym, zwanej w dalszej części ogłoszenia Ustawą o Małoletnich, wyłoniony realizator zobowiązuje się do stosowania przepisów tej ustawy w tym, zgodnie z zapisami art. 21 Ustawy o Małoletnich, przed nawiązaniem stosunku pracy z osobami realizującymi zajęcia lub przed dopuszczeniem ich do innej działalności w związku z realizacją przedmiotowego zadania publicznego, zobowiązany będzie do uzyskania informacji z Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym – czy dane tych osób są zamieszczone w Rejestrze z dostępem ograniczonym lub w Rejestrze osób, w stosunku do których Państwowa Komisja do sprawy przeciwdziałania wykorzystania seksualnemu małoletnich poniżej lat 15 wydała postanowienie o wpisie w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.
Ponadto, wyłoniony realizator zobowiązany będzie do uzyskania od osoby zatrudnianej informacji przedłożonej z Krajowego Rejestru Karnego, w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione określone w przepisach prawa obcego lub przedłożenia odpowiedniego oświadczenia zgodnie z art. 21 ust. 3-9 Ustawy o Małoletnich.
Przedmiotowe dokumenty powinny być dołączone do zawartych umów o pracę i każdorazowo przedkładane do ewentualnej kontroli, która może być przeprowadzona przez podmioty upoważnione zgodnie z ww. Ustawą o Małoletnich.
Jednocześnie, zgodnie z art. 22b i 22c Ustawy o Małoletnich wyłoniony realizator zadania będzie zobligowany do opracowania, wprowadzenia oraz wywieszenia w widocznym miejscu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Krakowie, ul. Skotnicka 86, w których realizowane będzie zadanie publiczne, standardów ochrony małoletnich. Standardy te będą uprzednio przesłane do akceptacji przez komórkę realizującą.
W celu ochrony środowiska naturalnego przed negatywnymi skutkami użycia przedmiotów jednorazowego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych Zleceniobiorca zobowiązuje się do podjęcia wszelkich możliwych, prawnie dopuszczalnych, działań w celu eliminacji z użycia przy wykonywaniu zadania pojemników, naczyń oraz kubków plastikowych i zastąpienie ich w miarę możliwości opakowaniami wielokrotnego użytku ze szkła lub metalu, zgodnie z zapisami uchwały nr XIII/233/19 Rady Miasta Krakowa z dnia 10 kwietnia 2019 r. w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa w zakresie przeprowadzenia akcji „Kraków bez plastiku”.
Oczekiwany cel zlecanego zadania publicznego:
Celem zadania publicznego jest integracja społeczna i aktywizacja dzieci w różnym wieku i rodziców/opiekunów poprzez udział, w warsztatach i zajęciach: edukacyjnych, rekreacyjnych, kulturalnych, plastycznych, imprezach okolicznościowych, półkoloniach oraz wzmocnienie przez to ich kompetencji społecznych, wychowawczych, rodzicielskich oraz zapewnienie uczestnikom tych zajęć możliwości wspólnego aktywnego spędzania czasu. Ponadto celem przedmiotowego zadania publicznego jest rozwijanie zainteresowań dzieci i rodziców/opiekunów poprzez przekazywanie im wiedzy z zakresu różnorodnych dziedzin w nowoczesny i interesujący sposób.
Oczekiwane rezultaty zlecanego zadania publicznego:
1. organizacja warsztatów stacjonarnych dla dzieci w różnym wieku:
a) warsztaty cykliczne „Zumba Kids and Junior – przeprowadzone zgodnie z opisem tych warsztatów znajdujących się w załączniku nr 1;
b) warsztaty cykliczne zajęcia sportowe (m.in. piłka nożna, piłka ręczna, zajęcia fitness, zajęcia sprawnościowe, biegi lub inne) – przeprowadzone zgodnie z opisem tych warsztatów znajdujących się w załączniku nr 1;
c) warsztaty cykliczne z robotyki lub Minecraft'a – przeprowadzone zgodnie z opisem tych warsztatów znajdujących się w załączniku nr 1;
d) warsztaty cykliczne z języka angielskiego – przeprowadzone zgodnie z opisem tych warsztatów znajdujących się w załączniku nr 1;
e) warsztaty cykliczne z elementami fizyki – „Fizyka dla smyka” – przeprowadzone zgodnie z opisem tych warsztatów znajdujących się w załączniku nr 1;
f) warsztaty cykliczne podróżnicze – przeprowadzone zgodnie z opisem tych warsztatów znajdujących się w załączniku nr 1;
2. organizacja warsztatów wyjazdowych dla rodziców z dziećmi, z których przynajmniej jedno jest w wieku do 8 lat – przeprowadzone zgodnie z opisem tych warsztatów znajdujących się w załączniku nr 1;
3. organizacja warsztatów wyjazdowych dla starszych dzieci od 8 do 14 lat – przeprowadzone zgodnie z opisem tych warsztatów znajdujących się w załączniku nr 1;
4. organizacja bezpłatnych spektakli i teatrzyków dla dzieci – przeprowadzone zgodnie z opisem spektakli i teatrzyków znajdujących się w załączniku nr 1;
5. organizacja imprezy okolicznościowej z okazji Dnia Dziecka – przeprowadzona zgodnie z opisem imprezy znajdującej się w załączniku nr 1;
6. organizacja półkolonii w czasie wakacji dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat – przeprowadzone zgodnie z opisem półkolonii znajdujących się w załączniku nr 1.
Zleceniodawca może uznać zadanie za zrealizowane jeżeli Zleceniobiorca nie osiągnie ww. rezultatów lub osiągnie ich w wymiarze mniejszym niż zaplanowany w projekcie stanowiącym zał. nr 1 tylko przypadku gdy wynikać to będzie z braku zapotrzebowania, na tę formę aktywności wśród beneficjentów zadania.
Zleceniobiorca będzie zobowiązany do przesłania do wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych na terenie dzielnicy VIII –Dębniki informacji o rozpoczęciu realizacji projektu oraz zasadach naboru uczestników do poszczególnych aktywności.
Zleceniobiorca zobowiązany będzie do prowadzenia statystyk, w tym w zakresie liczby rodziców i dzieci korzystających z aktywności prowadzonych w ramach przedmiotowego zadania publicznego.
Zleceniobiorca będzie zobowiązany do wywieszania w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 7 w Krakowie przy ulicy Skotnickiej 86 oraz na stronie internetowej dedykowanej przedmiotowemu projektowi i w innych mediach społecznościowych, co najmniej miesięcznego harmonogramu prowadzonych aktywności oraz do przesyłania go Zleceniodawcy w terminie do 25 dnia miesiąca poprzedzającego okres objęty harmonogramem.
Oferent zobowiązany jest do stosowania przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. 2022 poz. 1634 ze zm.) oraz rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE. L.119 z 04.05.2016, str. 1).
UWAGA: Przed przystąpieniem do opracowywania oferty, należy zapoznać się z obowiązującym Regulaminem otwartych konkursów ofert w Gminie Miejskiej Kraków, wprowadzonym Zarządzeniem Nr 430/2023 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 16 lutego 2023 r., dostępnym w Biuletynie Informacji Publicznej, pod adresem: https://bip.krakow.pl/zarzadzenie/2023/430
ZASADY PRZYZNAWANIA DOTACJI:
SPOSÓB I TERMIN SKŁADANIA OFERT:
Organizacja pozarządowa lub podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, zainteresowane udziałem w niniejszym otwartym konkursie ofert, rejestrują się w obowiązującym w GMK elektronicznym NGO Generatorze na stronie internetowej https://krakow.ngogenerator.pl na co najmniej 24 godziny przed zakończeniem terminu składania ofert, z pominięciem dni ustawowo wolnych od pracy oraz dnia wolnych od pracy wynikających z organizacji pracy UMK.
Założone konto służy do sporządzenia i przesłania oferty za pośrednictwem obowiązującego elektronicznego NGO generatora ofert wskazanego w ogłoszeniu konkursowym.
Dla prawidłowego działania NGO Generatora niezbędne jest urządzenie umożliwiające dostęp do sieci Internet oraz korzystanie z jednej z przeglądarek internetowych: Chrome, FireFox, Edge lub Safari w najnowszej wersji z włączoną obsługą JavaScript, a także włączoną obsługą ciasteczek (ang. cookies) wraz z oprogramowaniem pozwalającym na pracę w plikach eksportowanych z NGO Generatora lub importowanych do NGO Generatora w ogólnie znanych formatach np. pdf, xls lub rtf.
Z uwagi na wykorzystywane technologie zaleca się pracę z jednego loginu w danym momencie, tylko i wyłącznie nad jedną ofertą.
Z uwagi na uwarunkowania systemu NGO Generator, aby wygenerować ofertę ostatniego dnia terminu składania ofert prace nad nią w systemie należy rozpocząć tego dnia do godz. 12.00.
W przypadku stwierdzenia błędów czy zastrzeżeń do poprawnej pracy elektronicznego generatora ofert, Oferent powinien dokonać zgłoszenia na adres mailowy: sz.umk@um.krakow.pl na co najmniej 24 godziny przed zakończeniem terminu składania ofert, z pominięciem dni ustawowo wolnych od pracy oraz dni wolnych od pracy wynikających z organizacji pracy UMK.
Obligatoryjnym jest składanie oferty do otwartego konkursu poprzez:
1) wygenerowanie oferty poprzez elektroniczny NGO Generator, załączenie plików z załącznikami do oferty, podpisanie oferty i każdego z załączników profilem zaufanym i przesłanie poprzez NGO Generator do komórki merytorycznej odpowiedzialnej
za ogłoszony konkurs ofert,
LUB
2) wygenerowanie oferty poprzez NGO Generator, załączenie plików z załącznikami do oferty, przesłanie plików w wersji elektronicznej poprzez NGO Generator, a następnie wydruk oferty, dołączenie załączników, podpisanie każdego z dokumentów podpisem tradycyjnym i dostarczenie w zaklejonej, opieczętowanej pieczęcią organizacji
i opisanej kopercie do komórki merytorycznej ogłaszającej otwarty konkurs ofert. Oferta złożona w wersji papierowej musi posiadać taki sam prefix, jak ta złożona w NGO Generatorze.
Oferta oraz załączniki składane w formie papierowej dla swojej ważności muszą być opatrzone datą, podpisem uprawnionej (-ych) statutowo osoby (-ób) oraz pieczątką (-mi) imienną (-ymi) z zastrzeżeniem ust. 9.
Jeżeli osoby uprawnione do podpisania oferty nie dysponują pieczątkami imiennymi, podpis musi być złożony pełnym imieniem i nazwiskiem (czytelnie) z zaznaczeniem pełnionej funkcji.
Termin składania ofert na realizację zadania publicznego upływa 14 marca 2024 roku o godz. 15.00.
Ofertę po wygenerowaniu w NGO Generatorze wraz z załącznikami należy:
1) przesłać w postaci plików pdf opatrzonych (każdy z osobna) Profilem Zaufanym poprzez NGO Generator zgodnie z wymogami określonymi w Regulaminie użytkowania NGO Generatora stanowiącym załącznik do zarządzenia nr 336/2023 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 6 lutego 2023 roku,
LUB
2) wysłać pocztą/kurierem lub dostarczyć osobiście w wersji papierowej w zaklejonej, opieczętowanej pieczęcią oferenta kopercie z zaznaczeniem na kopercie nazwy i adresu oferenta wyłącznie do siedziby Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, pokój nr 5B, III piętro, segment B, ul. Dekerta 24.
Oferty złożone w innych lokalizacjach Urzędu Miasta lub dostarczone po upływie terminu składania ofert (decyduje data wpływu do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK lub data przesłania poprzez NGO Generator) uznane będą za niespełniające wymogów formalnych.
TRYB I KRYTERIA STOSOWANE PRZY WYBORZE OFERT ORAZ TERMIN DOKONANIA WYBORU OFERT:
1) złożenie oferty po terminie,
2) złożenie oferty w sposób niezgodny z ogłoszeniem konkursu (tj. np. z pominięciem obowiązującego w GMK elektronicznego NGO Generatora ofert; nieprzesłanie oferty wraz z załącznikami podpisanymi Profilem Zaufanym poprzez NGO Generator lub niedostarczenie wersji papierowej oferty wraz z załącznikami; przesłanie oferty i załączników mailowo lub faxem),
3) złożenie formularza oferty bez wymaganego załącznika (analiza ryzyka),
4) złożenie oferty na niewłaściwym formularzu, innym niż określony w ogłoszeniu konkursowym,
5) niewypełnienie wszystkich punktów formularza oferty w tym:
a) nieoszacowanie wartości w zł w sekcji VI oferty poz. 3, - „Inne działania, które mogą mieć znaczenie przy ocenie oferty, w tym odnoszące się do kalkulacji przewidywanych kosztów oraz oświadczeń zawartych w sekcji VII” w przypadku w przypadku wykazywania wkładu osobowego przez Oferenta w kalkulacji w ofercie;
b) nieuwzględnienie w sekcji III pkt 3 oferty – „Syntetyczny opis zadania” konkretnych działań w zakresie zapewnienia dostępności osobom ze specjalnymi potrzebami zgodnie z załącznikiem nr 3 do ogłoszenia „Schemat informacji o minimalnych wymaganiach zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami”.
c) nieuwzględnienie w sekcji III pkt 3 oferty –„Syntetyczny opis zadania” deklaracji o wykorzystaniu lub nie wykorzystaniu floty pojazdów przy realizacji zadania publicznego.
6) złożenie oferty przez organizację pozarządową, która zgodnie z celami ujawnionymi w Krajowym Rejestrze Sądowym lub innym rejestrze lub ewidencji nie realizuje rodzaju zadania publicznego wskazanego w ogłoszeniu konkursowym,
7) złożenie oferty nie w jednoznacznie zdefiniowanym zakresie zadania publicznego,
8) złożenie oferty niepodpisanej przez osoby upoważnione do tego zgodnie z danymi ujawnionymi w Krajowym Rejestrze Sądowym lub w innym dokumencie potwierdzającym status prawny podmiotu i umocowanie osób go reprezentujących. W przypadku zmian osobowych w reprezentacji organizacji pozarządowej lub podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 Ustawy, nieujawnionych na dzień składania oferty w KRS, dla wykazania umocowania do działania w imieniu Oferenta należy przedłożyć uchwałę podjętą we właściwym dla Oferenta trybie oraz potwierdzenie złożenia wniosku o dokonanie wpisu zmian w KRS.
9) złożenie oferty, w której wnioskowana kwota dotacji w danym roku przekracza maksymalną kwotę dotacji na dany rok, określoną w ogłoszeniu o konkursie.
Komisja konkursowa może żądać od oferentów dodatkowych informacji oraz wyjaśnień dotyczących złożonych ofert, m.in. odnośnie działalności statutowej oferenta w kontekście zakresu zadania publicznego w ogłoszonym konkursie ofert.
Komisja dokonuje oceny oferty pod względem formalnym na podstawie karty oceny formalnej stanowiącej załącznik nr 6 do ogłoszenia.
1) możliwość realizacji zadania publicznego przez organizację pozarządową lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 Ustawy,
2) kalkulację kosztów zadania publicznego, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania,
3) jakość wykonania zadania i kwalifikacje osób, przy udziale których organizacja pozarządowa lub podmioty określone w art. 3 ust. 3 Ustawy będą realizować zadanie publiczne,
4) planowany przez organizację pozarządową lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy, wkład własny niefinansowy (w tym osobowy i rzeczowy),
5) analizę i ocenę realizacji zleconych zadań publicznych w przypadku organizacji pozarządowej lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 Ustawy, które w latach poprzednich realizowały zlecone zadania publiczne biorąc pod uwagę rzetelność
i terminowość oraz sposób rozliczenia otrzymanych na ten cel środków.
Ostatecznego wyboru ofert wraz z decyzją o wysokości kwoty dotacji dokonuje Prezydent lub osoba przez niego upoważniona, w terminie do dnia 12 kwietnia 2024 roku.
Każdy w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia wyników konkursu może żądać uzasadnienia wyboru lub odrzucenia oferty.
Wyniki otwartego konkursu ofert, komórka merytoryczna zamieszcza niezwłocznie:
1) w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa,
2) na tablicy ogłoszeń w siedzibie Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia,
oraz udostępnia się je w miejskim portalu dla organizacji pozarządowych: www.ngo.krakow.pl
Otwarty konkurs ofert może zostać unieważniony w przypadku, gdy:
1) nie zostanie złożona żadna oferta,
2) żadna ze złożonych ofert nie będzie spełniać wymogów formalnych i merytorycznych zawartych w niniejszym ogłoszeniu.
ZASADY UŻYTKOWANIA ELEKTRONICZNEGO GENERATORA OFERT
Regulamin funkcjonowania i użytkowania systemu NGO Generator określa zarządzenie nr 336/2023 Prezydenta Miasta Krakowa z 6 lutego 2023 r., dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa pod adresem: https://bip.krakow.pl/zarzadzenie/2023/336
INFORMACJE O KONKURSIE:
Informacje dotyczące otwartego konkursu ofert można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. 7.40-15.30 w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia, pod numerem tel. 12 616 51 25 w przypadku merytorycznych zagadnień dotyczących ogłoszenia konkursowego oraz zasad wypełniania formularza oferty i jej składania.
Zgłoszenia w zakresie funkcjonowania NGO Generatora należy zgłaszać mailowo na adres: sz.umk@um.krakow.pl.
Dodatkowo pomoc przy wypełnieniu formularza oferty można uzyskać (po uprzedniej telefonicznej lub mailowej rezerwacji terminu konsultacji):
- w „Centrum Obywatelskim – ul. Reymonta 20”, tel. 669-528-381, e-mail: centrum@krafos.pl, godziny funkcjonowania dostępne na stronie internetowej www.co.krakow.pl;
- w „Centrum Obywatelskim Centrum C 10”, tel. 578-562-000, e-mail: c10@ipp.expert, godziny funkcjonowania dostępne na stronie internetowej www.c10.krakow.pl
PREZYDENT MIASTA KRAKOWA OGŁASZA NABÓR NA CZŁONKÓW KOMISJI KONKURSOWEJ
W skład Komisji konkursowej wchodzi do 7 osób z prawem głosu:
1. Przewodniczący Komisji - przedstawiciel komórki merytorycznej, odpowiedzialnej za dany konkurs,
2. do trzech przedstawicieli komórki merytorycznej, w tym zastępca przewodniczącego,
3. osoby wskazane przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, Krakowska Rada Działalności Pożytku Publicznego może rekomendować jedną z nich.
W sytuacjach wyjątkowych Komisja konkursowa może obradować przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość. Decyzję o obradach Komisji konkursowej z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych podejmuje Przewodniczący Komisji.
Komisja konkursowa dokumentują swoją pracę w formie pisemnej, zgodnie z ogłoszonymi warunkami konkursowymi.
W przypadku pracy komisji konkursowej z wykorzystaniem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość, członkowie Komisji konkursowej zobowiązani są do niezwłocznego złożenia swoich podpisów na kartach oceny formalnej i merytorycznej ocenianych ofert.
Do prac komisji konkursowej przewodniczący komisji może zaprosić z głosem doradczym osoby posiadające specjalistyczną wiedzę w dziedzinie obejmującej zakres zadań publicznych, których konkurs dotyczy.
Dopuszcza się powołanie komisji konkursowej w składzie przekraczającym liczbę określoną w ust.3.
Komisja konkursowa powoływana jest przez Prezydenta lub osobę przez niego upoważnioną w drodze zarządzenia.
Prezydent lub osoba przez niego upoważniona powołuje do komisji przedstawicieli organizacji pozarządowych lub podmiotów, o których mowa w art. 3. ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz innych podmiotów spośród zgłoszonych wcześniej kandydatur.
Kandydaci muszą spełniać łącznie następujące kryteria:
1. są obywatelami RP, korzystają z pełni praw publicznych,
2. nie podlegają wyłączeniu określonemu w art. 24 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. 2023 r. poz. 775 ze zm.),
3. wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie,
4. zgłoszą swoją kandydaturę poprzez formularz zgłoszeniowy, stanowiący załącznik nr 8 do ogłoszenia, podpisany i wypełniony przez samego kandydata oraz oraz podmiot zgłaszający kandydata/kandydatkę.
Udział w pracach komisji konkursowej jest nieodpłatny i za udział w posiedzeniach jej członkom nie przysługuje zwrot kosztów podróży.
Reprezentant organizacji pozarządowych powołany do komisji konkursowej będzie zobowiązany, po zapoznaniu się z listą złożonych do konkursu ofert do złożenia na pierwszym posiedzeniu komisji konkursowej oświadczenia o braku konfliktu interesów wobec Oferentów uczestniczących w konkursie, zgodnie z załącznikiem nr 9 do ogłoszenia konkursowego oraz, w przypadku pracy komisji konkursowej z wykorzystaniem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość, do wypełnienia także oświadczenia o niezachowaniu kopii dokumentacji konkursowej, stanowiącego załącznik nr 10 do ogłoszenia konkursowego.
Termin zgłaszania kandydatów upływa z dniem 29 lutego 2024 roku o godz. 15:00. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy:
- przesłać jego skan pocztą elektroniczną na adres: sz.umk@um.krakow.pl
LUB
dostarczyć do siedziby Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, pokój nr 5B, III piętro, segment B, ul. Dekerta 24.
LUB
przesłać poprzez e-PUAP w formacie podpisanego pliku pdf adresowanego do komórki merytorycznej ogłaszającej konkurs ofert.
Pracownicy komórki merytorycznej Urzędu powoływani do Komisji konkursowej przez Prezydenta oraz pracownicy MJO powoływani do Komisji konkursowych
przez Dyrektora MJO są zobowiązani do wypełnienia jedynie oświadczenia o bezstronności przy opiniowaniu ofert w stosunku do Oferentów biorących udział w konkursie ofert.
WAŻNE DOKUMENTY:
ZAŁĄCZNIKI DO OGŁOSZENIA:
załącznik nr 1 – szczegółowy opis realizacji zadania publicznego zgodny z projektem nr BO.D8.33/23 wraz z promesą;
załącznik nr 2 – formularz analizy ryzyka związanego z realizacją zadania publicznego i sposób zapobiegania;
załącznik nr 3 – schemat informacji o minimalnych wymaganiach zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami;
załącznik nr 4 – formularz sprawozdania z realizacji zadania publicznego, zgodny ze wzorem określonym w aktualnym Rozporządzeniu;
załącznik nr 5 – formularz oferty, zgodny ze wzorem określonym w aktualnym Rozporządzeniu;
załącznik nr 6 – karta oceny formalnej oferty;
załącznik nr 7 – karta oceny merytorycznej oferty;
załącznik nr 8 – formularz zgłoszeniowy do komisji konkursowej;
załącznik nr 9 - formularz oświadczenia dla członka komisji konkursowej o braku konfliktu interesów wobec oferentów uczestniczących w konkursie;
załącznik nr 10 - wzór oświadczenia członka komisji o niezachowaniu kopii dokumentacji konkursowej.