Prezydent Miasta Krakowa ogłasza konsultacje społeczne, których przedmiotem jest projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Krakowa.
Celem konsultacji społecznych jest pozyskanie uwag i opinii od interesariuszy procesu rewitalizacji w zakresie projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Krakowa.
Konsultacje rozpoczynają się z dniem 29 kwietnia 2024 r. i potrwają do 7 czerwca 2024 r. włącznie. Zapoznanie się interesariuszy z przedmiotem konsultacji oraz materiałami informacyjnymi będzie możliwe przez cały okres trwania procesu konsultacji społecznych. Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Krakowa poddawany konsultacjom społecznym zostanie udostępniony na stronie podmiotowej gminy w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na żądanie interesariuszy w siedzibie Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji, Kraków ul. Zabłocie 22, w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8:00–15.00, pokój nr 103.
Interesariuszami rewitalizacji zgodnie z art. 2 ustawy o rewitalizacji są w szczególności: mieszkańcy obszaru rewitalizacji oraz właściciele, użytkownicy wieczyści nieruchomości i podmioty zarządzające nieruchomościami znajdującymi się na tym obszarze, w tym spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, społeczne inicjatywy mieszkaniowe i towarzystwa budownictwa społecznego, inni mieszkańcy gminy niż wymienieni powyżej, podmioty prowadzące lub zamierzające prowadzić na obszarze gminy działalność gospodarczą, podmioty prowadzące lub zamierzające prowadzić na obszarze gminy działalność społeczną, w tym organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne, organy władzy publicznej, podmioty, inne niż wymienione powyżej, realizujące na obszarze rewitalizacji uprawnienia Skarbu Państwa.
Obszar rewitalizacji określa uchwała nr XCVII/2644/22 Rady Miasta Krakowa z dnia 12 października 2022 r. w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji w Mieście Krakowie i są to:
1) podobszar rewitalizacji Kazimierz-Stradom, o powierzchni 138,17 ha;
2) podobszar rewitalizacji Grzegórzki-Wesoła, o powierzchni 135,25 ha;
3) podobszar rewitalizacji „stara” Nowa Huta, o powierzchni 320,47 ha.
Szczegółowe informacje o formach konsultacji oraz formularze konsultacyjne oraz projekty konsultowanych dokumentów znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej