Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie oferty w Kancelarii Magistratu Urzędu Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych ¾ (w godzinach pracy Urzędu Miasta Krakowa) lub przesłanie oferty na ww. adres w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 sierpnia 2006 r. (liczy się data wpływu).
Załącznik
do zarządzenia Nr 1480/2006
Prezydenta Miasta Krakowa
z dnia 18 lipca 2006 r.
Ogłoszenie
Prezydent Miasta Krakowa ogłasza uzupełniający nabór ofert do otwartego konkursu na realizację zadań publicznych Gminy Miejskiej Kraków w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji w 2006 roku.
1.
Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego; zgodnie z art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.) oraz do jednostek organizacyjnych podległych organom administracji publicznej lub przez nie nadzorowanych, dla których organizatorem nie jest Gmina Miejska Kraków (art. 11 ust. 3 ww. ustawy). Do konkursu mogą być składane oferty, których realizacja rozpoczyna się nie wcześniej niż 1 października 2006 r. i kończy nie później niż 31 grudnia 2006 r.
2.
Przedmiotem konkursu są zadania realizowane na rzecz społeczności Krakowa w celu wzbogacenia oferty kulturalnej miasta. Na realizację zadań wybranych w drodze konkursu planuje się przeznaczyć środki publiczne w kwocie 41 460 zł.
3.
1. Podmiot ubiegający się o dotację winien zrealizować oferowane zadanie na terenie Gminy Miejskiej Kraków, a zadanie to musi być przedmiotem jego działalności statutowej.
2. Postępowanie konkursowe odbywać się będzie przy uwzględnieniu zasad określonych w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.).
3. Dotacja może zostać przyznana oferentowi, który złoży w terminie prawidłowo opracowaną ofertę wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do Rozporządzenia Ministra, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 grudnia 2005 r. w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. Nr 264, poz. 2207).
4. Złożenie oferty nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.
5. W przypadku, gdy wnioskowana w ofertach kwota dofinansowania przekroczy wysokość środków przeznaczonych na wsparcie poszczególnych zadań, zastrzega się możliwość zmniejszenia wysokości wnioskowanego dofinansowania, stosownie do posiadanych środków. W przypadku konieczności zmniejszenia kwoty dotacji w stosunku do wnioskowanej oferent może negocjować zmniejszenie zakresu rzeczowego zadania lub wycofać swoją ofertę.
6. Warunkiem przekazania dotacji jest zawarcie umowy w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
7. Prezydent Miasta Krakowa może odmówić podmiotowi wyłonionemu w konkursie przekazania dotacji i podpisania z nim umowy w przypadku, gdy okaże się, że:
- rzeczywisty zakres zadania znacząco odbiega od opisanego w ofercie,
- podmiot lub jego reprezentanci utracili zdolność do czynności prawnych,
- zostały ujawnione, nieznane wcześniej, okoliczności podważające wiarygodność oferenta.
4.
1. Zadanie może być realizowane w różnej formie, a w szczególności poprzez organizację: koncertu, spektaklu, widowiska plenerowego, wystawy, festiwalu, przeglądu, imprezy filmowej lub interdyscyplinarnej w okresie: 1 października – 31 grudnia 2006 r. (IV kwartał 2006 r.).
2. Podmiot składający ofertę na realizację zadań powinien mieć niezbędne doświadczenie w organizacji tego typu zadań, zasoby osobowe oraz zasoby rzeczowe w postaci bazy materialno - technicznej lub dostęp do takiej bazy, zapewniające wykonanie zadania.
3. Zakres i warunki realizacji zadania publicznego zostaną określone w umowie zawartej z oferentem wybranym w konkursie.
4. Dofinansowanie zadania przez Gminę Miejską Kraków (wsparcie realizacji) obejmuje okres: od dnia podpisania umowy do dnia 31 grudnia 2006 roku.
5. Podmiot dotowany po zakończeniu realizacji zadania zobowiązany jest do przedstawienia szczegółowego sprawozdania merytorycznego i finansowego z wykonania zadania.
5.
1. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie oferty w Kancelarii Magistratu Urzędu Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych ¾ (w godzinach pracy Urzędu Miasta Krakowa) lub przesłanie oferty na ww. adres w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 sierpnia 2006 r. (liczy się data wpływu).
2. Oferty należy składać w zamkniętej kopercie, na której należy napisać nazwę i adres oferenta oraz nazwę zadania bądź działania, którego dotyczy oferta. Koperty winny być oznaczone dopiskiem: „Otwarty konkurs ofert w dziedzinie kultury”. Oferty, które zostaną złożone, uzupełnione albo wpłyną pocztą po ww. terminie nie będą rozpatrywane.
3. Formularz oferty można otrzymać w Kancelarii Magistratu Urzędu Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych ¾ w godzinach pracy Urzędu Miasta Krakowa – procedura XXIII/KD/12 - lub pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta Krakowa: www.krakow.pl/kultura/mecenat/docs/oferta.rtf
6.
1. Otwarcie ofert nastąpi w pierwszym dniu roboczym następującym po dniu, w którym upłynął termin składania ofert.
2. Oceny formalnej złożonych ofert dokonają pracownicy Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.
3. Następnie, komisja konkursowa powołana zarządzeniem nr 61/2006 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 13 stycznia 2006 r. dokona analizy złożonych ofert i wybierze najkorzystniejsze z punktu widzenia następujących kryteriów:
- na ile zadanie wzbogaca ofertę kulturalną miasta, do jak szerokiego grona odbiorców jest kierowany projekt, jaki jest poziom artystyczny przedstawionego pomysłu i zaangażowanych twórców, czy zaspakaja potrzeby mieszkańców czy ogranicza się do określonej grupy artystycznej, działalności artysty, na ile projekt może stanowić trwały wkład w dorobek kulturalny miasta,
- jakie są kwalifikacje i doświadczenie wnioskodawcy, koordynatora i osób zaangażowanych (także partnerów jeśli są) w projekt w zakresie realizacji podobnych zadań, czy możliwa jest realizacja zadania przez wnioskodawcę z uwagi na posiadane zasoby kadrowe i rzeczowe, jak wnioskodawca dotychczas realizował zadania kulturalne we współpracy z Gminą bądź innymi jednostkami administracji publicznej,
- na ile zgłoszony zakres rzeczowy zadania i budżet stanowią spójną całość, czy realizacja zadania wymaga/nie wymaga pobierania opłat od beneficjentów/adresatów, czy planowane przychody zostały wkalkulowane w koszty zadania.
4. O przyznaniu dotacji na zadania wyłonione przez komisję konkursową oraz ich wysokości zdecyduje Prezydent Miasta Krakowa w drodze zarządzenia.
5. Dla zarządzenia Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie wyboru ofert i udzielenia dotacji nie stosuje się trybu odwołania.
6. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do dnia 15 września 2006 r.
7.
Zrealizowane (2005 rok) i realizowane (2006 rok) zadania publiczne tego samego rodzaju i wielkość dotacji na ich realizację :
Rok 2005 - 2 422 762 zł
Rok 2006 - 2 958 540 zł
.