„Rozbudowa budynku usługowego - edukacyjnego (szkoła muzyczna) na cele usługowe - edukacyjne. Zmiana sposobu użytkowania istniejących nieużytkowych pomieszczeń strychowych na pomieszczenia usługowe - edukacyjne"
AU-02-1-WKA/JCZ.7331-1937/09 Kraków dnia 14.10.2011
OBWIESZCZENIE
W związku z uchyleniem przez Wojewódzki Sąd Administracyjny wyrokiem z 13 czerwca 2011 r., sygn. akt II SA/Kr 540/11 decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie z 27 grudnia 2010r. utrzymującej w mocy decyzję Prezydenta Miasta Krakowa z 20 maja 2010 r. o odmowie uchylenia decyzji nr AU-2/7331/1593/08 z 28 kwietnia 2008 r. ustalającej lokalizację inwestycji celu publicznego dla zamierzenia inwestycyjnego pn. „Rozbudowa budynku usługowego - edukacyjnego (szkoła muzyczna) na cele usługowe - edukacyjne. Zmiana sposobu użytkowania istniejących nieużytkowych pomieszczeń strychowych na pomieszczenia usługowe - edukacyjne" na działce nr 90 obr. 13 Podgórze, przy ul. Józefińskiej 10-12 w Krakowie (znak sprawy: AU-02-1-WKA.7331-3559/07) oraz decyzji organu I instancji,
informuje się, iż w ponownie prowadzonym na wniosek Larix Sp. z o.o. postępowaniu o wznowienie postępowania zakończonego ww. decyzją zgromadzony został materiał dowodowy.
W związku z powyższym informuje się, iż, zgodnie z art. 10 §1 kodeksu postępowania administracyjnego, strony mają prawo zapoznać się z materiałem dowodowym zgromadzonym w aktach sprawy, zgłaszać swe zarzuty i wnioski w tut. Wydziale, Rynek Podgórski 2, w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszego zawiadomienia (godziny przyjmowania stron: 7.40-15.30). Zgłoszone uwagi i zastrzeżenia stron zostaną włączone do akt sprawy i rozstrzygnięte będą w decyzji kończącej postępowanie. Od decyzji tej służyć będzie stronom prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego za pośrednictwem Wydziału Architektury i Urbanistyki UMK w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji.
POUCZENIE:
Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. 2000. Nr 98, poz. 1071 z późniejszymi zmianami): (wyciąg)
Art. 32. Strona może działać przez pełnomocnika, chyba że charakter czynności wymaga jej osobistego działania.
Art. 33. § 1. Pełnomocnikiem strony może być osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych.
§ 2. Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie lub zgłoszone do protokołu.
§ 3. Pełnomocnik dołącza do akt oryginał lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa. Adwokat, radca prawny, rzecznik patentowy, a także doradca podatkowy mogą sami uwierzytelnić odpis udzielonego im pełnomocnictwa oraz odpisy innych dokumentów wykazujących ich umocowanie. Organ administracji publicznej może w razie wątpliwości zażądać urzędowego poświadczenia podpisu strony.
§ 4. W sprawach mniejszej wagi organ administracji publicznej może nie żądać pełnomocnictwa, jeśli pełnomocnikiem jest członek najbliższej rodziny lub domownik strony, a nie ma wątpliwości co do istnienia i zakresu upoważnienia do występowania w imieniu strony.
Art. 41. § 1. W toku postępowania strony oraz ich przedstawiciele i pełnomocnicy mają obowiązek zawiadomić organ administracji publicznej o każdej zmianie swego adresu.
§ 2. W razie zaniedbania obowiązku określonego w § 1 doręczenie pisma pod dotychczasowym adresem ma skutek prawny.
Art. 73. § 1. Strona ma prawo wglądu w akta sprawy, sporządzania z nich notatek, kopii lub odpisów. Prawo to przysługuje również po zakończeniu postępowania.
§ 1a. Czynności określone w § 1 są dokonywane w lokalu organu administracji publicznej w obecności pracownika tego organu.
§ 2. Strona może żądać uwierzytelnienia odpisów lub kopii akt sprawy lub wydania jej z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów, o ile jest to uzasadnione ważnym interesem strony.