II Etap rozbudowy Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych im. M. Karłowicza wraz z infrastrukturą techniczną i przebudową sieci c.c. na dz. 6, 7, 8/10, 15, 20/21 obręb 48 Nowa Huta os. Centrum E w Krakowie"
AU-02-1-EŁY/AKO.7331-2807/09
OBWIESZCZENIE
Na podstawie art. 49 Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego ( tekst jednolity Dz.U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zmianami) oraz art. 53 ust. 1 Ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zawiadamia się,
że w związku z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 27.06.2011 r., sygn. akt II SA/Kr 678/11 uchylającym decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 10.02.2011 r., sygn. akt SKO.ZP/415/1399/2010 oraz decyzję Prezydenta Miasta Krakowa Nr AU-2/7331/3323/10 umarzającą wznowione postępowanie w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego dla zamierzenia inwestycyjnego pn. „II Etap rozbudowy Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych im. M. Karłowicza wraz z infrastrukturą techniczną i przebudową sieci c.c. na dz. 6, 7, 8/10, 15, 20/21 obręb 48 Nowa Huta os. Centrum E w Krakowie"
sprawa wznowienia postępowania prowadzona z wniosku Spółdzielni Mieszkaniowej Pracowników Oświaty i Wychowania w Krakowie, os. Na Skarpie 7/47, 31-909 Kraków będzie ponownie rozpoznania.
W związku z powyższym informuje się, że w każdym stadium postępowania strony mogą zapoznać się z materiałem dowodowym zgromadzonym w przedmiotowej sprawie i złożyć ewentualne wnioski i zastrzeżenia w Wydziale Architektury i Urbanistyki UMK, Rynek Podgórski 1.
Otrzymują:
strony wg rozdzielnika w aktach sprawy
POUCZENIE:
Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. 2000. Nr 98, poz. 1071 z późniejszymi zmianami - wyciąg):
Art. 32. Strona może działać przez pełnomocnika, chyba że charakter czynności wymaga jej osobistego działania.
Art. 33. § 1. Pełnomocnikiem strony może być osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych.
§ 2. Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie lub zgłoszone do protokołu.
§ 3. Pełnomocnik dołącza do akt oryginał lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa. Adwokat, radca prawny, rzecznik patentowy, a także doradca podatkowy mogą sami uwierzytelnić odpis udzielonego im pełnomocnictwa oraz odpisy innych dokumentów wykazujących ich umocowanie. Organ administracji publicznej może w razie wątpliwości zażądać urzędowego poświadczenia podpisu strony.
§ 4. W sprawach mniejszej wagi organ administracji publicznej może nie żądać pełnomocnictwa, jeśli pełnomocnikiem jest członek najbliższej rodziny lub domownik strony, a nie ma wątpliwości co do istnienia i zakresu upoważnienia do występowania w imieniu strony.
Art. 40. § 1. Pisma doręcza się stronie, a gdy strona działa przez przedstawiciela - temu przedstawicielowi.
§ 2. Jeżeli strona ustanowiła pełnomocnika, pisma doręcza się pełnomocnikowi. Jeżeli ustanowiono kilku pełnomocników, doręcza się pisma tylko jednemu pełnomocnikowi. Strona może wskazać takiego pełnomocnika.
§ 3. W sprawie wszczętej na skutek podania złożonego przez dwie lub więcej stron pisma doręcza się wszystkim stronom, chyba że w podaniu wskazały jedną jako upoważnioną do odbioru pism.
§ 4. Strona zamieszkała za granicą lub mająca siedzibę za granicą, jeżeli nie ustanowiła pełnomocnika do prowadzenia sprawy zamieszkałego w kraju, jest obowiązana wskazać w kraju pełnomocnika do doręczeń.
§ 5. W razie niewskazania pełnomocnika do doręczeń przeznaczone dla tej strony pisma pozostawia się w aktach sprawy ze skutkiem doręczenia. (...)
Art. 41. § 1. W toku postępowania strony oraz ich przedstawiciele i pełnomocnicy mają obowiązek zawiadomić organ administracji publicznej o każdej zmianie swego adresu.
§ 2. W razie zaniedbania obowiązku określonego w § 1 doręczenie pisma pod dotychczasowym adresem ma skutek prawny.
Art. 73. § 1. Strona ma prawo wglądu w akta sprawy, sporządzania z nich notatek, kopii lub odpisów. Prawo to przysługuje również po zakończeniu postępowania.
§ 1a. Czynności określone w § 1 są dokonywane w lokalu organu administracji publicznej w obecności pracownika tego organu.
§ 2. Strona może żądać uwierzytelnienia odpisów lub kopii akt sprawy lub wydania jej z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów, o ile jest to uzasadnione ważnym interesem strony.
(...)
„Informuje się, iż strony zamieszkałe za granicą lub mające siedzibę za granicą, jeżeli nie ustanowiły pełnomocnika do prowadzenia sprawy zamieszkałego w kraju, są zobowiązane do wskazania w kraju pełnomocnika do doręczeń w terminie 14 dni od daty otrzymania niniejszego zawiadomienia. W razie niewskazania pełnomocnika do doręczeń w zakreślonym terminie, przeznaczone dla tych stron pisma pozostawione będą w aktach sprawy ze skutkiem doręczenia".