Wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży, działania na rzecz integracji emerytów i rencistów, prowadzenie Klubu Seniora - konkurs ofert
Informujemy o ogłoszeniu otwartego konkursu ofert na realizację w 2014 roku zadań publicznych dot. organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży oraz działania na rzecz integracji emerytów i rencistów i prowadzenia Klubu Seniora – ośrodka wsparcia dla seniorów Dzielnicy VI. Termin składania ofert na realizację zadań publicznych upływa z dniem 18 marca 2014 roku o godz. 15.00.
OTWARTY KONKURS OFERT 2014
Gmina Miejska Kraków, Prezydent Miasta Krakowa
komórka realizująca: Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa
ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2014 roku zadań publicznych w zakresach:
l.p.
Rodzaj zadania publicznego:
Planowana wysokość środków publicznych na realizację zadania
1.
Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży
1 100 000,00 zł*
*UWAGA! Wnioskowana kwota dotacji nie może przekraczać 40% planowanej wysokości środków publicznych na realizację ww. zadania, tj. kwoty 440 000,00 zł
Do otwartego konkursu ofert w ramach zadań priorytetowych dzielnic przystąpiły następujące Dzielnice pomocnicze Miasta Krakowa:
l.p.
Dzielnica
Nazwa zadania publicznego
Planowana wysokość środków publicznych na realizację zadania
2.
Dzielnica III Prądnik Czerwony
Wypoczynek letni dzieci i młodzieży
8 000,00 zł
3.
Dzielnica VI Bronowice
Wypoczynek stacjonarny dzieci i młodzieży Dzielnicy VI w okresie wakacji letnich
31 000,00 zł
4.
Dzielnica VI Bronowice
Prowadzenie Klubu Seniora – ośrodka wsparcia dla seniorów Dzielnicy VI
6 000,00 zł
5.
Dzielnica X Swoszowice
Działanie na rzecz integracji emerytów i rencistów
4 200,00 zł
Zasady przyznawania dotacji:
Do złożenia ofert w konkursie uprawnione są organizacje pozarządowe oraz podmioty, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.), prowadzące działalność pożytku publicznego odpowiednio do terytorialnego zakresu działania Gminy Miejskiej Kraków, niedziałające w celu osiągnięcia zysku oraz których działalność statutowa zgodna jest z dziedziną zlecanego zadania.
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie właściwego formularza oferty, zgodnego ze wzorem określonym w aktualnym Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej (załącznik Nr 1 do ogłoszenia) oraz złożenie go w terminie i w sposób określony w niniejszym ogłoszeniu.
Organizacja winna przedstawić ofertę zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji, gwarantując wykonanie zadania w sposób efektywny, oszczędny i terminowy.
Oferent odpowiada za rzetelność, poprawność i kompletność oferty oraz zawartych w niej informacji.
Terminowe złożenie poprawnej i kompletnej oferty nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.
Komisja konkursowa proponuje wysokość kwot dotacji w oparciu o kryteria określone w niniejszym ogłoszeniu, w zależności od ilości uzyskanych punków, zakresu i charakteru zadania objętego ofertą oraz kalkulacją kosztów jego realizacji.
Dofinansowanie nastąpi w trybie wspierania realizacji zadania publicznego.
W celu wyeliminowania podwójnego dofinansowania, z budżetu Miasta może być przyznana tylko jedna dotacja na realizację konkretnej oferty zgłoszonej do konkursu w ramach poszczególnych zadań.
W przypadku zlecania realizacji zadania publicznego organizacjom pozarządowym lub podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy, które złożyły ofertę wspólną, w umowie o wsparcie realizacji zadania publicznego wskazane zostaną prawa i obowiązki każdej z organizacji lub podmiotów, w tym zakres ich świadczeń składających się na realizowane zadanie.
Organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy, z którymi Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa zawrze umowę na realizację zdania publicznego, mogą zlecić realizację zadania publicznego wybranym (w sposób zapewniający jawność i uczciwą konkurencję) organizacjom pozarządowym lub podmiotom, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy, niebędącymi stronami umowy.
W przypadku, gdy organizacja otrzyma dotację w wysokości niższej niż wnioskowana, Wydział Spraw Społecznych oraz realizator zadania dokonują uzgodnień, których celem jest doprecyzowanie warunków i zakresu realizacji zadania lub odstępują od jego realizacji.
Decyzja o przyznaniu dotacji nie jest decyzją administracyjną w rozumieniu przepisów kodeksu postępowania administracyjnego.
Od podjętych decyzji związanych z rozstrzygnięciem konkursu nie przysługuje odwołanie.
Każdy w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia wyników konkursu może żądać uzasadnienia wyboru lub odrzucenia oferty.
Informacje o ofertach niespełniających wymogów formalnych, jak również o odrzuceniu oferty lub udzieleniu dotacji na realizację zadań zostaną zamieszczone w formie wykazu w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta Krakowa oraz na miejskiej platformie informacyjnej dla organizacji pozarządowych www.ngo.krakow.pl.
Warunkiem przekazania dotacji jest zawarcie umowy w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
Upoważnieni przedstawiciele oferenta zobowiązani są do osobistego zgłoszenia się w Wydziale Spraw Społecznych UMK w celu uzgodnienia warunków umowy, w terminie do 14 dni od ogłoszenia wyników konkursu.
Niedotrzymanie powyższego terminu jest równoznaczne z rezygnacją z przyznanej dotacji.
Oferent przyjmując zlecenie realizacji zadania zobowiązuje się do wykonania zadania w zakresie i na zasadach określonych w umowie, o której mowa w pkt. 16.
Podmiot, któremu udzielono dotacji na realizację zadania publicznego jest zobowiązany do prowadzenia wyodrębnionej ewidencji księgowej środków otrzymanych z dotacji na realizację umowy oraz wydatków dokonywanych z tych środków.
Z wykonania zadania objętego umową, w tym z zaangażowania środków własnych w jego realizację, organizacja sporządza sprawozdanie, zgodne ze wzorem określonym w aktualnym Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej (załącznik Nr 2 do ogłoszenia).
Termin i warunki realizacji zadań:
l.p.
Nazwa zadania publicznego
Termin realizacji zadania
Warunki realizacji zadania
1.
Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży
28.06-31.08.2014r.
zorganizowanie letniej akcji wypoczynkowej dla dzieci i młodzieży będącej mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków na terenie Miasta lub zorganizowanie wypoczynku dzieci i młodzieży będącej mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków poza miejscem zamieszkania – akcja wyjazdowa *UWAGA! Wnioskowana kwota dotacji nie może przekraczać 40% planowanej wysokości środków publicznych na realizację ww. zadania, tj. kwoty 440 000,00 zł
2.
Wypoczynek letni dzieci i młodzieży – Dzielnica III
28.06-31.08.2014r.
zorganizowanie dla dzieci i młodzieży będącej mieszkańcami Dzielnicy III Prądnik Czerwony letniej akcji wypoczynkowej na terenie Miasta lub zorganizowanie dla dzieci i młodzieży będącej mieszkańcami Dzielnicy III Prądnik Czerwony wypoczynku poza miejscem zamieszkania – akcja wyjazdowa
3.
Wypoczynek stacjonarny dzieci i młodzieży Dzielnicy VI w okresie wakacji letnich – Dzielnica VI
28.06-31.08.2014r.
zorganizowanie dla dzieci i młodzieży będącej mieszkańcami Dzielnicy VI Bronowice letniej akcji wypoczynkowej na terenie Miasta
4.
Prowadzenie Klubu Seniora – ośrodka wsparcia dla seniorów Dzielnicy VI
Rozpoczęcie realizacji najwcześniej od 01.07.2014r. Zakończenie realizacji najpóźniej do 31.12.2014r.
Prowadzenie Klubu Seniora – ośrodka wsparcia dla seniorów będących mieszkańcami Dzielnicy VI Bronowice
5.
Działanie na rzecz integracji emerytów i rencistów – Dzielnica X
Rozpoczęcie realizacji najwcześniej od 01.07.2014r. Zakończenie realizacji najpóźniej do 31.12.2014r.
Działalność na rzecz integracji emerytów i rencistów będących mieszkańcami Dzielnicy X Swoszowice
Termin składania ofert: Termin składania ofert na realizację zadań publicznych upływa z dniem 18 marca 2014 roku o godz. 15.00. Oferty należy składać w zaklejonych, opieczętowanych kopertach wyłącznie w siedzibie Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa, os. Centrum C 10 pok. 105 lub 105a– z zaznaczeniem na kopercie nazwy oferenta oraz rodzajui tytułu zadania publicznego, którego dotyczy oferta – w przypadku ofert dotyczących zadań priorytetowych Dzielnic – wskazaniem nr dzielnicy, o środki której aplikuje oferent.
Tryb i kryteria stosowane przy wyborze oferty oraz termin dokonania wyboru ofert:
Komisja konkursowa opiniuje oferty w terminie do 60 dni od daty określającej końcowy termin składania ofert.
Oferta nie podlega ocenie i zostaje odrzucona z powodu następujących błędów formalnych: a) niewypełnienia wszystkich punktów formularza oferty, b) złożenia oferty po terminie, c) złożenia oferty bez wymaganych załączników, d) złożenia oferty w niewłaściwy sposób (niezgodny z ogłoszenie konkursu, tj. np. przesłanie pocztą, faksem, drogą elektroniczną), e) złożenie oferty na niewłaściwym formularzu, innym niż określony w ogłoszeniu, f) złożenie oferty przez podmiot nieuprawniony, g) złożenie oferty przez organizację, która według statutu nie prowadzi działalności w dziedzinie objętej konkursem, h) złożenie oferty zawierającej brak jednoznacznie zdefiniowanego zakresu zadania, i) złożenie oferty niepodpisanej przez osoby upoważnione do tego zgodnie z zapisami statutu i aktualnym odpisem Krajowego Rejestru Sądowego lub z innym dokumentem potwierdzającym status prawny podmiotu i umocowanie osób go reprezentujących.
Komisja konkursowa może żądać od oferentów dodatkowych wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
Komisja dokonuje oceny oferty pod względem formalnym na podstawie karty oceny formalnej stanowiącejzałącznik Nr 3 do mniejszego ogłoszenia.
Po przeprowadzeniu oceny formalnej oferty, komisja konkursowa sporządza listę ofert spełniających wymogi formalne i wykaz ofert nieformalnych.
Komisja konkursowa po zaopiniowaniu ofert spełniających wymogi formalne przystępuje do ich oceny pod względem merytorycznym, zgodnie z kartą oceny merytorycznej stanowiącązałącznik Nr 4 do niniejszego ogłoszenia.
Ocena merytoryczna dokonywana jest w oparciu o następujące kryteria: a) możliwość realizacji zadania publicznego przez organizację pozarządową lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy, b) kalkulację kosztów zadania publicznego, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania, c) jakość wykonania zadania i kwalifikacje osób, przy udziale których organizacja pozarządowa lub podmioty określone w art. 3 ust. 3 ustawy będą realizować zadanie publiczne, d) planowany przez organizację pozarządową lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy udział środków finansowych własnych lub środków pochodzących z innych źródeł na realizacje zadania publicznego (w przypadku, o którym mowa w art. 5 ust. 4 pkt. 2 ustawy), e) planowany przez organizację pozarządową lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy, wkład rzeczowy, osobowy, w tym świadczenie wolontariuszy i pracę społeczną członków, f) analizę i ocenę realizacji zleconych zadań publicznych w przypadku organizacji pozarządowej lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy, które w latach poprzednich realizowały zlecone zadania publiczne biorąc pod uwagę rzetelność i terminowość oraz sposób rozliczenia otrzymanych na ten cel środków.
Wpływ liczby otrzymanych punków na kwotę przyznanej dotacji określazałącznik Nr 5 do niniejszego ogłoszenia.
Ostatecznego wyboru ofert wraz z decyzją o wysokości kwoty dotacji dokonuje Prezydent Miasta Krakowa lub osoba przez niego upoważniona.
Dotacje udzielone z budżetu Miasta wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem, pobrane nienależnie lub w nadmiernej wysokości podlegają zwrotowi do budżetu wraz z odsetkami w wysokości określonej jak dla zaległości podatkowych.
Otwarty konkurs ofert może zostać unieważniony w przypadku, gdy: a) nie zostanie złożona żadna oferta, b) żadna ze złożonych ofert nie będzie spełniać wymogów zawartych w niniejszym ogłoszeniu.
Gmina Miejska Kraków przeznaczyła w roku 2013 następujące środki na realizację przedmiotowego zadania publicznego:
l.p.
Nazwa zadania publicznego
Wysokość planowanych środków w 2013r.
1.
Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży
350 000,00 zł
2.
Wypoczynek letni dzieci i młodzieży – Dzielnica III
0 zł
3.
Wypoczynek stacjonarny dzieci i młodzieży Dzielnicy VI w okresie wakacji letnich – Dzielnica VI
0 zł
4.
Prowadzenie Klubu Seniora – ośrodka wsparcia dla seniorów Dzielnicy VI
14 000,00 zł
5.
Działanie na rzecz integracji emerytów i rencistów – Dzielnica X
0 zł
Prezydent Miasta Krakowa ogłasza nabór do pracy w komisji konkursowej:
W celu dokonania oceny ofert złożonych przez organizacje pozarządowe w otwartym konkursie ofert na rok 2014 ogłasza się nabór do komisji konkursowej do oceny ofert dla zadań publicznych w zakresach: „Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży", „Wypoczynek letni dzieci i młodzieży – Dzielnica III", „Wypoczynek stacjonarny dzieci i młodzieży Dzielnicy VI w okresie wakacji letnich – Dzielnica VI", „Prowadzenie Klubu Seniora – ośrodka wsparcia dla seniorów Dzielnicy VI" oraz „Działanie na rzecz integracji emerytów i rencistów – Dzielnica X".
Komisja konkursowa powoływana jest w celu opiniowania ofert złożonych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych określonych w niniejszym ogłoszeniu.
W skład komisji konkursowej wchodzi do 7 osób z prawem głosu: a) przewodniczący komisji - przedstawiciel komórki realizującej, odpowiedzialnej za dany konkurs, b) do trzech przedstawicieli komórki realizującej, w tym zastępca przewodniczącego, c) do trzech osób wskazanych przez organizacje pozarządowe, Krakowska Rada Działalności Pożytku Publicznego może rekomendować jedną z nich.
Do prac komisji konkursowej przewodniczący komisji może zaprosić z głosem doradczym osoby posiadające specjalistyczną wiedzę w dziedzinie, obejmującej zakres zadań publicznych, których konkurs dotyczy.
W skład komisji konkursowej nie mogą wchodzić osoby wskazane przez organizacje pozarządowe, biorące udział w konkursie.
Komisja konkursowa powoływana jest przez Prezydenta Miasta Krakowa lub osobę przez niego upoważnioną w drodze zarządzenia.
Prezydent lub osoba przez niego upoważniona wybiera do komisji przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych podmiotów spośród zgłoszonych wcześniej kandydatur, kierując się przy tym posiadaną przez nich specjalistyczną wiedzą w dziedzinie obejmującej zakres zadania publicznego, którego dotyczy konkurs ofert.
Kandydaci muszą spełniać łącznie następujące kryteria: a) są obywatelami RP i korzystają w pełni z praw publicznych, b) nie reprezentują organizacji pozarządowych lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy, biorących udział w konkursie, c) nie podlegają wyłączeniu określonemu w art. 24 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2014r. poz. 101), d) mają oświadczenie w przedmiocie określonego zadania publicznego oraz w zakresie działalności organizacji pozarządowych lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy, e) wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) f) zgłoszą swoją kandydaturę poprzez formularz zgłoszeniowy, stanowiący załącznik Nr 6 do ogłoszenia, podpisany i wypełniony przez samego kandydata lub też przez podmiot zgłaszający kandydata, g) dostarczą wraz z formularzem zgłoszeniowym oświadczenie o zgodzie na udział w pracach komisji konkursowej oraz oświadczenie o bezstronności przy opiniowaniu ofert w stosunku do oferentów biorących udział w konkursie, stanowiących odpowiednio załącznik Nr 7 i 8 do niniejszego ogłoszenia.
Udział w pracach komisji konkursowej jest nieodpłatny i za udział w posiedzeniach jej członkom nie przysługuje zwrot kosztów podróży.
Termin zgłaszania kandydatów upływa z dniem 11 marca 2014 roku o godz. 15.00. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy składać wyłącznie w siedzibie Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa, os. Centrum C 10 pok. 105 lub 105a.
Informacje dodatkowe:
Regulamin przeprowadzania przez Gminę Miejską Kraków otwartych konkursów ofert na realizację przez organizacje pozarządowe zadań publicznych określa Rozdział VIII Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Miejskiej Kraków z organizacjami pozarządowymi na lata 2012-2014, przyjęty Uchwałą Nr LX/852/12 Rady Miasta Krakowa z dnia 7 listopada 2012 roku.
Regulamin powoływania, funkcjonowania i pracy komisji konkursowych określa Rozdział IX Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Miejskiej Kraków z organizacjami pozarządowymi na lata 2012-2014, przyjęty Uchwałą Nr LX/852/12 Rady Miasta Krakowa z dnia 7 listopada 2012 roku.
Obowiązujące formularze oferty i sprawozdania z realizacji zadania dostępne są na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej: www.bip.krakow.pl, w miejskiej platformie informacyjnej dla organizacji pozarządowych: www.ngo.krakow.pl, a także w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa, os. Centrum C 10 w Nowej Hucie.
Szczegółowe informacje dotyczące otwartego konkursu ofert można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00, w pok. 105 i 105a lub pod numerami tel.12/ 616-78-34 i 12/ 616-78-03.