OGŁOSZENIE O PRZETARGU
Prezydent Miasta Krakowa
ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków
1. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu o innym przeznaczeniu innym niż mieszkalne - strychu oznaczonego symbolem S1, którego powierzchnia wraz z pomieszczeniami przynależnymi wynosi 223,67 m2 (piwnice o powierzchniach 14,60 m2 i 5,25 m2) dla którego prowadzona jest księga wieczysta nr KR1P/00506899/0, położonego w budynku wielomieszkaniowym przy Placu Na Groblach Nr 7 / ul. Tarłowskiej Nr 1 w Krakowie, wraz z udziałem wynoszącym 154/1000 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzeń, które nie służą do wyłącznego użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 29/3 o powierzchni 0,0752 ha, położona w obrębie 146, jednostka ewidencyjna Śródmieście, objęta KW KR1P/00014521/4.
Cena wywoławcza wynosi: 583 000,00 zł
Wadium wynosi: 59 000,00 zł
Nieruchomość położona przy Placu Na Groblach Nr 7 / ul. Tarłowskiej Nr 1 wpisana jest do rejestru zabytków pod nr A- 976 decyzją z dnia 25.04.1994 r. i podlega ochronie prawa z mocy przepisów ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. W związku z wpisem nieruchomości do rejestru zabytków bonifikata od ceny lokalu ustalonej w wyniku przetargu wynosi 5%.
Kamienica położona przy Placu Na Groblach Nr 7/ ul. Tarłowskiej Nr 1 jest budynkiem czterokondygnacyjnym, w całości podpiwniczonym, część strychu została już zaadoptowana na cele mieszkaniowe. Budynek położony jest w zwartej zabudowie kamienic, w rzucie kształtem zbliżony do podkowy, w której centrum jest dziedziniec. Budynek został wzniesiony w 1898 r. w technologii tradycyjnej na fundamentach ceglanych. Elewacja frontowa kamienicy jest odnowiona, brak jest ubytków i pęknięć w ścianach konstrukcyjnych. Budynek przykryty jest dachem dwuspadowym o konstrukcji więźby dachowej drewnianej, krokwiowo – płatwiowej kryty blachą na deskowaniu pełnym. Budynek wyposażony jest w instalacje elektryczną, gazową, wodno – kanalizacyjną oraz centralnego ogrzewania.
Nieruchomość usytuowana na terenie obszaru uznanego za Pomnik Historii, na podstawie rozporządzenia Prezydenta RP z dnia 08.09.1994r. W związku z wpisem nieruchomości do rejestru zabytków Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał pozwolenie Nr 12/14 z dnia 29 maja 2014r. na zbycie przedmiotowego lokalu przy zachowaniu następujących warunków:
1. Wprowadzenia we wszystkich dokumentach związanych ze sprzedażą informacji, że przedmiotowy budynek jest wpisany do rejestru zabytków indywidualną decyzją i podlega ochronie prawa na mocy ustawy z dn. 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. Nr 162, poz. 1568 z późn.zm.).
2. Zagwarantowania utrzymania integralności zabytku poprzez spójność wszelkich działań współwłaścicieli nieruchomości w stosunku do nieruchomości jako całości, pomimo wydzielenia odrębnej własności.
W opisanym wyżej budynku został wyodrębniony samodzielny lokal o innym przeznaczeniu niż mieszkalne – strych oznaczony symbolem S1. Przedmiotowy lokal odpowiada wymogom określonym przepisami ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (tekst jednolity Dz. U z 2000 r Nr 80, poz. 903 z późn.zm.). Lokal ten stanowi pustostan.
Lokal usytuowany jest na trzecim piętrze budynku, wejście odbywa się bezpośrednio z klatki schodowej. Podłoga pomieszczenia strychu wykonana jest z kamiennej kostki, w przestrzeni lokalu widoczne są drewniane elementy więźby dachowej tj. słupy, zastrzały, tramy, a także przewody kominowe wykonane z cegły pełnej, pokrytej tynkiem. Strop nad strychem wykonany jest jako drewniany, belkowy. Strop nie wykazuje ugięć, stan ogólny techniczny belek stropów oraz drewnianych elementów więźby dachowej jest dobry, występują jedynie miejscowe uszkodzenia przez korozję biologiczną, a w okolicach kominów widoczne są przesięki wody. Część instalacji doprowadzona jest na strych (elektryczna i wodna), występuje konieczność przebudowy i doprowadzenia kanalizacji. Do pomieszczenia strychu przynależą dwie piwnice o powierzchniach użytkowych 14,60 m2 i 5,25 m2 .
Dla potrzeb adaptacji strychu zlecono opracowanie oceny stanu technicznego i opinii odnośnie możliwości wykonania adaptacji strychu. Dokumentacja ta została opracowana w kwietniu 2013 r. przez Firmę Projektową „KOPUŁA 1”. Z opracowania wynika, że zmiana sposobu użytkowania strychu na cele mieszkalne jest możliwa po spełnieniu zamieszczonych w opisanej ekspertyzie zaleceń formalno – prawnych oraz konstrukcyjnych. Adaptacja strychu na cele mieszkalne jest zmianą sposobu użytkowania części budynku w rozumieniu obowiązującego ustawodawstwa i trzeba wykonać dla niej projekt, uzgodnić go z rzeczoznawcą ds. bhp, p-poż. oraz w zakresie sanitarno – epidemiologicznym w przypadku podejmowania w pomieszczeniu strychu działalności zmieniających dotychczasowe parametry. Sama zmiana sposobu użytkowania wymaga zgłoszenia planowanych prac odpowiedniej jednostce administracji architektoniczno – budowlanej, natomiast jakakolwiek ingerencja w konstrukcję obiektu wymaga wykonania i uzgodnienia projektu budowlanego i uzyskania na jego podstawie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę.
Osoby zainteresowane mogą oglądać lokal w dniach 3 listopada i 5 grudnia 2014 r. w godz. 14.00-15.00
2. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 10 o powierzchni użytkowej 99,35 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Jana Sobieskiego Nr 4 wraz z udziałem wynoszącym 94/1000 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 98 o powierzchni 0,0549 ha, położona w obrębie 59, jednostka ewidencyjna Śródmieście objęta KW KR1P/00003476/3.
Cena wywoławcza wynosi: 575 000,00 zł
Wadium wynosi: 58 000,00 zł
Budynek położony jest w zwartej zabudowie kamienic wielomieszkaniowych, wzniesiony został w latach 1886 – 1887 w technologii tradycyjnej, murowany z cegły, o pięciu kondygnacjach nadziemnych. Wejście do budynku odbywa się bezpośrednio z ul. Jana Sobieskiego, klatka schodowa budynku jest w dobrym stanie technicznym, podwórko jest zagospodarowane w części jako teren zielony, w części jako plac wyłożony płytami chodnikowymi. Budynek posiada windę.
Nieruchomość nie jest wpisana do rejestru zabytków indywidualną decyzją, figuruje natomiast w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków oraz usytuowana jest na terenie uznanym Zarządzeniem Prezydenta RP z 08.09.1994 r. za Pomnik Historii. W ocenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 10 nie będzie miała znaczącego wpływu na zmianę sposobu użytkowania i zagospodarowania tego lokalu, jedynie przy wykonywaniu prac remontowych zaleca się zachowanie stolarki okiennej lub jej wymianę z uwzględnieniem istniejących podziałów i plastyki okien.
Lokal mieszkalny nr 10 położony jest na V kondygnacji (tj. IV piętro). Wejście do lokalu odbywa się bezpośrednio z korytarza klatki schodowej do przedpokoju o powierzchni 15,93 m2. Z pomieszczenia przedpokoju możliwe jest wejście do kuchni o powierzchni 11,73 m2, łazienki o powierzchni 3,06 m2, pomieszczenia wc o powierzchni 1,0 m2, pomieszczenia gospodarczego o powierzchni 4,42 m2 oraz do trzech pokoi o powierzchniach 19,98 m2, 20,51 m2 oraz 22,15 m2. Ściany w pokojach są malowane farbą emulsyjną, na podłogach położony jest drewniany parkiet zachowany w dobrym stanie ogólnym. Stolarka okienna jest drewniana, pierwotna, są to okna skrzynkowe dwu - oraz trzyskrzydłowe. Drzwi do poszczególnych pomieszczeń są drewniane pełne lub z przeszkleniami. Kuchnia jest pomieszczeniem jasnym, w którym ściany do połowy wysokości oraz podłoga wyłożone są płytkami ceramicznymi. Z kuchni wydzielona jest wnęka, zamykana drzwiami pełnymi o powierzchni 0,57 m2, w której urządzona została spiżarnia. Wnęka posiada jedno, wąskie okno. Z kuchni odbywa się wyjście na balkon, który ma betonową podłogę i widok na podwórko budynku. Obok kuchni znajduje się pomieszczenie gospodarcze z oknem wychodzącym na balkon, stolarka okienna i drzwiowa są drewniane, ściany malowane farbą emulsyjną, a na podłodze znajduje się betonowa posadzka. Łazienka jest ciemna, posiada jedynie okno do szybu wentylacyjnego ściany i podłoga wyłożone są terakotą, wyposażona jest w armaturę łazienkową (wanna, umywalka, muszla wc, terma gazowa). Obok łazienki znajduje się pomieszczenie wc, którego ściany i podłoga wyłożone są terakotą, w ścianie zamontowana jest bateria prysznicowa. Lokal wyposażony jest w instalacje elektryczną, gazową, wodno – kanalizacyjną, domofon, ogrzewanie piecami kaflowymi na paliwo stałe. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.
Osoby zainteresowane mogą oglądać lokal w dniach 18 listopada i 4 grudnia 2014 r. w godz. 14.00-15.00
3. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu oznaczonego Nr 1 o powierzchni użytkowej 93,41 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Studenckiej Nr 23 wraz z udziałem wynoszącym 12/100 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 59 o powierzchni 0,0812 ha, położona w obrębie 61, jednostka ewidencyjna Śródmieście objęta KW KR1P/00145827/6.
Cena wywoławcza wynosi: 537 000,00 zł
Wadium wynosi: 54 000,00 zł
Nieruchomość położona przy ul. Studenckiej Nr 23 wpisana jest do rejestru zabytków pod nr A- 1351/M decyzją z dnia 30.10.2013 r. i podlega ochronie prawa z mocy przepisów ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. W związku z wpisem nieruchomości do rejestru zabytków bonifikata od ceny lokalu ustalonej w wyniku przetargu wynosi 5%.
Kamienica przy ul. Studenckiej 23 wybudowana została w latach 1886-1887, jest to budynek murowany z cegły pełnej o czterech kondygnacjach nadziemnych w stanie technicznym przeciętnym.
Lokal Nr 1 o powierzchni użytkowej 93,41 m2 położony jest na parterze budynku, składa się z 3 pokoi o powierzchniach 26,46 m2, 21,07 m2, 29,48 m2, ciemnej kuchni o powierzchni 7,28 m2, przedpokoju o powierzchni 4,91 m2, łazienki o powierzchni 2,73 m2, w.c. o powierzchni 1,48 m2. Okna dwóch pokoi wychodzą na ul. Studencką, jednego pokoju i w.c. na podwórko. W pokojach na podłodze jest parkiet, w pozostałych pomieszczeniach podłogi są betonowe. Ogrzewanie lokalu - piecami kaflowymi na paliwo stałe. W lokalu jest instalacja gazowa, kanalizacyjna, wodociągowa, elektryczna. W budynku nie ma windy. Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał pozwolenie konserwatorskie Nr 14/14 z dnia 16 lipca 2014 r. zezwalające na sprzedaż lokalu Nr 1 pod warunkiem:
1) wprowadzenia we wszystkich dokumentach związanych ze sprzedażą lokalu w tym umowie notarialnej sprzedaży oraz w księdze wieczystej informacji o wpisie budynku przy ul. Studenckiej Nr 23 do rejestru zabytków,
2) wprowadzenia w umowie sprzedaży informacji o zachowanym zabytkowym wyposażeniu wnętrz zgodnie z protokołem z inwentaryzacji w.w obiektów sporządzonym w dniu 30 czerwca 2014 r.
3) zagwarantowania utrzymania integralności zabytku poprzez spójność wszelkich działań współwłaścicieli nieruchomości w stosunku do nieruchomości jako całości, pomimo wydzielenia odrębnej własności.
Zgodnie z w.w. protokołem w lokalu znajdują się następujące elementy zabytkowego wystroju i wyposażenia z okresu powstania kamienicy:
Stolarka okienna – 4 okna w pokojach – drewniane skrzynkowe, dwuskrzydłowe ze ślemieniem, dwuskrzydłowym nadświetlem, klameczki i okucia mosiężne.
Stolarka drzwiowa – drewniana dwuskrzydłowa, płycinowa z kolumienką na listwie przymykowej, framugi profilowane, szpalety gładkie- 4 pary drzwi do pokoju 1 oraz pomiędzy pokojami 1 i 2 zachowane klamki mosiężne oraz szyldziki zamków. Drzwi do kuchni- drewniane, jednoskrzydłowe płycinowe, górą płycina przeszklona, nadświetle dwupolowe, klamka i szyldzik zamka oryginalne mosiężne, drzwi wejściowe drewniane dwuskrzydłowe, płycinowe, ze ślemieniem i półkolistym nadświetlem, w prawym skrzydle judasz. Drzwi do w.c. – drewniane, płycinowe, jednoskrzydłowe, wąskie. Na podłogach (z wyjątkiem kuchni, łazienki i w.c.) parkiet układany w jodełkę. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.
Osoby zainteresowane mogą oglądać lokal w dniach 5 listopada i 8 grudnia 2014 r. w godz. 14.00-15.00
4. trzeci przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu użytkowego, oznaczonego Nr U-1 o powierzchni użytkowej 133,30 m2 z pomieszczeniem przynależnym - piwnicą oznaczoną nr 9 o powierzchni 24,4 m2, objętego KW KR1P/00500884/0 położonego w budynku w Krakowie przy ul. Dietla Nr 37 wraz z udziałem wynoszącym 158/906 części nieruchomości wspólnej, na którą składają się nieruchomość gruntowa na której położony jest budynek oznaczona nr działki 57 o powierzchni 0,0362 ha położona w obrębie 14, jednostka ewidencyjna Śródmieście objęta KW KR1P/00005491/8 oraz części budynku i inne urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli poszczególnych lokali.
Cena wywoławcza wynosi: 904 400,00 zł
Wadium wynosi: 91 000,00 zł
Lokal użytkowy nr U-1 położony jest na parterze budynku oraz w poziomie piwnic. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 133,30 m2. Do lokalu przynależy piwnica Nr 9 o powierzchni 24,4 m2. Lokal składa się z 4 sal sprzedaży, biura, wc oraz przynależnej piwnicy. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną (do sprawdzenia, ewentualnie do wymiany) oraz instalację wodno-kanalizacyjną.
Kamienica przy ul. Józefa Dietla 37, z której wyodrębniony został lokal zbudowana w l. 1887-1889 wg proj. Leopolda Tlachny, nie jest wpisana do rejestru zabytków na podstawie indywidualnej decyzji, natomiast jest ujęta w gminnej ewidencji zabytków. Ponadto nieruchomość położona jest na terenie układu urbanistycznego Kazimierza ze Stradomiem, który jest wpisany do rejestru zabytków pod nr A-12 (23.11.1934 r.) oraz na obszarze uznanym zarządzeniem Prezydenta RP z 8.09.1994 r. za pomnik historii. Pierwszy przetarg na sprzedaż przedmiotowego lokalu został przeprowadzony w dniu 10 czerwca 2014 r. drugi w dniu 11 września 2014 r.
Osoby zainteresowane mogą oglądać lokal w dniach 5 listopada i 8 grudnia 2014 r. w godz. 14.00-15.00
5. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej o powierzchni 0,3400 ha, położonej w obrębie 43 jednostka ewidencyjna Krowodrza przy ul. Opolskiej, składającej się z działek oznaczonych nr 1173/2 o powierzchni 0,1456 ha, 1174/6 o powierzchni 0,1944 ha objętej KW KR1P/00217129/9.
Cena wywoławcza wynosi: 2 431 200,00 zł
Wadium wynosi: 243 120,00 zł
Obszar w skład którego wchodzi nieruchomość nie podlega ustaleniom miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze zmianą Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Krakowa zatwierdzoną Uchwałą Nr CXII/1700/14 Rady Miasta Krakowa z dnia 9 lipca 2014 r. nieruchomość położona jest w terenach zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Na wniosek osoby prawnej w dniu 16 grudnia 2008 r. wydana została decyzja nr AU-2/7331/4538/08 dla inwestycji pod nazwą „Budowa budynku usługowo – biurowego z wielopoziomowymi garażami podziemnymi, naziemnymi miejscami postojowymi, obsługą komunikacyjną oraz zagospodarowaniem terenu na dz. nr. 1174/1 (z której w wyniku podziału powstała dz. nr 1174/6), 1173 (z której w wyniku podziału powstała dz. nr 1173/2), 1171, 1170, 1169, 1168, 1167, 1166, 1165, 1164, 1163, 1162, 1161, 1160/1, 1159, 1158, 1157, 1156, 1155/1 obr. 43 Krowodrza w rejonie ul. Opolskiej. Decyzja jest ostateczna. Gmina Miejska Kraków nie dysponuje opisaną wyżej decyzją.
Nieruchomość posiada kształt nieregularny. W części porośnięta jest drzewami i krzewami, w części urządzona jest wewnętrzna droga dojazdowa oraz wybetonowane miejsca postojowe. W przypadku nieuniknionej kolizji z istniejącą zielenią inwestor winien zwrócić się z wnioskiem o wydanie uzgodnienia w zakresie ochrony środowiska pod kątem ochrony zieleni. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej – ul. Opolskiej i ul. Imbramowskiej. Położona jest w zasięgu sieci infrastruktury technicznej. Przyłączenie obiektu do sieci infrastruktury technicznej możliwe będzie na warunkach określonych przez dysponentów sieci. Przez nieruchomość przebiegają sieci: ciepłownicza, kanalizacyjna, energetyczna, teletechniczna. W najbliższym sąsiedztwie zlokalizowana jest zabudowa biurowa oraz mieszkaniowa wielorodzinna.
Część nieruchomości o powierzchni 1298,5 m2 objęta jest umową dzierżawy zawartą na czas oznaczony do dnia 23 kwietnia 2026 r. w celu prowadzenia parkingu. Sprzedaż przedmiotowej nieruchomości następuje bez rozwiązania umowy dzierżawy. Zgodnie z art. 694 w zw. z art. 678 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny w razie zbycia rzeczy dzierżawionej w czasie trwania umowy dzierżawy, nabywca wstępuje w stosunek dzierżawy w miejsce zbywcy.
Opisane wyżej nieruchomości wolne są od obciążeń. Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jednolity Dz. U. z 2011 Nr 177, poz. 1054 z późn. zm.).
Przetargi na sprzedaż wymienionych wyżej nieruchomości odbędą się w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Kasprowicza 29 w dniu 18 grudnia 2014 r. w sali konferencyjnej, pok. 18
poz. 1 – godz. 9.00
poz. 2 – godz. 10.00
poz. 3 – godz. 11.00
poz. 4 - godz. 12.00
poz. 5 – godz. 13.00
W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniądza z oznaczeniem nieruchomości:
- przelewem lub wpłatą na rachunek bankowy Miasta Krakowa, Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Krakowa pl. Wszystkich Świętych 3-4, prowadzony w PEKAO S.A. Nr 27 1240 4722 1111 0000 4856 4667, w taki sposób, aby najpóźniej w dniu 12 grudnia 2014 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym Miasta Krakowa,
- w gotówce w kasie Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 3-4- parter najpóźniej do dnia 12 grudnia 2014 r, kasa przyjmuje wpłaty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.40-15.00 (wpłaty w kasie kwoty do równowartości 15 000 €).
Komisja przetargowa przed otwarciem przetargu potwierdza wniesienie wadium przez uczestników przetargu. Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód tożsamości. W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba prawna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego, a osoba prowadząca działalność gospodarczą zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od podpisania umowy notarialnej. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu, w sposób odpowiadający formie wnoszenia.
Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej. O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
Cena nabycia nieruchomości płatna jest jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej. W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym Miasta Krakowa. O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanych w zawiadomieniu, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Koszty sporządzenia umowy notarialnej i wpisów w księdze wieczystej ponosi nabywca.
W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości ustalony zostanie cudzoziemiec w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (tekst jednolity Dz. U. z 2004 r. Nr 167, poz. 1758 z późn. zm.), do zawarcia umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości nabywca winien przedłożyć zezwolenie, jeżeli uzyskanie zezwolenia wynika z przepisów cytowanej wyżej ustawy.
Szczegółowe informacje odnośnie zbywanych nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta Referacie Przetargów i Zamian, Urzędu Miasta Krakowa ul. Kasprowicza 29, pokój 413, telefon 12 616-9808, w godzinach pracy urzędu.
Ogłoszenie o przetargu zamieszczone jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl Finanse i Mienie/ Nieruchomości Miasta Krakowa/ Przetargi na Nieruchomości/.
Prezydent Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.
Kraków, dnia 17 października 2014 r.