OGŁOSZENIE O PRZETARGU
Prezydent Miasta Krakowa ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków
1. trzeci przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej oznaczonej nr działki 52/3 o powierzchni 0,2169 ha zabudowanej budynkiem użytkowym o powierzchni 152,70 m², położonej w obrębie 29, jednostka ewidencyjna Krowodrza przy ul. Dożynkowej i Dróżnickiej, objętej KW KR1P/00181880/9.
Cena wywoławcza wynosi: 316 264,00 zł
Wadium wynosi: 16 000,00 zł
Obszar, w skład którego wchodzi przedmiotowa nieruchomość, podlega ustaleniom miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Witkowice”, zgodnie z którym położona jest w terenach oznaczonych symbolem 5U - zabudowy usługowej, w tym: usługi publiczne - oświaty i wychowania, zdrowia i opieki społecznej, kultury, łączności i administracji publicznej, usługi komercyjne – handlu, rzemiosła, gastronomii oraz w niewielkiej części w terenach zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej 10 MN.
Nieruchomość zabudowana jest wolnostojącym budynkiem użytkowym, wzniesionym na początku XX wieku jako remiza strażacka, stanowiącym obecnie pustostan. Budynek wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków. Wszelka działalność inwestycyjna dotycząca obiektu wymaga postępowania zgodnego z przepisami odrębnymi dotyczącymi ochrony zabytków i opieki nad zabytkami. Składa się z kondygnacji przyziemia (które ze względu na usytuowanie obiektu na skarpie obejmuje tylko północno - wschodnią część budynku), parteru oraz nieużytkowego poddasza. Wejście na kondygnację parteru znajduje się od strony frontowej budynku to jest od ul. Dożynkowej, wejście do pomieszczeń przyziemia znajduje się w części tylnej budynku. Konstrukcja budynku jest tradycyjna, murowana, strop nad parterem drewniany. Dach dwuspadowy, więźba dachowa drewniana, pokrycie dachu dachówką ceramiczną. Stolarka okienna i drzwiowa jest drewniana. Elewacja wykończona tynkiem. Elementy wykończenia wewnętrznego: ściany i stropy tynkowane, malowane, częściowo lamperia, płytki ceramiczne, część obita panelami ściennymi, na posadzkach terakota, deska drewniana, płyty pilśniowe. Budynek jest w złym stanie technicznym, ściany zewnętrzne zawilgocone nad terenem, widoczne ubytki w elewacji, ściany wewnętrzne zawilgocone, ubytki w tynkach, strop nad parterem zniszczony – zalewany z dachu, przecieka, stolarka okienna zdeformowana, drzwiowa zużyta, część zabita, dachówka spękana, nieszczelna. Na działce ponadto znajduje się niewielki wolnostojący murowany z cegły budynek gospodarczy, kryty papą o powierzchni zabudowy około 10 m². Nieruchomość posiada nieregularny kształt, jest wydłużona, umiarkowanie płaska, w części północno – wschodniej znajdują się skarpy. Działka w części północnej ogrodzona jest ogrodzeniem drewnianym na podmurówce, z pozostałych stron jest nieogrodzona. Nieruchomość porośnięta jest roślinnością trawiastą i drzewami. Przez działkę przechodzą sieci: elektroenergetyczna, telekomunikacyjna, wodociągowa i kanalizacyjna. Na działce znajdują się 4 słupy i 2 studzienki kanalizacyjne. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej, którą stanowi ul. Dożynkowa i ul. Dróżnicka. Najbliższe otoczenie nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, tereny niezabudowane zadrzewione, potok.
Przyłączenie obiektu do sieci infrastruktury technicznej możliwe będzie na warunkach określonych przez dysponentów sieci. W przypadku nieuniknionej kolizji z istniejącą zielenią inwestor winien zwrócić się do Wydziału Kształtowania Środowiska o wydanie uzgodnienia w zakresie ochrony środowiska pod kątem ochrony zieleni. Nieruchomość wolna jest od obciążeń.
Pierwszy przetarg na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 10.06.2014 r., a drugi w dniu 11.09.2014 r.
Osoby zainteresowane nabyciem nieruchomości mogą oglądać przedmiotowy budynek po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z Biurem Obsługi Mieszkańców Nr 2 przy ul. Królewskiej Nr 25, tel. 12 634-38-86.
2. drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu o innym przeznaczeniu niż mieszkalne - strychu oznaczonego symbolem S1 o powierzchni użytkowej 325,45 m2, dla którego prowadzona jest księga wieczysta nr KR1P/00501258/0, położonego w budynku wielomieszkaniowym oznaczonym Nr 50 przy ul. Starowiślnej w Krakowie, stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, wraz z udziałem wynoszącym 170/1000 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 128/1 o powierzchni 0,0548 ha, położona w obrębie 11, jednostka ewidencyjna Śródmieście, objęta KW KR1P/00310601/4.
Cena wywoławcza wynosi: 423 680,00 zł
Wadium wynosi: 22 000,00 zł
Kamienica położona przy ul. Starowiślnej Nr 50 jest budynkiem sześciokondygnacyjnym – cztery kondygnacje nadziemne, podpiwniczenie oraz użytkowy strych. Wzniesiona została w 1887 r., nadbudowana w 1912 r., nie jest wpisana do rejestru zabytków indywidualną decyzją, natomiast figuruje w gminnej ewidencji zabytków, w związku z czym kwalifikuje się do objęcia ochroną konserwatorską. Ponadto budynek znajduje się na terenie układu urbanistycznego tzw. „nowego miasta” wraz z historycznymi przedmieściami: Łąką Św. Sebastiana, Podbrzeziem oraz Polami Kazimierzowskimi wpisanego do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego pod nr A – 1273/M decyzją z dnia 18.07.2011 r. oraz na obszarze uznanym za pomnik historii „Kraków – historyczny zespół miasta” zarządzeniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 8.09.1994 r.
Budynek usytuowany jest w zwartej zabudowie, wzniesiony w technologii tradycyjnej, elewacja frontowa budynku jest w dobrym stanie, brak jest widocznych ubytków i pęknięć tynków. Dach jest wielospadowy (trójspadowy) kryty papą po remoncie pokrycia. Kąt nachylenia połaci dachowych wynosi 20 stopni, więźba dachowa jest w dobrym stanie technicznym. Budynek wyposażony jest w niezbędne media, instalacje elektryczną, wodno-kanalizacyjną i C.O. Klatka schodowa budynku jest w dobrym stanie, schody są kamienne z okładziną lastriko, ściany malowane w połowie lamperią, powyżej farbą emulsyjną.
Wejście na strych odbywa się bezpośrednio z poziomu klatki schodowej, przez duże stalowe drzwi jednoskrzydłowe. Strych składa się z pomieszczenia wspólnego, w którym znajduje się wyłaz dachowy i małe pomieszczenie użytkowane jako suszarnia oraz z właściwego pomieszczenia strychu S1. Lokal stanowi jedno pomieszczenie o powierzchni 325,45 m2 oraz wysokości 3,61 m od poziomu tramu do spodu kalenicy. Bezpośrednie drzwi wejściowe do lokalu są nowe drewniane. Podłogę stanowi betonowa wylewka, mury z cegły ceramicznej pełnej, ściany malowane są farbą emulsyjną. Przestrzeń strychu doświetlona jest przez okna umieszczone w ściankach kolankowych. Ścianka kolankowa w najniższym punkcie ma 113 cm. W pomieszczeniu widoczne są drewniane elementy więźby dachowej, o konstrukcji płatwiowo – kleszczowej z tramem oraz pełnym deskowaniem. Instalacja C.O. rozprowadzona jest strychem do poszczególnych pionów instalacyjnych, na wysokości do 50 cm od poziomu posadzki. W chwili obecnej instalacja jest poprowadzona nad tramami. Ogólny stan techniczny strychu oraz stropu ostatniej kondygnacji jest dobry.
Dla potrzeb adaptacji strychu zlecono opracowanie ekspertyzy konstrukcyjno – budowlanej oraz analizę stanu technicznego. Dokumentacja ta została wykonana w maju 2010 r. przez osoby posiadające uprawnienia budowlane. Z opracowania wynika, że w ramach adaptacji strychu na cele mieszkalne zaleca się naprawę uszkodzonych elementów więźby dachowej i deskowania, usunięcie warstwy wykończeniowej stropu z cegły dziurawki aż do płyty betonowej i wykonanie cienkich wylewek gipsowych i wykładzin. Oszacowano, że strop ma zapewnioną wytrzymałość, dokonano tego na podstawie analizy jakości betonu, ugięć stropu i parametrów jego stanu technicznego i obliczeń statycznych dla przyjętego minimalnego stopnia zbrojenia. Z uwagi na rodzaj występującej konstrukcji dachu może okazać się konieczne wykonanie podłogi podniesionej ponad tramami konstrukcji więźby dachowej. W takim przypadku należy przewidzieć konstrukcję podłogi wspartą bezpośrednio na ścianach nośnych budynku lub na stropie. W celu ograniczenia wartości wysokości podniesienia podłogi można zaprojektować wymianę tramów drewnianych na tramy o konstrukcji stalowej. Uwzględnić należy także przebudowę instalacji C.O. i przeprowadzenie jej w pustce pod podłogą podniesioną lub ponad sufitem podwieszonym wykonywanych lokali mieszkalnych. Istniejąca więźba dachowa ma zbyt małą nośność, jej wzmocnienie można osiągnąć poprzez podbicie dodatkowymi elementami drewnianymi – krokwiami, płatwiami pośrednimi, zwiększenie przekroju przez zastosowanie słupów, zmniejszenie długości wyboczeniowych belek przez zastosowanie kleszczy i zastrzałów. Z ekspertyzą można zapoznać się w Wydziale Skarbu Miasta ul. Kasprowicza 29 pok. 412, IV piętro.
Z uwagi, na to iż budynek objęty jest ochroną konserwatorską przy pracach adaptacyjnych należy uwzględnić następujące wytyczne konserwatorskie: zamknięcie strychu w obecnej kubaturze, ewentualne podniesienie kalenicy należy oprzeć o analizy widokowe, które należy przedstawić do akceptacji w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków. Poddasze należy doświetlić wyłącznie oknami połaciowymi usytuowanymi w jednym poziomie w osiach okien niższych kondygnacji. Zastrzega się bezwzględną konieczność zachowania wystroju fasady wraz z gzymsami wieńczącymi na elewacji frontowej.
Na przedmiotowe zamierzenie inwestycyjne w przypadku prac obejmujących zewnętrzne elementy kamienicy, należy uzyskać pozwolenie wojewódzkiego konserwatora zabytków, stosownie do przepisu art.36 ust.1 pkt 1 i 11 ustawy z dnia 23.07.2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Przed przystąpieniem do czynności związanych z adaptacją strychu konieczne jest uzyskanie warunków nadbudowy, a następnie wykonanie standartowych czynności związanych z procesem projektowania i uzyskanie stosownych pozwoleń. Uchwałą Nr CXXI/1928/14 z dnia 5 listopada 2014 r. Rada Miasta Krakowa postanowiła o przystąpieniu do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Kazimierz”. Opisana wyżej nieruchomość położona jest w granicach sporządzanego planu.
Lokal wolny jest od obciążeń.
Pierwszy przetarg na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 9.10.2014 r.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 16 oraz 27 stycznia 2015 r. w godz. 14.00 - 15.00.
3. drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu o innym przeznaczeniu niż mieszkalne – strychu oznaczonego symbolem S2 o powierzchni użytkowej 261,15 m2, dla którego prowadzona jest księga nr KR1P/00492920/5, położonego w budynku wielomieszkaniowym oznaczonym Nr 11 przy ul. Dietla w Krakowie, stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, wraz z udziałem wynoszącym 140/1000 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 19 o powierzchni 0,0752 ha, położona w obrębie 14, jednostka ewidencyjna Śródmieście, objęta KW KR1P/00002961/3.
Cena wywoławcza wynosi: 359 200,00 zł
Wadium wynosi: 18 000,00 zł
Kamienica położona przy ul. Dietla Nr 11 została wzniesiona w 1909 r. w technologii tradycyjnej, murowana z cegły ceramicznej pełnej, składa się z budynku frontowego oraz dwóch oficyn bocznych rozdzielonych dziedzińcem. Dach jest dwuspadowy o konstrukcji drewnianej, kryty papą na pełnym deskowaniu. Budynek jest wyposażony w instalacje elektryczną, gazową, wodno – kanalizacyjną. Schody budynku głównego i oficyny prawej są żelbetowe, natomiast w lewej oficynie drewniane.
Budynek nie jest wpisany do rejestru zabytków indywidualną decyzją, natomiast figuruje w gminnej ewidencji zabytków, w związku z czym kwalifikuje się do objęcia ochroną konserwatorską. Ponadto budynek znajduje się na terenie układu urbanistycznego Kazimierza ze Stradomiem, który jest wpisany do rejestru zabytków pod nr A- 648 na podstawie decyzji z dnia 25.01.1984 r. oraz na obszarze uznanym zarządzeniem Prezydenta RP z dnia 8 września 1994 r. za pomnik historii.
W opisanym wyżej budynku został wyodrębniony samodzielny lokal o innym przeznaczeniu niż mieszkalne – strych oznaczony symbolem S2. Przedmiotowy lokal odpowiada wymogom określonym przepisami ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali. Lokal ten stanowi pustostan.
Lokal usytuowany jest na czwartym piętrze nad budynkiem frontowych, oficyny lewej oraz nad częścią oficyny prawej. Dostęp do strychu możliwy jest z obu klatek schodowych zlokalizowanych w oficynach bocznych po przeciwnych stronach. Lokal składa się z jednego pomieszczenia o powierzchni użytkowej 261,15 m2. Strych pokryty jest dachem dwuspadowym o konstrukcji drewnianej, kryty papą na pełnym deskowaniu. Mury są z cegły ceramicznej pełnej, podłogę stanowi wylewka betonowa. Części strychu S2 zlokalizowane nad budynkami oficyn ok. 26% powierzchni netto wykazują ograniczone możliwości komunikacji ze względu na pozostające w przestrzeni strychu elementy obecnej konstrukcji tradycyjnej dachu pulpitowego. Na strychu brak jest instalacji. Dla potrzeb adaptacji strychu zlecono opracowanie oceny stanu technicznego i opinii odnośnie możliwości wykonania adaptacji strychu. Dokumentacja ta została opracowana w lipcu 2012 r. przez osobę posiadającą uprawnienia projektowe.
Z opracowania wynika, że istnieje możliwość zagospodarowania strychu na cele mieszkaniowe, z zapewnieniem zachowania dostępu na połać dachową przez wyłaz zlokalizowany w części wspólnej budynku oraz po wykonaniu niezbędnych prac adaptacyjnych:
1. konieczna jest wymiana stropu poddasza ze względu na zły stan techniczny pokrycia:
oparcie nowej podłogi bezpośrednio na murach z pominięciem istniejących belek ze względu na przekroczenie stanu granicznego użytkowalności oraz możliwe przekroczenie stanu granicznego nośności,
proponuje się wykonanie lekkiej konstrukcji nośnej z belek stalowych oraz płyty nadbetonu, zaleca się także podwieszenie istniejących belek stropowych i podsufitki do nowej konstrukcji w celu ochrony ich przed ugięciami w późniejszym okresie eksploatacji,
2. wykonanie nowej więźby dachowej:
likwidacja wystających ponad posadzkę tramów, których funkcję powinny przejąć belki stalowe zlokalizowane w warstwach stropu,
usztywnienie ściany nośnej budynku przez wykonanie żelbetowego wieńca spinającego na ściankach kolankowych,
podniesienie połaci dachowej w zakresie, w jakim umożliwia to ściana ogniowa – do ok. 20 cm,
montaż okien połaciowych doświetlających przestrzeń strychu,
rozważenie rozwiązania, które umożliwi likwidację zastrzałów więźby dachowej w częściach nad oficynami i umożliwi pełną komunikację w przestrzeni lokalu,
zastosowanie elementów stalowych w postaci ram,
3. przebudowa instalacji elektrycznej, wodno – kanalizacyjnej, gazowej z doprowadzeniem na poddasze,
4. wykonanie instalacji wewnętrznych na poddaszu wraz z rozbudową instalacji już istniejących w kamienicy.
Z ekspertyzą można zapoznać się w Wydziale Skarbu Miasta ul. Kasprowicza 29 pok. 412, IV piętro.
Z uwagi, na to iż budynek objęty jest ochroną konserwatorską przy pracach adaptacyjnych należy uwzględnić następujące wytyczne konserwatorskie: adaptacja strychu na cele mieszkalne powinna się zamykać w obecnej kubaturze. Wyklucza się zmianę geometrii dachu poprzez podniesienie kalenicy budynku przy ul. Dietla 11. Dopuszcza się doświetlenie poddasza oknami połaciowymi usytuowanymi w jednym poziomie w osiach niższych kondygnacji. Zastrzega się bezwzględną konieczność zachowania wystroju fasady wraz z gzymsami wieńczącymi na elewacji frontowej kamienicy.
Przed przystąpieniem do czynności związanych z adaptacją strychu konieczne jest uzyskanie warunków nadbudowy, a następnie wykonanie standartowych czynności związanych z procesem projektowania i uzyskanie stosownych pozwoleń. Uchwałą Nr CXXI/1928/14 z dnia 5 listopada 2014 r. Rada Miasta Krakowa postanowiła o przystąpieniu do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Kazimierz”. Opisana wyżej nieruchomość położona jest w granicach sporządzanego planu.
Lokal wolny jest od obciążeń.
Pierwszy przetarg na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 9.10.2014 r.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 9 i 23 stycznia 2015 r. w godz. 14.00 - 15.00.
4. drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 5 o powierzchni użytkowej 90,50 m2, objętego KW KR1P/00500883/3 położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Dietla Nr 37 wraz z pomieszczeniem przynależnym piwnicą Nr 8 o powierzchni 24,1 m2 i udziałem wynoszącym 115/906 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 57 o powierzchni 0,0362 ha, położona w obrębie 14, jednostka ewidencyjna Śródmieście objęta KW KR1P/00005491/8.
Cena wywoławcza wynosi: 426 400,00 zł
Wadium: 22 000,00 zł
Budynek położony przy ul. Dietla Nr 37 został wzniesiony w latach 1887-1889, nie jest wpisany do rejestru zabytków na podstawie indywidualnej decyzji, figuruje natomiast w gminnej ewidencji zabytków, ponadto leży na terenie układu urbanistycznego Kazimierza ze Stradomiem, wpisanego do rejestru zabytków pod nr A-12 na podstawie decyzji z dnia 23.11.1934 r., oraz na obszarze uznanym zarządzeniem Prezydenta RP z dnia 8.09.1994 r. za pomnik historii. Jest to budynek wielomieszkaniowy, położony w zwartej zabudowie, zbudowany w technologii tradycyjnej murowany z cegły pełnej. Do budynku prowadzi drewniana, dwuskrzydłowa brama z przeszkleniami i domofonem. Korytarz główny prowadzi do klatki schodowej oraz na podwórko budynku. Ściany korytarza wykazują liczne ubytki tynków, podłoga wyłożona jest kamiennymi płytkami, stopnie klatki schodowej są drewniane sklepienie łukowe. Podwórko jest wybetonowane nieurządzone.
Lokal położony jest na II piętrze. Składa się z 6 pomieszczeń – 3 pokoi o powierzchniach: 26,90 m2, 20,10 m2, 16,50 m2, łazienki o powierzchni 4,1 m2, przedpokoju o powierzchni 8,1 m2, kuchni o powierzchni 14,80 m2 oraz pomieszczenia przynależnego piwnicy Nr 8 o powierzchni 24,1 m2. Pokoje są malowane farbą emulsyjną, parkiety są jasne układane w jodełkę, nie są zniszczone. Okna są drewniane skrzynkowe. W kuchni na podłodze jest betonowa wylewka, przykryta wykładziną pcv, ściany malowane są farbą emulsyjną. Łazienka wyposażona jest w armaturę, na podłodze są płytki ceramiczne, a na ścianach terakota. Lokal wolny jest od obciążeń.
Pierwszy przetarg na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 21.10.2014 r.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 19 grudnia 2014 r. i 15 stycznia 2015 r. w godz. 14.00 - 15.00.
5. drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej oznaczonej nr działki 154 o powierzchni 0,1036 ha, położonej w obrębie 9, jednostka ewidencyjna Krowodrza, zabudowanej budynkiem mieszkalnym przy ul. Modrzewiowej Nr 5, objętej KW KR1P/00034836/1.
Cena wywoławcza wynosi: 1 061 625,00 zł
Wadium: 54 000,00 zł
Zgodnie z ustaleniami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Wola Justowska – Sarnie Uroczysko” nieruchomość położona jest w terenach zabudowy mieszkaniowej MN.5 – przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w układzie wolnostojącym wraz z komponowaną zielenią ogrodową.
Nieruchomość przy ul. Modrzewiowej Nr 5 nie jest wpisana do rejestru zabytków indywidualną decyzją, nie jest też ujęta w gminnej ewidencji zabytków i położona jest poza obszarami urbanistycznymi objętymi ochroną konserwatorską.
Działka posiada kształt zbliżony do trapezu, jest to teren o lekkim nachyleniu w kierunku ul. Modrzewiowej. Wjazd i dojście do nieruchomości odbywa się bezpośrednio z ul. Modrzewiowej. Położona jest w zasięgu sieci wodno – kanalizacyjnej, energetycznej i gazowej. Przez działkę przebiega sieć gazowa oraz przyłącz wodociągowy. Teren działki porośnięty jest krzewami, drzewami owocowymi i iglastymi o przeciętnych walorach przyrodniczych.
Działka zabudowana jest budynkiem mieszkalnym, wolnostojącym dwukondygnacyjnym z poddaszem użytkowym. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 210 m2, zabudowy 158m2 Jest to budynek wzniesiony w technologii tradycyjnej, murowany z cegły i pustaka, ściany nie są otynkowane. Budynek kryty jest dachem wielospadowym, więźba dachowa jest drewniana, kryta dachówką ceramiczną. Stolarka okienna jest drewniana, zniszczona, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne drewniane, płytowe. Wewnątrz budynku występują liczne zniszczenia tynków. Na parterze budynku znajduje się garaż z dwuskrzydłową drewnianą bramą wjazdową, pomieszczenia gospodarcze, w tym kotłownia. Na części ścian parteru widoczne są pęknięcia i zawilgocenia. Na piętrze znajdują się trzy pokoje, kuchnia i łazienka. Na podłogach położony jest drewniany parkiet, z wąskich klepek, układany w jodełkę. Ściany pomieszczeń piętra malowane są farbą emulsyjną, w kuchni i łazience na podłodze i ścianach położona jest terakota. Stopnie klatki schodowej wewnętrznej są kamienne. Na poddaszu budynku znajdują się trzy pomieszczenia strychowe. Instalacja w budynku wymaga wymiany. Warunki przyłączenia do sieci infrastruktury technicznej zostaną określone przez dysponentów sieci. Budynek wymaga przeprowadzenia remontu. Nieruchomość wolna jest od obciążeń.
Pierwszy przetarg na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 21.10.2014 r.
Osoby zainteresowane nabyciem budynku mogą go oglądać po uprzednim uzgodnieniu terminu z Biurem Obsługi Mieszkańców Nr 2, ul. Królewska nr 25 tel. 12 634-38-86.
Przetargi na sprzedaż wymienionych wyżej nieruchomości odbędą się w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Kasprowicza 29 w dniu 5 lutego 2015 r. w sali konferencyjnej, pok. 18
poz. 1 – godz. 9.00
poz. 2 – godz. 10.00
poz. 3 – godz. 11.00
poz. 4 – godz. 12.00
poz. 5 – godz. 13.00
W przetargu mogą brać udział osoby, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniądza z oznaczeniem nieruchomości:
- przelewem lub wpłatą na rachunek bankowy Miasta Krakowa, Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Krakowa pl. Wszystkich Świętych 3-4, prowadzony w PEKAO S.A. Nr 27 1240 4722 1111 0000 4856 4667, w taki sposób, aby najpóźniej w dniu
30 stycznia 2015 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym Miasta Krakowa, pod rygorem uznania, że warunek wpłaty wadium nie został spełniony.
Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Miasta Krakowa.
- w gotówce w kasie Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 3-4- parter najpóźniej do dnia 30 stycznia 2015 r. kasa przyjmuje wpłaty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.40-15.00 (wpłaty w kasie kwoty do równowartości 15 000 €).
Komisja przetargowa przed otwarciem przetargu potwierdza wniesienie wadium przez uczestników przetargu. Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód tożsamości. W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba inna niż osoba fizyczna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego, a osoba prowadząca działalność gospodarczą zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od podpisania umowy notarialnej. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu, w sposób odpowiadający formie wnoszenia.
Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej. O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 10 a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
Ceny nabycia nieruchomości płatne są jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej. W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym Miasta Krakowa.
O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanym w zawiadomieniu lub do dnia zawarcia umowy nie dokona wpłaty ceny nieruchomości, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.
Koszty sporządzenia umowy notarialnej i wpisów w księdze wieczystej ponosi nabywca.
W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości ustalony zostanie cudzoziemiec w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (tekst jednolity Dz. U. z 2014 r. poz. 1380), do zawarcia umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości nabywca winien przedłożyć zezwolenie, jeżeli uzyskanie zezwolenia wynika z przepisów cytowanej wyżej ustawy.
Szczegółowe informacje odnośnie zbywanych nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta Referacie Przetargów i Zamian, Urzędu Miasta Krakowa ul. Kasprowicza 29, pokój 413, telefon 12 616-9808 lub 12 616-9809, w godzinach pracy urzędu.
Ogłoszenie o przetargu jest zamieszczone na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl Finanse i Mienie/ Nieruchomości Miasta Krakowa/ Przetargi na Nieruchomości/.
Przetargi zostaną przeprowadzone na podstawie art. 38-41 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2014 r. poz. 518 – z póź. zm.) oraz przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1490).
Prezydent Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.
Kraków, dnia 5 grudnia 2014 r.