OGŁOSZENIE O PRZETARGU
Prezydent Miasta Krakowa
ogłasza pierwsze przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków
1. nieruchomości gruntowej oznaczonej nr działki 34 o powierzchni 0,0282 ha, położonej w obrębie 12, jednostka ewidencyjna Śródmieście, zabudowanej budynkiem użytkowym przy ul. Szerokiej Nr 34, objętej KW KR1P/00001579/1.
Cena wywoławcza wynosi: 1 700 000,00 zł
Wadium: 170 000,00 zł
Obszar, w skład którego wchodzi nieruchomość, nie podlega ustaleniom żadnego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Krakowa nieruchomość określona została w strukturze przestrzennej jako tereny zabudowy usługowej oraz zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej UM. Rada Miasta Krakowa Uchwałą Nr CXXI/1928/14 z dnia 5 listopada 2014 r. przystąpiła do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Kazimierz", w granicach którego znajduje się przedmiotowa nieruchomość.
Nieruchomość posiada kształt zbliżony do prostokąta, stanowi teren płaski, uzbrojony w media, zabudowana jest budynkiem w zwartej zabudowie kamienic mieszkalnych z usługowymi parterami. Jest to budynek dwupiętrowy o powierzchni użytkowej 331,30 m2 .
Nieruchomość nie jest wpisana do rejestru zabytków indywidualną decyzją, jest natomiast ujęta w gminnej ewidencji zabytków. Położona jest w granicach obszaru uznanego Zarządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 8.09.1994 r. za pomnik historii: „Kraków – historyczny zespół Miasta” oraz na terenie układu urbanistycznego Kazimierza
ze Stradomiem wpisanego do rejestru zabytków pod nr A-12 decyzją z dnia 23.02.1934 r. W związku z powyższym wszelkie prace remontowe oraz budowlane prowadzone w budynku muszą być uzgadniane z Małopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
Budynek wznoszony był w trzech etapach, poziom piwnic i parteru powstał przed 1872 r., po 1872 r. wzniesiono pierwsze piętro i ok. 1929 r. dobudowano piętro drugie oraz lokal mieszkalny w tylnej części budynku, jako piętro trzecie. Budynek wybudowany w technologii mieszanej, murowany z cegły pełnej, ceramicznej, stropy i dach pierwotnie o konstrukcji drewnianej, obecnie częściowo wymienione na żelbetowe na belkach stalowych. Ściany fundamentowe wybudowane zostały z kamienia łamanego wapiennego na zaprawie wapiennej. Budynek kryty jest dachem o więźbie drewnianej w konstrukcji krokwiowo – płatwiowej ze ściankami kolankowymi. Klatka schodowa budynku wydzielona jest ścianami konstrukcyjnymi, biegi schodowe są o konstrukcji żelbetowej. Obecnie elewacja frontowa budynku od ul. Szerokiej w całości zabezpieczona jest siatką. Wewnątrz budynek przystosowany jest do funkcji biurowej, powierzchnia użytkowa podzielona jest na małe pomieszczenia, węzeł sanitarny zlokalizowany jest w pionie przy klatce schodowej. W pokojach na podłogach położony jest drewniany parkiet, ściany malowane są farbą emulsyjną. Stolarka okienna i drzwiowa jest drewniana. Podwórko budynku jest nieuporządkowane, porośnięte krzewami i drzewami, których wysokość sięga pierwszego piętra.
Budynek do lat 50-tych XX w. pełnił funkcję mieszkalną, od 20.02.1969 r. do 1989 r. stanowił siedzibę Biura Komendy Dzielnicowej MO „Stare Miasto”, a następnie Biura Komisariatu Policji Nr 1 „Kraków Stare Miasto”, od 16.09.2005 r. stanowi pustostan.
Na podstawie dokonanej w sierpniu 2008 r. okresowej kontroli stanu technicznego budynku oraz sporządzonej w czerwcu 2004 r. dokumentacji technicznej oceny uszkodzeń stwierdzono, że ściany działowe, tynki sufitów, żelbetowe płyty stropów wykazują liczne pęknięcia spowodowane wadliwym posadowieniem fundamentów na gruncie nasypowym z dużą zawartością części organicznych. Zaprawa wapienna w ścianach fundamentowych wykazuje brak właściwości spajających. Ponadto w budynku występują ślady zawilgoceń i zagrzybienia. Stan zawilgocenia na poziomie parteru dyskwalifikuje pomieszczenia na stały pobyt ludzi. Budynek wymaga remontu.
W dziale III KW KR1P/00001579/1 wpisana jest służebność widoku czyli mienia okna z komory domu lspis 210, na drugim piętrze na podwórze niniejszej realności wychodzącego, na rzecz realności lwh 299 (obecnie odpowiada działce nr 33/4). Dział IV tej księgi wolny jest od wpisów.
Osoby zainteresowane nabyciem nieruchomości mogą oglądać budynek w dniach 20 lipca i 24 sierpnia 2015 r. w godz. 14.00-15.00.
2. nieruchomości gruntowej oznaczonej nr działki 468 o powierzchni 0,0370 ha, położonej w obrębie 10, jednostka ewidencyjna Podgórze, zabudowanej budynkiem mieszkalnym przy ul. Zamkowej Nr 14, objętej KW KR1P/00486336/9.
Cena wywoławcza wynosi: 1 170 000,00 zł
Wadium: 117 000,00 zł
Nieruchomość podlega ustaleniom miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Bulwary Wisły”, zgodnie z którym położona jest w terenach zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i usługowej oznaczonych na rysunku planu symbolem MW/U.9.
Nieruchomość zabudowana jest budynkiem mieszkalno - użytkowym o powierzchni użytkowej 338,31 m2, wybudowanym na przełomie XIX i XX wieku. W części frontowej jest to budynek piętrowy, podpiwniczony, przykryty dachem stromym jednospadowym, natomiast oficyna jest niepodpiwniczona, przykryta dachem jednospadowym. Budynek usytuowany jest w zabudowie zwartej.
W budynku znajduje się 9 lokali mieszkalnych, oraz 1 lokal użytkowy. W sierpniu 2010 r. (po powodzi) sporządzona została ocena budowlano – konstrukcyjna przedmiotowego budynku, która wykazała, iż z uwagi na pęknięcia ścian nośnych, nadproży, nadmiernie ugiętych głównych belek więźby dachowej tramów – budynek znajduje się w złym stanie technicznym. W celu zapewnienia bezpiecznego użytkowania mieszkań i eliminacji ewentualnego stanu zagrożenia w budynku wykonano szereg prac remontowych i zabezpieczających. W okresie ostatnich 15 lat Gmina Miejska Kraków poniosła nakłady na prace remontowe w budynku w kwocie 240 000,00 zł. W celu docelowego rozwiązania problemu dotyczącego nieprawidłowego stanu technicznego budynek wymaga przeprowadzenia gruntowego remontu, w tym między innymi należy wzmocnić podłoże pod fundamentami ścian nośnych, wykonać naprawę pęknięć konstrukcji ścian i stropów, wykonać remont pokrycia dachowego, rozebrać spękane ściany wraz z fundamentami i w ich miejscu wykonać nowe fundamenty i ściany. Wymienić tramy wraz z zaleconą zmianą układu konstrukcyjnego więźby dachowej oraz wykonać prawidłową izolację przeciwwilgociową poziomą i pionową, a także przeprowadzić remont balkonów i elewacji.
Budynek przy ul. Zamkowej Nr 14 nie jest wpisany do rejestru zabytków, natomiast ujęty jest w gminnej ewidencji zabytków oraz objęty został ochroną w ramach ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Bulwary Wisły”. Zgodnie z zapisami planu zagospodarowania przestrzennego, zabytkowa kamienica należy do obiektów podlegających (wraz z działką) całkowitej ochronie. Obowiązuje nakaz zachowania gabarytów i cech obiektu oraz zasad zabudowy w zakresie:
rzutu budynku,
usytuowania klatki schodowej,
bryły (w tym kształtu dachu) – dopuszczenie adaptacji strychu bez możliwości stosowania okien innych niż połaciowe,
elewacji: kompozycji, artykulacji, zachowania (odtworzenia) detalu architektonicznego, stolarki: bram wejściowych i wjazdowych, stolarki okiennej – w przypadku złego stanu zachowania- możliwość wymiany z powtórzeniem pierwotnego materiału oraz stylowej formy z uwzględnieniem detali, proporcji oraz profili,
piątej elewacji - strefy dachów: dopuszcza się pokrycie dachówką ceramiczną w kolorach naturalnych lub blachą w kolorach naturalnej dachówki ceramicznej albo w kolorach naturalnej blachy.
Zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi wymienione wyżej cechy nie mogą ulec zmianie, przy czym istnieje możliwość zmiany dyspozycji wnętrz lokali. Remont należy przeprowadzić z dbałością o estetykę elewacji tylnej oraz oficyny, które eksponowane są w widoku od strony Bulwarów Wisły oraz z korony murów kleszczowych Wawelu. Należy dążyć do maksymalnego utrzymania zabytkowej substancji kamienicy. Z uwagi na stan techniczny budynku dopuszcza się wykonanie niezbędnych wzmocnień ustroju konstrukcyjnego budynku. Szczegółowe decyzje w tym zakresie mogą być podejmowane wyłącznie po przedłożeniu do Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków ekspertyzy konstrukcyjnej budynku oraz rozwiązań dotyczących sposobu wzmocnienia budynku.
Nieruchomość położona jest w zasięgu sieci infrastruktury technicznej. W 2013 r. w ramach likwidacji „niskiej emisji” budynek został podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz wyposażony w wewnętrzną instalację c.o. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej, którą stanowi ul. Zamkowa. W najbliższym sąsiedztwie zlokalizowana jest zabudowa mieszkaniowo – usługowa.
Nieruchomość wolna jest od obciążeń.
Osoby zainteresowane nabyciem nieruchomości mogą oglądać budynek w dniach 14 lipca i 14 sierpnia 2015 r. w godz. 14.00-15.00.
3. lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 4 o powierzchni użytkowej 69,01 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Fryderyka Chopina Nr 14 wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste do dnia 07.08.2100 r. udziału wynoszącego 72/1000 części nieruchomości gruntowej, na której położony jest budynek, oznaczonej nr działki 595 o powierzchni 0,0577 ha, położonej w obrębie 4 jednostka ewidencyjna Krowodrza, objętej KW KR1P/00078669/9.
Cena wywoławcza wynosi: 497 800,00 zł
Cena lokalu mieszkalnego wynosi 429 020,00 zł
Cena nieruchomości gruntowej wynosi 68 780,00 zł
Wadium wynosi: 50 000,00 zł
Nieruchomość położona przy ul. Fryderyka Chopina Nr 14 nie jest wpisana do rejestru zabytków, figuruje natomiast w gminnej ewidencji zabytków. Ochronie podlega przede wszystkim bryła, gabaryty, wystrój architektoniczny i podziały elewacji wraz ze stolarką okienną i bramną. Zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi określonymi w piśmie KZ 2.4120.80.2014.KB z dnia 26.01.2015r. dla utrzymania spójności architektonicznej i stylowej elewacji kamienicy, w lokalu mieszkalnym nr 4 należy utrzymać podziały, profile i proporcje stolarki okiennej, jak również białą kolorystykę, tzn. w przypadku wymiany nowe okna powinny być odpowiednio trójskrzydłowe dwupolowe, jednoskrzydłowe dwupolowe, a drzwi balkonowe drewniane, płycinowe w ok. 2/3 przeszklone, z jednopolowym nadświetlem, w kolorze białym. Ponadto należy zachować drewnianą stolarkę drzwi wejściowych do mieszkania (drzwi bez podziałów, framuga profilowana w kolorze białym). Ze stanowiska konserwatorskiego winna zostać zachowana również stolarka drzwiowa wewnętrzna – drewniana, jednoskrzydłowa, płycinowa (trójpolowa) oraz przeszklona czteropolowa, a także parkiety.
Budynek przy ul. Fryderyka Chopina Nr 14 położony jest w zwartej zabudowie kamienic, wzniesiony został w latach 50-tych XX w. w technologii tradycyjnej. Jest to budynek pięciokondygnacyjny, stan techniczny odpowiada jego wiekowi.
Lokal Nr 4 położony jest na parterze budynku, wejście odbywa się z klatki schodowej bezpośrednio do przedpokoju. Lokal składa się z sześciu pomieszczeń: dwóch pokoi o powierzchniach 20,02 m2 i 20,23 m2, kuchni o powierzchni 13,26 m2, łazienki o powierzchni 3,46 m2, pomieszczenia wc o powierzchni 1,12 m2 , przedpokoju o powierzchni 9,06 m2 , spiżarki o powierzchni 0,44 m2 oraz korytarza o powierzchni 1,42 m2. Kuchnia jest jasna, na podłodze położone są płytki pcv, ściany malowane są farbą emulsyjną. Z kuchni odbywa się wyjście na balkon, stolarka okienna jest drewniana, skrzynkowa - jedno okno jednoskrzydłowe oraz drzwi balkonowe. Balkon ma kształt półokrągły, wyłożony jest betonową posadzką. Pokoje są jasne, wejście odbywa się do nich z przedpokoju, ściany malowane są farbą emulsyjną, na podłogach położone są drewniane parkiety. Pomieszczenia łazienki i wc są ciemne, na podłodze lastriko, na ścianach częściowo położona jest terakota, a częściowo ściany malowane są farbą emulsyjną. W łazience przy suficie widoczne są ślady zawilgocenia.
Lokal wyposażony jest w instalacje elektryczną, wodno – kanalizacyjną, ogrzewanie indywidualne – piece kaflowe na paliwo stałe. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.
Lokal wolny jest od obciążeń.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 15 lipca i 18 sierpnia 2015 r. w godz. 14.00 – 15.00.
4. lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 9A o powierzchni użytkowej 85,56 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Św. Jana Nr 2 wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste do dnia 28.07.2103 r. udziału wynoszącego 18/1000 części nieruchomości gruntowej, na której położony jest budynek, składającej się z działek oznaczonych nr 170 o powierzchni 0,0362 ha, 171 o powierzchni 0,0447 ha, 172 o powierzchni 0,0405 ha, położonej w obrębie 1, jednostka ewidencyjna Śródmieście objętej KW KR1P/00072218/1.
Cena wywoławcza wynosi: 887 900,00 zł
Cena lokalu mieszkalnego wynosi 822 388,00 zł
Cena nieruchomości gruntowej wynosi 65 512,00 zł
Wadium wynosi: 89 000,00 zł
W związku z wpisem nieruchomości do rejestru zabytków bonifikata od ceny lokalu i opłat z tytułu użytkowania wieczystego udziału w nieruchomości gruntowej ustalonych w wyniku przetargu wynosi 5%.
Budynek położony przy ul. Św. Jana Nr 2 został wzniesiony w latach 1928-1932 według projektu Adolfa Szyszko – Bohusza na zlecenie wiedeńskiego towarzystwa ubezpieczeniowego Feniks. Budynek wpisany jest do rejestru zabytków pod nr A – 868 decyzją z dnia 02.01.1991 r. W lokalu mieszkalnym nr 9A zachowały się następujące elementy zabytkowe wystroju: stolarka okienna i drzwiowa, parkiety drewniane oraz posadzki ceramiczne. Wymienione elementy, w zależności od stanu zachowania będą wymagały konserwacji lub odtworzenia. Z uwagi na powyższe Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał pozwolenie nr 26/14 z dnia 8 grudnia 2014 r. na sprzedaż lokalu nr 9A.
W pozwoleniu zastrzeżone zostało, iż w umowie sprzedaży lokalu nr 9A należy zamieścić informację o wpisie nieruchomości przy ul. Św. Jana 2 do rejestru zabytków oraz o obowiązku konserwacji lub odtworzenia zabytkowego wyposażenia lokalu opisanego w protokole z przeprowadzonej w dniu 19.09.2014 r. wizji w lokalu.
Lokal mieszkalny Nr 9 A położony jest na III piętrze budynku. Wejście do lokalu odbywa się z klatki schodowej i korytarza budynku przez zewnętrzny balkon. Do lokalu prowadzą podwójne drzwi z klatki schodowej zamykane na klucz oraz podwójne drzwi z balkonu. Wejście odbywa się bezpośrednio do jednego z pokoi lokalu mieszkalnego. Lokal składa się z sześciu pomieszczeń: trzech pokoi o powierzchniach 27,75 m2, 24,96 m2, 12,20 m2, kuchni o powierzchni 13,64 m2, łazienki o powierzchni 3,84 m2 oraz przedsionka o powierzchni 3,17 m2. W pokoju, w którym jest urządzone wejście do lokalu na podłodze położona jest terakota, na ścianach do ½ wysokości są flizy, pozostała część malowana jest farbą emulsyjną. W pokoju znajdują się drzwi balkonowe, pełniące rolę wejściowych do lokalu i jedno okno, stolarka drewniana, okno skrzynkowe, dwuskrzydłowe, skrzydła jednopolowe. Drzwi do kuchni są pełne, drewniane, dwa okna wychodzą na balkon i podwórko kamienicy, na podłodze położona jest wylewka cementowa przykryta wykładziną pcv, ściany malowane są farbą emulsyjną. Z drugiego pokoju odbywa się wejście do przedsionka, z którego dostępna jest łazienka i pozostałe dwa pokoje w układzie przejściowym. Łazienka jest jasna, na podłodze i ścianach położone są płytki ceramiczne. Drzwi do łazienki są drewniane, pełne z nadświetlem przeszklonym. W pokojach na podłodze położone są parkiety drewniane zachowane w bardzo dobrym stanie, ściany malowane są farbą emulsyjną, drzwi pomiędzy pokojami drewniane, pełne. Pokoje są jasne, w jednym z pokoi jest okno w wykuszu, składające się z 4 otworów okiennych, są to okna skrzynkowe, dwuskrzydłowe z nadświetlem, stolarka drewniana. Z pokoju ścianką z regipsu wydzielone zostało pomieszczenie garderoby.
Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, gazową, wodno-kanalizacyjną oraz ogrzewania centralnego zasilanego z sieci miejskiej (w pomieszczeniach zamontowane są grzejniki). Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.
Lokal wolny jest od obciążeń.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 17 lipca i 25 sierpnia 2015 r. w godz. 14.00 – 15.00.
Sprzedaż nieruchomości opisanej w poz. 1 zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług (tekst jednolity Dz. U. z 2011 Nr 177, poz. 1054).
Sprzedaż nieruchomości opisanych w poz. 2-4 zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług (tekst jednolity Dz. U. z 2011 Nr 177, poz. 1054).
Przetargi na sprzedaż wymienionych wyżej nieruchomości odbędą się w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Kasprowicza 29 w dniu 8 września 2015 r. w sali konferencyjnej, pok. 18
poz. 1 – godz. 9.00
poz. 2 – godz. 10.00
poz. 3 – godz. 11.00
poz. 4 – godz. 12.00
W przetargu mogą brać udział osoby, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniądza z oznaczeniem nieruchomości:
- przelewem lub wpłatą na rachunek bankowy Miasta Krakowa, Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Krakowa pl. Wszystkich Świętych 3-4, prowadzony w PEKAO S.A. Nr 27 1240 4722 1111 0000 4856 4667, w taki sposób, aby najpóźniej w dniu
3 września 2015 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym Miasta Krakowa, pod rygorem uznania, że warunek wpłaty wadium nie został spełniony.
Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Miasta Krakowa.
- w gotówce w kasie Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 3-4- parter najpóźniej do dnia 3 września 2015 r. kasa przyjmuje wpłaty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.40-15.00 (wpłaty w kasie kwoty do równowartości 15 000 €).
Komisja przetargowa przed otwarciem przetargu potwierdza wniesienie wadium przez uczestników przetargu. Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód tożsamości. W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba inna niż osoba fizyczna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego, a osoba prowadząca działalność gospodarczą zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od podpisania umowy notarialnej. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu, w sposób odpowiadający formie wnoszenia.
Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej. O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
Ze sprzedażą lokali (poz. 3 i 4) wiąże się oddanie w użytkowanie wieczyste udziału w nieruchomości gruntowej, na której położony jest budynek. Cena udziału w nieruchomości gruntowej zawarta jest w cenie wywoławczej nieruchomości. Rozliczenie ceny lokalu oraz ceny udziału w nieruchomości gruntowej po przetargu następuje z zachowaniem proporcji ustalonej w cenie wywoławczej. Pierwsza opłata z tytułu użytkowania wieczystego udziału w nieruchomości gruntowej wynosi 25 % ceny udziału ustalonej w wyniku przetargu.
Opłaty roczne z tytułu użytkowania wieczystego udziału w nieruchomości gruntowej wynoszą 1 % ceny udziału w nieruchomości gruntowej ustalonej w przetargu. Pierwsza opłata i opłaty roczne opodatkowane są według stawki 23 % podatku VAT. Opłaty roczne wraz z należnym podatkiem VAT płatne są z góry do dnia 31 marca każdego roku kalendarzowego, począwszy od roku następnego po roku ustanowienia tego prawa. Wysokość opłaty rocznej może być aktualizowana na podstawie art. 77 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 782) nie częściej niż raz na trzy lata. Odsetki za zwłokę regulują przepisy Kodeksu Cywilnego.
Ceny nabycia nieruchomości zabudowanych (poz. 1 i 2) oraz ceny nabycia lokali mieszkalnych wraz z pierwszą opłatą z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej i z należnym od niej podatkiem VAT (poz. 3 i 4) płatne są jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej.
W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym Miasta Krakowa.
O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanym w zawiadomieniu lub do dnia zawarcia umowy nie dokona wpłaty ceny nieruchomości, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.
Koszty sporządzenia umowy notarialnej i wpisów w księdze wieczystej ponosi nabywca.
W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości ustalony zostanie cudzoziemiec w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (tekst jednolity Dz. U. z 2014 r., poz. 1380), do zawarcia umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości nabywca winien przedłożyć zezwolenie, jeżeli uzyskanie zezwolenia wynika z przepisów cytowanej wyżej ustawy.
Szczegółowe informacje odnośnie zbywanych nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta Referacie Przetargów i Zamian, Urzędu Miasta Krakowa ul. Kasprowicza 29, pokój 413, telefon 12 616-9808 lub 12 616-9809, w godzinach pracy urzędu.
Ogłoszenie o przetargu jest zamieszczone na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl Finanse i Mienie/ Nieruchomości Miasta Krakowa/ Przetargi na Nieruchomości/.
Przetargi zostaną przeprowadzone na podstawie art. 38-41 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 782) oraz przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1490).
Prezydent Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.
Kraków, dnia 7 lipca 2015 r.