OGŁOSZENIE O PRZETARGU
Prezydent Miasta Krakowa
ogłasza pierwsze przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości
1. przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Gminy Miejskiej Kraków, oznaczonej nr działki 67/52 o powierzchni 0,3019 ha, objętej KWKR1P/00344207/9, położonej w obrębie 44, jednostka ewidencyjna Podgórze przy ul. Zakopiańskiej.
Cena wywoławcza wynosi: 2 577 000,00 zł
Wadium wynosi: 130 000,00 zł
Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jednolity Dz. U z 2011 r Nr 177, poz. 1054 – z późniejszymi zmianami).
Obszar w skład którego wchodzi nieruchomość, podlega ustaleniom miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Liban”, zgodnie z którym nieruchomość położona jest w terenie zabudowy usługowej U.8.
Nieruchomość ma kształt nieregularny, położona jest w terenie płaskim. Porośnięta jest roślinnością trawiastą oraz licznymi drzewami. W przypadku nieuniknionej kolizji z istniejącą zielenią inwestor winien zwrócić się do Wydziału Kształtowania Środowiska o wydanie uzgodnienia w zakresie ochrony środowiska pod kątem ochrony zieleni. Przez działkę przechodzą sieci gazowe, kanalizacyjne, elektroenergetyczne, wodociągowe, telekomunikacyjne i ciepłownicza. Na terenie działki znajdują się studzienki kanalizacyjne, wodociągowe, telekomunikacyjne i komora ciepłownicza. Od strony działki nr 67/23 do komory ciepłowniczej działka pokryta jest płytami betonowymi. Zobowiązuje się nabywcę nieruchomości gruntowej oznaczonej nr działki 67/52 ustalonego w drodze przetargu ustnego nieograniczonego do ustanowienia na rzecz Gminy Miejskiej Kraków nieodpłatnej i nieograniczonej w czasie służebności polegającej na korzystaniu z działki pasem szerokości 1 m z przeznaczeniem pod eksploatację oraz remont, modernizację, naprawę, konserwację i usuwanie awarii kabli trakcyjnych oraz nieodpłatnej i nieograniczonej w czasie służebności polegającej na korzystaniu z działki pasem szerokości 0,5 m z przeznaczeniem pod eksploatację oraz remont, modernizację, naprawę, konserwację i usuwanie awarii kabla oświetleniowego związanych z infrastrukturą torową – zgodnie z załącznikiem graficznym do zarządzenia Prezydenta Miasta Krakowa Nr 2040/2015 z dnia 31 lipca 2015 r.
Nieruchomość położona jest w sąsiedztwie bloków mieszkalnych, torowiska tramwajowego oraz centrum handlowego Solvay. Na sąsiedniej nieruchomości w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego jest przystanek tramwajowy. Od strony zachodniej nieruchomość przylega do działki nr 67/54 przez którą płynie Potok Urwisko zwany inaczej Potokiem Rzewnym. Działka ogrodzona jest tylko od strony południowej (przy przystanku tramwajowym) ogrodzeniem drewnianym, wykonanym na podmurówce betonowej, wzmocnionym słupkami metalowymi. Dojazd do nieruchomości możliwy jest poprzez drogi wewnętrzne oznaczone nr działek 67/23, 67/48, 721 i 778. Nieruchomość wolna jest obciążeń.
2. przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Gminy Miejskiej Kraków, o powierzchni 0,1240 ha, składającej się z działek oznaczonych nr 87/15 o powierzchni 0,0120 ha, objętej KW KR1P/00322852/5, nr 44/4 o powierzchni 0,0716 ha, 92/16 o powierzchni 0,0404 ha, objętych KW KR1P/00485710/8, położonej w obrębie 45, jednostka ewidencyjna Podgórze przy ul. Marcika.
Cena wywoławcza wynosi: 865 000,00 zł
Wadium wynosi: 44 000,00 zł
Obszar w skład którego wchodzi nieruchomość nie podlega ustaleniom miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Krakowa nieruchomość położona jest w terenach zabudowy usługowej oraz zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej – UM. Na wniosek osoby fizycznej w Wydziale Architektury i Urbanistyki procedowany jest wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu warunków zabudowy dla przedmiotowej nieruchomości dla inwestycji pn. „Budowa budynku biurowego z usługami”. Na dzień ogłoszenia przetargu decyzja ta nie została wydana. Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 9 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jednolity Dz. U z 2011 r Nr 177, poz. 1054 – z późniejszymi zmianami). Uzyskanie przez inwestora ostatecznej decyzji o ustaleniu warunków zabudowy dla tej nieruchomości przed dniem zawarcia umowy przenoszącej własność nieruchomości spowoduje doliczenie do ceny sprzedaży nieruchomości podatku VAT w stawce obowiązującej w dniu podpisania umowy sprzedaży.
Nieruchomość posiada kształt nieregularny. W części porośnięta jest roślinnością trawiastą oraz kilkoma drzewami. W przypadku nieuniknionej kolizji z istniejącą zielenią inwestor winien zwrócić się do Wydziału Kształtowania Środowiska o wydanie uzgodnienia w zakresie ochrony środowiska pod kątem ochrony zieleni. Położona jest w zasięgu sieci infrastruktury technicznej. Przyłączenie obiektu do sieci infrastruktury technicznej możliwe będzie na warunkach określonych przez dysponentów sieci. Przez nieruchomość przebiegają sieci wodociągowe oraz elektroenergetyczna. Na działce nr 44/4 posadowiony jest drewniany słup elektroenergetyczny niskiego napięcia. Obsługa komunikacyjna nieruchomości przewidziana jest od drogi publicznej – ul. Jugowickiej, poprzez drogę wewnętrzną ul. Marcika. W najbliższym sąsiedztwie zlokalizowana jest zabudowa usługowa.
W dziale III KR1P/00485710/8 wpisana jest na czas nieoznaczony, odpłatna, za jednorazowym wynagrodzeniem służebność przesyłu na nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miejskiej Kraków składającej się z działek nr 44/1 i 92/16 położonych w Krakowie jedn. ewid. Podgórze obr. 45 w rejonie ulicy Marcika, polegająca na korzystaniu pasem szerokości 1,3 m i długości 1,5 m w obszarze działki nr 44/1 i pasem szerokości 1,3 m i długości 9 m w obszarze działki nr 92/16,w celu budowy, posadowienia i eksploatacji sieci wodociągowej o parametrach przekroju 200/300 mm oraz pasem szerokości 1,11 m i długości 15 m w obszarze działek nr 44/1 i nr 92/16 w celu eksploatacji istniejącej sieci wodociągowej dn 110 oraz z przeznaczeniem pod ich remont, naprawę awaryjną i wymianę - na rzecz Spółki pod firmą "Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Dział IV tej księgi oraz działy III i IV KW KR1P/00322852/5 wolne są od wpisów.
3. przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Gminy Miejskiej Kraków, oznaczonej nr działki 43/10 o powierzchni 0,0294 ha, położonej w obrębie 11, jednostka ewidencyjna Podgórze, objętej KW KR1P/00199623/9, zabudowanej budynkiem dawnej rogatki miejskiej przy ul. Twardowskiego Nr 45.
Cena wywoławcza wynosi: 400 000,00 zł
Wadium wynosi: 20 000,00 zł
Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług (tekst jednolity Dz. U. z 2011 Nr 177, poz. 1054).
Nieruchomość wpisana jest do rejestru zabytków pod nr A-756. W związku z wpisem nieruchomości do rejestru zabytków bonifikata od ceny nieruchomości ustalonej w wyniku przetargu wynosi 5%.
Obszar w skład którego wchodzi nieruchomość podlega ustaleniom miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „ Monte Cassino – Konopnicka” zgodnie z którym położona jest w terenie zabudowy usługowej U.3.
Nieruchomość zabudowana jest budynkiem dawnej bramy drogowej Twierdzy Kraków (Zakrzowiecki Urząd Akcyzowy), wybudowanym ok. 1890 r. w technologii tradycyjnej. Przedmiotowy budynek o powierzchni użytkowej 75,44 m2, to obiekt wolnostojący, parterowy, niepodpiwniczony, z poddaszem nieużytkowym. Budynek użytkowany był na cele mieszkalne. Podzielony jest na dwa lokale mieszkalne z dwoma niezależnymi wejściami do budynku ( frontowe i tylne). Składa się z 8 pomieszczeń, w tym z korytarza, sanitariatów i pokoi. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne wykonane są z cegły. Ściany wewnętrzne tynkowane, malowane, częściowo okładzina z płytek ceramicznych (w sanitariatach), częściowo okładzina z tapety. Stropy są drewniane, dach dwuspadowy o konstrukcji drewnianej, kryty papą. Stolarka okienna i drzwiowa drewniana ( obecnie zabezpieczona przed dostępem osób trzecich płytami OSB). Posadzki są częściowo drewniane, a częściowo z terakoty. Budynek posiada instalację wewnętrzną elektryczną i wodno – kanalizacyjną. Obecnie budynek jest w złym stanie technicznym i stanowi pustostan. Wymaga przeprowadzenia prac remontowych w zakresie wymiany izolacji przeciwwilgociowej murów, elewacji zewnętrznej, przewodów kominowych, a także odnowienia i malowania ścian wewnętrznych oraz sufitu klatki schodowej. Do wymiany jest również stolarka okienna i drzwiowa, a także posadzki w budynku.
W związku z wpisem nieruchomości do rejestru zabytków uzyskano pozwolenie konserwatorskie nr 2/15 z dnia 10 lutego 2015 r, w którym Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków wyraził zgodę na zbycie nieruchomości pod warunkiem umieszczenia w umowie sprzedaży informacji o wpisie do rejestru zabytków oraz nałożenia na nabywcę nieruchomości obowiązku przeprowadzenia remontu budowlanego i konserwatorskiego obiektu, w terminie dwóch lat od chwili zakupu – zgodnie z art. 26 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Wojewódzki Małopolski Konserwator Zabytków określił wytyczne konserwatorskie zgodnie z którymi zaleca:
przeznaczenie budynku na funkcję usługową, z uwagi na kubaturę oraz dyspozycję wnętrz sugeruje funkcję handlową, mała gastronomia itp.,
utrzymania wymaga bryła i gabaryty, ceglane lico elewacji, detal architektoniczny, wielkość i kompozycja otworów okiennych i drzwiowych,
bezwzględnie utrzymania wymaga podcień od strony elewacji frontowej ( również ceramiczna posadzka),
wyklucza się możliwość docieplenia,
utrzymania wymaga oryginalna dyspozycja wnętrz, dopuszcza się wprowadzenie nowych ścianek działowych z lekkich, łatwych do demontażu materiałów,
dopuszcza się wymianę zniszczonych podłóg drewnianych,
z uwagi na stan zachowania dopuszcza się wymianę stolarki drzwiowej, sugeruje się odtworzenie stolarki historycznej,
konserwacji wymaga napis w przyczółku elewacji frontowej „Nr 16 URZĄD AKCYZOWY ZAKRZOWIECKI”.
W związku z powyższym na podstawie art. 26 ust. 1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami ( tekst jednolity Dz.U z 2014 r. poz. 1446) nakłada się na nabywcę nieruchomości ustalonego w wyniku przetargu obowiązek przeprowadzenia w terminie 2 lat od zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości, remontu budowlanego i konserwatorskiego budynku dawnej rogatki miejskiej przy ul. Twardowskiego Nr 45.
Nieruchomość posiada dostęp do drogi publicznej ul. Twardowskiego i ul. Szwedzkiej. Położona jest w zasięgu sieci uzbrojenia technicznego. W najbliższym sąsiedztwie zlokalizowana jest zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, wielorodzinna oraz pracownicze ogródki działkowe. Nieruchomość wolna jest od obciążeń.
Osoby zainteresowane nabyciem nieruchomości mogą oglądać budynek w dniach 2 i 16 października 2015 r. w godz. 14.00-15.00 po wcześniejszym potwierdzeniu chęci oglądania budynku pod nr tel. 12 422 5051.
4. przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Miasta Kraków – miasta na prawach powiatu oznaczonej nr działki 175/2 o powierzchni 0,2324 ha, położonej w obrębie 47, jednostka ewidencyjna Nowa Huta, objętej KW KR1P/00521255/5, zabudowanej budynkiem użytkowym w osiedlu Młodości Nr 10.
Cena wywoławcza wynosi: 2 560 000,00 zł
Wadium wynosi: 130 000,00 zł
Sprzedaż przedmiotowej nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust.1 pkt.10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług ( tekst jednolity Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054 z póź. zm).
Obszar w skład, którego wchodzi nieruchomość podlega ustaleniom miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Centrum Nowej Huty” w Krakowie, zgodnie z którym położona jest w terenach zabudowy usługowej o podstawowym przeznaczeniu pod obiekty użyteczności publicznej z zakresu opieki zdrowotnej, oznaczonych symbolem Uz.12.2.
Nieruchomość nie jest wpisana do rejestru zabytków, natomiast ujęta jest w gminnej ewidencji zabytków i podlega ochronie konserwatorskiej. Nieruchomość położona jest na terenie układu urbanistycznego Nowej Huty, który wpisany jest do rejestru zabytków pod nr A-1132 decyzją z 30.12.2004 r. Zakres ochrony konserwatorskiej został określony w § 9 ust. 3 uchwały nr XCII/1362/13 Rady Miasta Krakowa z dnia 4 grudnia 2013 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Centrum Nowej Huty” w Krakowie.
Przedmiotowa nieruchomość zabudowana jest wolnostojącym budynkiem użytkowym składającym się z czterech kondygnacji naziemnych oraz piwnicy o powierzchni użytkowej 1 530,60 m2 (w tym powierzchnia piwnic 313,96 m2).
Budynek wyposażony jest w instalację elektryczną, wodną, kanalizacyjną, centralnego ogrzewania oraz teletechniczną i światłowodową, które stanowią fragment instalacji szpitala (z wyjątkiem sieci ciepłowniczej, która podłączona jest do sieci MPEC). Nabywca nieruchomości zobowiązany będzie na własny koszt i własnym staraniem do podłączenia budynku do sieci infrastruktury technicznej, na warunkach określonych przez dysponentów sieci.
Działka na której posadowiony jest budynek ma kształt nieregularny. Częściowo ogrodzona jest ogrodzeniem metalowym od strony zachodniej i częściowo od strony wschodniej. W części utwardzona jest asfaltem, płytami betonowymi, w części porośnięta drzewami. W północnej części działki urządzony jest podjazd do budynku użytkowego nr 9 zlokalizowanego na nieruchomości gruntowej składającej się z działek oznaczonych nr 175/1 i 169/34. Wobec powyższego przy sprzedaży nieruchomości oznaczonej nr działki 175/2 nabywca nieruchomości zobowiązany będzie do ustanowienia nieodpłatnej, nieograniczonej w czasie służebności przejazdu i przechodu po jej części na rzecz każdoczesnego właściciela nieruchomości składającej się z działek oznaczonych nr 175/1 i 169/34. Ponadto w północnej części działki nr 175/3 urządzony jest podjazd do budynku użytkowego nr 10 usytuowanego na działce nr 175/2, będącej przedmiotem sprzedaży. Z uwagi na powyższe równocześnie ze sprzedażą działki nr 175/2 ustanowiona zostanie służebność przejazdu i przechodu po terenie części działki nr 175/3 na rzecz każdoczesnego właściciela nieruchomości oznaczonej nr działki 175/2. Nabywca nieruchomości gruntowej oznaczonej nr działki 175/2 ustalony w drodze przetargu ustnego nieograniczonego zobowiązany będzie do uiszczenia na rzecz Miasta Kraków – Miasta na prawach powiatu, z tytułu ustanowienia służebności gruntowej, jednorazowej opłaty w wysokości 14 108,00 zł netto + 23% podatku VAT w kwocie 3 244,84 zł, tj. łącznie kwoty 17 352,84 zł brutto (słownie: siedemnaście tysięcy trzysta pięćdziesiąt dwa złote 84/100) płatnej najpóźniej przed podpisaniem umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości i ustanowienia służebności. Obowiązek urządzenia i utrzymania drogi obciążał będzie właściciela nieruchomości władnącej jak i użytkownika nieruchomości obciążonej.
Obsługa komunikacyjna działki nr 175/2 odbywać się będzie od ul. Sieroszewskiego po terenie działki nr 175/4 stanowiącej drogę wewnętrzną. W najbliższym sąsiedztwie zlokalizowana jest zabudowa użytkowa, mieszkaniowa wielorodzinna oraz szpital.
Obecnie część pomieszczeń położonych na parterze budynku o łącznej powierzchni 194,96 m2 użytkowana jest przez Małopolskie Hospicjum Dla Dzieci, na podstawie umowy najmu zawartej na czas oznaczony do dnia 31.12.2015 r. z poprzednim użytkownikiem nieruchomości - Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego. Zgodnie z art. 678 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny w razie zbycia rzeczy najętej w czasie trwania najmu nabywca wstępuje w stosunek najmu na miejsce zbywcy, może jednak wypowiedzieć najem z zachowaniem ustawowych terminów wypowiedzenia.
Powyższe uprawnienie do wypowiedzenia najmu nie przysługuje nabywcy, jeżeli umowa najmu była zawarta na czas oznaczony z zachowaniem formy pisemnej i z datą pewną, a rzecz została najemcy wydana. Działy III i IV KW KR1P/00521255/5 wolne są od wpisów.
5. przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków, położonych w obrębie 30, jednostka ewidencyjna Podgórze, przy ul. Tischnera :
powierzchni 0,9805 ha, składającej się z działek oznaczonych nr 213/54 o powierzchni 0,0042 ha, 213/74 o powierzchni 0,0077 ha, 213/78 o powierzchni 0,0114 ha, 213/72 o powierzchni 0,0388 ha, 213/76 o powierzchni 0,3340 ha, 214/21 o powierzchni 0,1038 ha, 214/32 o powierzchni 0,0091 ha, 215/12 o powierzchni 0,1871 ha, 215/14 o powierzchni 0,2784 ha, 215/15 o powierzchni 0,0060 ha, objętą KW KR1P/00204942/0. Cena wywoławcza wynosi 6 424 000,00 zł Wadium wynosi: 322 000,00 zł
o powierzchni 1,1759 ha, oznaczonej nr działki 330/2 objętej KW KR1P/00295626/3. Cena wywoławcza wynosi 7 068 000,00 zł. Wadium wynosi 354 000,00 zł.
Sprzedaż nieruchomości oznaczonej nr działki 330/2 oraz części nieruchomości w skład której wchodzą zabudowane działki 214/21 i 213/76 zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust.1 pkt.10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jednolity Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054 z póź. zm.). Pozostała część nieruchomości odpowiadająca niezabudowanym działkom nr 213/54, 213/72, 213/74, 213/78, 215/12, 215/14, 215/15, 214/32, która stanowi 55,35 % ceny wywoławczej, opodatkowana jest podatkiem VAT w stawce 23%.
Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „ Łagiewniki” działki nr 213/54, 213/72, 213/74, 213/76, 213/78, 214/21, 214/32, 215/12, 215/14, 215/15 położone są w terenach zabudowy usługowej U.1, natomiast działka nr 330/2 położona jest w terenach zabudowy usługowej U.2.
Na części działek 213/76, 214/21, 330/2 posadowionych jest 5 parterowych budynków o charakterze użytkowym, będących w złym stanie technicznym ( brak stolarki okiennej i drzwiowej oraz w części pokrycia dachowego), które przewidziane są do wyburzenia. Nieruchomości w części porośnięte są drzewami i krzewami.
W przypadku nieuniknionej kolizji z istniejącą zielenią inwestor winien zwrócić się do Wydziału Kształtowania Środowiska o wydanie uzgodnienia w zakresie ochrony środowiska pod kątem ochrony zieleni. Nieruchomości położone są w zasięgu sieci uzbrojenia technicznego.
Przez działki przebiegają sieci: elektroenergetyczne, wodociągowe, kanalizacyjne oraz teletechniczne. Przyłączenie obiektu do sieci infrastruktury technicznej możliwe będzie na warunkach określonych przez dysponentów sieci. Na działce 330/2 znajduje się wodomierz wraz z przyłączem wodociągowym do nieruchomości przy ul. Tischnera 10, z którego korzysta za zgodą Gminy Miejskiej Kraków firma Polpetrol Sp. j. na podstawie umowy zawartej na czas nieoznaczony z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie. W najbliższym sąsiedztwie zlokalizowana jest zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i jednorodzinna oraz usługowo – biurowa.
Obsługa komunikacyjna terenu winna być kształtowana w oparciu o wyznaczone liniami rozgraniczającymi drogi publiczne klasy dojazdowej oznaczone na rysunku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego symbolami KDD.1 i KDD.2. W przypadku zmiany istniejącego zagospodarowania, warunki w zakresie infrastruktury i obsługi komunikacyjnej dla ewentualnego zamierzenia inwestycyjnego zostaną określone na etapie uzyskiwania oświadczenia o warunkach przyłączenia do dróg lądowych, po przedstawieniu przez inwestora szczegółowego programu inwestycyjnego i sporządzeniu koncepcji obsługi komunikacyjnej nieruchomości. Jeżeli planowana inwestycja będzie wymagała zmian w istniejącym publicznym układzie drogowym, inwestor zgodnie z art. 16 ustawy o drogach publicznych będzie mógł podpisać stosowną umowę cywilnoprawną, umożliwiającą realizację na koszt inwestora układu drogowego niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania planowanej inwestycji niedrogowej. Opisane wyżej nieruchomości wolne są od obciążeń.
Z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego można się zapoznać w Biurze Planowania Przestrzennego ul. Sarego 4 lub na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.krakow.pl/ Rozwój Miasta/Planowanie Przestrzenne/ Plany Obowiązujące.
Przetargi na sprzedaż wymienionych wyżej nieruchomości odbędą się w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Kasprowicza 29 w dniu 27 października 2015 r. w sali konferencyjnej, pok. 18
poz. 1 – godz. 9.00
poz. 2 – godz. 10.00
poz. 3 – godz. 11.00
poz. 4 – godz. 12.00
poz. 5 – godz. 13.00
W przetargu mogą brać udział osoby, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniądza z oznaczeniem nieruchomości:
- przelewem lub wpłatą na rachunek bankowy Miasta Krakowa, Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Krakowa pl. Wszystkich Świętych 3-4, prowadzony w PEKAO S.A. Nr 27 1240 4722 1111 0000 4856 4667, w taki sposób, aby najpóźniej w dniu
22 października 2015 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym Miasta Krakowa, pod rygorem uznania, że warunek wpłaty wadium nie został spełniony.
Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Miasta Krakowa.
- w gotówce w kasie Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 3-4- parter najpóźniej do dnia 22 października 2015 r. kasa przyjmuje wpłaty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.40-15.00 (wpłaty w kasie kwoty do równowartości 15 000 €).
Komisja przetargowa przed otwarciem przetargu potwierdza wniesienie wadium przez uczestników przetargu. Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód tożsamości.
W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba inna niż osoba fizyczna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego, a osoba prowadząca działalność gospodarczą zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od podpisania umowy notarialnej. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu, w sposób odpowiadający formie wnoszenia. Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej. O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych. Cena nabycia nieruchomości opisanych w poz. 1, 2, 3 oraz cena nabycia nieruchomości opisanych w poz. 4 i 5 wraz z należnym podatkiem VAT, płatne są jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej. W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym Miasta Krakowa.
O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanym w zawiadomieniu lub do dnia zawarcia umowy nie dokona wpłaty ceny nieruchomości, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Koszty sporządzenia umowy notarialnej i wpisów w księdze wieczystej ponosi nabywca.
W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości ustalony zostanie cudzoziemiec w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (tekst jednolity Dz. U. z 2014 r., poz. 1380), do zawarcia umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości nabywca winien przedłożyć zezwolenie, jeżeli uzyskanie zezwolenia wynika
z przepisów cytowanej wyżej ustawy.
Szczegółowe informacje odnośnie zbywanych nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta Referacie Przetargów i Zamian, Urzędu Miasta Krakowa ul. Kasprowicza 29, pokój 413, telefon 12 616-9808 lub 12 616-9809, w godzinach pracy urzędu.
Ogłoszenie o przetargu jest zamieszczone na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl Finanse i Mienie/ Nieruchomości Miasta Krakowa/ Przetargi na Nieruchomości/.
Przetargi zostaną przeprowadzone na podstawie art. 38-41 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 782 – z póź. zm.) oraz przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1490).
Prezydent Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.
Kraków, dnia 26 sierpnia 2015 r.