OGŁOSZENIE O PRZETARGU
Prezydent Miasta Krakowa ogłasza pierwsze przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków
1. przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, oznaczonego Nr 14 o powierzchni użytkowej 36,84 m2, objętego KW KR1P/00517958/2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Stefana Czarnieckiego Nr 12 wraz z udziałem wynoszącym 3684/65577 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 298/1 o powierzchni 0,0355 ha, położona w obrębie 13, jednostka ewidencyjna Podgórze, objęta KW KR1P/00003518/0.
Cena wywoławcza wynosi: 154 000,00 zł
Wadium: 15 000,00 zł
2. przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, oznaczonego Nr 15 o powierzchni użytkowej 40,64 m2, objętego KW KR1P/00517970/2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Stefana Czarnieckiego Nr 12 wraz z udziałem wynoszącym 4064/65577 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 298/1 o powierzchni 0,0355 ha, położona w obrębie 13, jednostka ewidencyjna Podgórze, objęta KW KR1P/00003518/0.
Cena wywoławcza wynosi: 163 000,00 zł
Wadium: 16 000,00 zł
3. przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, oznaczonego Nr 12A o powierzchni użytkowej 21,79 m2, objętego KW KR1P/00517968/5, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Stefana Czarnieckiego Nr 12 wraz z udziałem wynoszącym 2179/65577 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 298/1 o powierzchni 0,0355 ha, położona w obrębie 13, jednostka ewidencyjna Podgórze, objęta KW KR1P/00003518/0.
Cena wywoławcza wynosi: 88 000,00 zł
Wadium: 9 000,00 zł
Budynek Nr 12 położony jest w zwartej zabudowie kamienic, składa się z budynku frontowego czterokondygnacyjnego, podpiwniczonego, z nieużytkowym poddaszem oraz z oficyny, jednopiętrowej, niepodpiwniczonej, wybudowanej na planie litery „L”. Dostęp do oficyny odbywa się przez główną bramę wejściową, korytarz budynku głównego i przez podwórko. Podwórko ma zniszczoną wylewkę betonową, znajduje się na nim altana śmietnikowa, pojedyncze krzewy. W budynku jest szesnaście lokali mieszkalnych. Budynek wzniesiony jest w technologii tradycyjnej, murowany z cegły, dach budynku frontowego jest dwuspadowy, nad oficyną pulpitowy, o konstrukcji drewnianej, płatwiowo – krokwiowej. Stropy w budynku są drewniane, belkowe.
W styczniu 2015 r. sporządzona została ekspertyza techniczna stropu nad pomieszczeniami parteru budynku oficyny przy ul. Czarnieckiego 12 w Krakowie wraz z określeniem przyczyny zniszczenia stropu oraz propozycją usunięcia nieprawidłowości. Zgodnie z przywołaną opinią stwierdzono, że w obecnym stanie budynek oficyny tylnej nie może być użytkowany, większość elementów stropu jest mocno nadwerężona, znajduje się na granicy całkowitego zniszczenia lub została zniszczona, w związku z czym konstrukcja stropu wymaga gruntownego remontu. Dla zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa konstrukcyjnego i eksploatacyjnego budynku należy wykonać niezwłocznie odpowiednie prace zabezpieczające, których celem będzie wyeliminowanie zagrożenia powstania stanów awaryjnych oraz zabezpieczanie elementów budowlanych przed dalszą degradacją. Zaleca się wykonanie następujących prac w przedstawionej kolejności:
1. Niezwłoczne zabezpieczenie uszkodzonej belki w pomieszczeniu „P3” (które odpowiada pomieszczeniu 1.21 w lokalu o przeznaczeniu innym niż mieszkalne nr 11 przedstawionemu na inwentaryzacji budynku) poprzez wykonanie drewnianej konstrukcji podporowej.
2. Uszczelnienie dachu i odciążenie stropów poprzez usunięcie elementów niekonstrukcyjnych oraz rozebranie uszkodzonych belek.
3. Zabezpieczenie przed wilgocią i osuszenie ścian budynku.
4. Odbudowa stropu.
Z ekspertyzą można zapoznać się w Wydziale Skarbu Miasta ul. Kasprowicza 29, pok. 413.
Na wniosek Wspólnoty Mieszkaniowej Budynku przy ul. Czarnieckiego 12 w dniu 01.09.2015 r. zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę dla inwestycji: „Przebudowa budynku mieszkalnego oficyny przy ul. Czarnieckiego 12 w Krakowie polegająca na wymianie stropu nad kondygnacją parteru, na działce nr 298/1 obr. 13 Podgórze”.
Nieruchomość przy ul. Stefana Czarnieckiego Nr 12 nie jest wpisana indywidualną decyzją do rejestru zabytków, jednakże znajduje się w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków. Ponadto budynek położony jest w obrębie układu urbanistycznego Podgórza wpisanego do rejestru zabytków pod numerem A – 608 decyzją z dn. 26.10.1981r.
Z uwagi na powyższe po przeprowadzeniu oględzin w przedmiotowych lokalach mieszkalnych Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków wskazał, iż w lokalach Nr 14, 15, 12A nie zachowały się zabytkowe elementy wystroju, w związku z czym nie zgłoszono zastrzeżeń do planowanej sprzedaży tych lokali. Z uwagi na lokalizację i zabytkowy charakter całej kamienicy remont lokali Nr 14, 15 i 12A będzie wymagał uzgodnienia z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, a także nie wykluczono konieczności odtworzenia oryginalnej stolarki okiennej i drzwiowej.
Lokal mieszkalny Nr 14 składa się z dwóch pomieszczeń: kuchni z łazienką o powierzchni 15,47 m2 i pokoju o powierzchni 21,37 m2. Lokal położony jest na pierwszym piętrze oficyny, wejście odbywa się przez zewnętrzną klatkę schodową o drewnianej konstrukcji, z zewnętrznej galerii przez drewniane, dwuskrzydłowe, podwójne drzwi nowego typu. Wejście odbywa się bezpośrednio do pomieszczenia kuchni, z którego drewnianą ścianką o wysokości ok. 2,5 m wydzielona została otwarta łazienka. Oba pomieszczenia posiadają okna skrzynkowe dwuskrzydłowe, dwupolowe, o drewnianych ramach typu nowego. Ściany pomieszczeń są tynkowane, ściany malowane farba emulsyjną, w części kuchenno – łazienkowej do wysokości ok.1,3 m ściany wyłożone flizami. Część kuchenna jest jasna, okno wychodzi na podwórko sąsiedniej kamienicy, w kuchni znajduje się stary piec kuchenny na paliwo stałe. Z części kuchennej odbywa się przejście do pokoju przez drewniane drzwi dwuskrzydłowe pierwotnego typu. Pokój jest jasny, ściany malowane są farbą emulsyjną, na suficie widoczny jest ślad zawilgocenia, na podłodze położone są deski drewniane przykryte wykładziną pcv, w rogu pokoju jest piec kaflowy na paliwo stałe. Lokal jest wyposażony w instalacje elektryczną, wodno-kanalizacyjną i gazową.
Lokal mieszkalny Nr 15 składa się z trzech pomieszczeń: kuchni o powierzchni 3,60 m2 i dwóch pokoi o powierzchni 17,97 m2 każdy. Lokal położony jest na pierwszym piętrze oficyny, wejście odbywa się przez zewnętrzną klatkę schodową o drewnianej konstrukcji, z zewnętrznej galerii przez drewniane, jednoskrzydłowe, podwójne drzwi nowego typu. Wejście odbywa się bezpośrednio do pomieszczenia kuchni. W kuchni jest jedno małe okienko, słabo doświetlające pomieszczenie. Ściany częściowo wyłożone są flizami i drewnianą boazerią, częściowo malowane są farbą emulsyjną. Na podłodze położona jest betonowa wylewka przykryta wykładziną pcv. Z kuchni odbywa się wejście do jednego z pokoi przez drewniane drzwi dwuskrzydłowe o trójpolowych skrzydłach, w tym największe pole jest przeszklone, drzwi są starego typu, pierwotne. Pokoje są przejściowe, ściany malowane są farbą emulsyjną, na podłodze położone są wykładziny pcv, na suficie w jednym z pokoi widoczny jest ubytek tynku i fragment odkrytego stropu belkowego drewnianego oraz ślady zawilgocenia. W pokojach okna są skrzynkowe, drewniane, dwuskrzydłowe o skrzydłach dwupolowych, starego typu. W pokojach znajdują się sześcienne piece kaflowe na paliwo stałe. Pomiędzy pokojami przejście odbywa się przez drzwi drewniane, dwuskrzydłowe o skrzydłach trójpolowych, pełnych. Lokal wyposażony jest w instalacje elektryczną, wodno – kanalizacyjną i gazową.
Lokal mieszkalny Nr 12A położony jest na parterze oficyny, składa się z dwóch pomieszczeń: kuchni o powierzchni 3,42 m2 i pokoju o powierzchni 17,27 m2, wysokość lokalu wynosi 3,40 m. Oba pomieszczenia posiadają okna, w kuchni jest drewniane jednoskrzydłowe o jednopolowym skrzydle, skrzynkowe, w pokoju drewniane, dwuskrzydłowe o skrzydłach dwupolowych. Ściany pokoju są tynkowane, malowane farbą emulsyjną, widoczne są liczne ubytki tynków, ślady zawilgoceń, na suficie odkryty jest w jednym miejscu strop belkowy. W pokoju znajduje się piec kaflowy, sześcienny na paliwo stałe. Ściany kuchni są tynkowane, malowane farbą emulsyjną, także wykazują ubytki tynku. Podłogę stanowi betonowa wylewka przykryta wykładziną pcv. Pomiędzy pomieszczeniami o układzie amfiladowym znajdują się drewniane, pełne, dwuskrzydłowe drzwi nowego typu. Lokal wyposażony jest w instalacje elektryczną, wodno – kanalizacyjną. Wc znajduje się obok wejścia do lokalu, wejście do niego odbywa się bezpośrednio z podwórka.
Przedmiotowe lokale wymagają przeprowadzenia remontu.
Przedmiotowe lokale wolne są od obciążeń.
Osoby zainteresowane nabyciem lokali mogą je oglądać w dniach 6 i 18 listopada 2015r. w godz. 14.00 – 15.00.
4. przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, oznaczonego Nr 8 o powierzchni użytkowej 25,10 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Św. Sebastiana Nr 15 wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste do dnia 29.12.2102 r. udziału wynoszącego 37/1000 części nieruchomości gruntowej, na której położony jest budynek, oznaczonej nr działki 84 o powierzchni 0,0507 ha, położonej w obrębie 3 jednostka ewidencyjna Śródmieście, objętej KW KR1P/00150604/5.
Cena wywoławcza wynosi: 154 000,00 zł w tym:
Cena lokalu mieszkalnego wynosi: 116 705,00 zł
Cena udziału w nieruchomości gruntowej wynosi: 37 295,00 zł
Wadium wynosi: 15 000,00 zł
Kamienica przy ul. Św. Sebastiana 15 została wzniesiona w drugiej połowie XIX w., położona jest w zabudowie ciągłej mieszkaniowo-usługowej.
Nieruchomość nie jest wpisana do rejestru zabytków, figuruje natomiast w gminnej ewidencji zabytków oraz leży w obrębie układu urbanistycznego Kazimierza ze Stradomiem, wpisanego do rejestru zabytków pod nr A – 12 na podstawie decyzji z dnia 23.02.1934 r. i na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. Zgodnie z opinią Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w lokalu Nr 8 brak jest zabytkowych elementów wystroju i wyposażenia, istniejące drewniane okna skrzynkowe są wtórne, ale nawiązują do formy okien historycznych. Zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi w przypadku ich wymiany, zastrzega się wykonanie nowych z drewna, z powtórzeniem wielkości i formy istniejących, z nawiązaniem detalu do okien historycznych, zachowanych w innych lokalach. W przypadku wymiany drzwi wejściowych nowe należy wykonać z drewna, o wielkości jak istniejące, z nadświetlem, płycinowe, profilowane, o formie nawiązującej do drzwi w otworze sąsiednim na elewacji oficyny. Zaleca się pozostawienie istniejącego pieca (wtórnego z 2 poł. XX w.) – jako świadka historycznego systemu grzewczego. Przy remoncie lokalu należy stosować materiały, posiadające atest do stosowania w obiektach zabytkowych. Z uwagi na objęcie budynku ewidencją konserwatorską remont i modernizacja wnętrz wymaga uzgodnienia z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków, natomiast z uwagi na położenie oficyny na obszarze układu urbanistycznego wpisanego do rejestru zabytków na zakres prac dotyczący architektury zewnętrznej (np. wymiana okien i drzwi zewnętrznych) należy uzyskać pozwolenie konserwatorskie.
Lokal Nr 8 położony jest na parterze oficyny bocznej, wejście do niego odbywa się bezpośrednio z podwórka kamienicy. Lokal składa się z trzech pomieszczeń: pokoju o powierzchni 14,30 m2 , kuchni o powierzchni 10,10 m2 oraz wc o powierzchni 0,70 m2. Wysokość lokalu wynosi 3,4 m, wejście odbywa się bezpośrednio do pomieszczenia, w którym urządzony był aneks kuchenny oraz zamontowana była kabina prysznicowa. Pomieszczenie jest doświetlane przez nadświetle w drzwiach wejściowych. Na podłodze położone są płytki ceramiczne, ściany malowane są farbą emulsyjną, a w części gdzie urządzony był aneks kuchenny na ścianie położona jest opaska z terakoty. Z pomieszczenia kuchni dostępne jest wc, które jest ciemne i ma niższą wysokość niż pozostała część lokalu. Pokój jest jasny, znajdują się w nim dwa okna skrzynkowe, dwuskrzydłowe z nadświetlem, stolarka okienna jest drewniana. Ściany malowane są farbą emulsyjną, na podłodze położony jest drewniany parkiet w części zniszczony. Pokój i kuchnia położone są w układzie przejściowym, pomiędzy nimi znajdują się drewniane przeszklone drzwi jednoskrzydłowe. W pokoju znajduje się piec kaflowy.
Lokal wyposażony jest w instalacje elektryczną, wodno – kanalizacyjną, ogrzewanie indywidualne – piece kaflowe na paliwo stałe. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.
Przedmiotowy lokal wolny jest od obciążeń.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 4 i 16 listopada 2015 r. w godz. 14.00 – 15.00.
5. przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, oznaczonego Nr 2 o powierzchni użytkowej 15,43 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy Rynku Dębnickim Nr 3 wraz z pomieszczeniem przynależnym piwnicą o powierzchni użytkowej 2,87 m2 i udziałem wynoszącym 1543/73388 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 283/1 o powierzchni 0,0266 ha, położona w obrębie 10, jednostka ewidencyjna Podgórze, objęta KW KR1P/00203341/0.
Cena wywoławcza wynosi: 75 000,00 zł
Wadium wynosi: 8 000,00 zł
Budynek Nr 3 jest położony w zwartej zabudowie kamienic, został wzniesiony w latach 1910-1911 w technologii tradycyjnej, murowany z cegły. Jest to budynek pięciokondygnacyjny, podpiwniczony, z użytkowym poddaszem. W budynku Nr 3 usytuowane są dwa lokale usługowe na parterze oraz 16 lokali mieszkalnych. Budynek i klatka schodowa są w ogólnym stanie technicznym dobrym.
Nieruchomość przy Rynku Dębnickim Nr 3 nie jest wpisana indywidualną decyzją do rejestru zabytków, jednakże figuruje w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków. Z uwagi na powyższe po przeprowadzeniu oględzin w przedmiotowym lokalu mieszkalnym Miejski Konserwator Zabytków pismem Nr KZ-02.4120.7.6.2015.KB z dnia 15.05.2015 r. zalecił zachowanie i odnowienie znajdującej się w lokalu wewnętrznej stolarki drzwi – dwuskrzydłowej, płycinowej. Ponadto na terenie, na którym położona jest przedmiotowa nieruchomość obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Bulwary Wisły”, który m.in. wprowadza nakaz zachowania z dopuszczeniem wymiany w przypadku złego stanu zachowania stolarki okiennej, pod warunkiem odtworzenia pierwotnego materiału oraz stylowej formy z uwzględnieniem detali, proporcji oraz profili.
Lokal składa się z dwóch pomieszczeń: przedpokoju, w którym urządzony był aneks kuchenny, o powierzchni 5,04 m2 oraz pokoju o powierzchni 10,39 m2 , do lokalu przynależy piwnica o powierzchni 2,87 m2. Na ścianach pomieszczeń położone są tynki cementowo-wapienne, malowane farbą emulsyjną, a w przedpokoju częściowo olejną. Na podłodze położona jest wylewka betonowa przykryta wykładziną pcv. Przedpokój jest pomieszczeniem ciemnym, natomiast w pokoju jest jedno dwuskrzydłowe okno, drewniane, o skrzydłach jednopolowych niesymetrycznych, wychodzące na podwórko. W przedpokoju widoczne są zamknięte na stałe drzwi pełne, drewniane, płycinowe, dwuskrzydłowe o wym. 120 x 215 cm, które są pozostałością po pierwotnym rozkładzie pomieszczeń. Obecny lokal Nr 2 stanowił z obecnym lokalem użytkowym U001 jeden lokal.
Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną. Do budynku jest doprowadzony gaz. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.
Przedmiotowy lokal wolny jest od obciążeń.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 5 i 17 listopada 2015 r. w godz. 14.00 – 15.00.
Przetargi na sprzedaż wymienionych wyżej nieruchomości odbędą się w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Kasprowicza 29 w dniu 27 listopada 2015 r. w sali konferencyjnej, pok. 18
poz. 1, 2, 3 – godz. 9.00
poz. 4 – godz. 11.00
poz. 5 - godz. 12.00
W przetargu mogą wziąć udział osoby, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniądza z oznaczeniem nieruchomości:
- przelewem lub wpłatą na rachunek bankowy Miasta Krakowa, Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Krakowa pl. Wszystkich Świętych 3-4, prowadzony w PEKAO S.A. Nr 27 1240 4722 1111 0000 4856 4667, w taki sposób, aby najpóźniej w dniu 24 listopada 2015 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym Miasta Krakowa, pod rygorem uznania, że warunek wpłaty wadium nie został spełniony.
Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Miasta Krakowa. Krakowa.
- w gotówce w kasie Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 3-4- parter najpóźniej do dnia 24 listopada 2015 r. kasa przyjmuje wpłaty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.40-15.00 (wpłaty w kasie kwoty do równowartości 15 000 €).
Komisja przetargowa przed otwarciem przetargu potwierdza wniesienie wadium przez uczestników przetargu. Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód tożsamości. W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba inna niż osoba fizyczna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego, a osoba prowadząca działalność gospodarczą zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.
Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od podpisania umowy notarialnej. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu, w sposób odpowiadający formie wnoszenia.
Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej. O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
Ze sprzedażą lokalu mieszkalnego opisanego w poz. 4 wiąże się oddanie w użytkowanie wieczyste udziału w nieruchomości gruntowej, na której położony jest budynek. Cena udziału w nieruchomości gruntowej zawarta jest w cenie wywoławczej nieruchomości. Rozliczenie ceny lokalu mieszkalnego oraz ceny udziału w nieruchomości gruntowej po przetargu następuje z zachowaniem proporcji ustalonej w cenie wywoławczej. Pierwsza opłata z tytułu użytkowania wieczystego udziału w nieruchomości gruntowej wynosi 25% ceny udziału ustalonej w wyniku przetargu. Opłaty roczne z tytułu użytkowania wieczystego udziału w nieruchomości gruntowej wynoszą 1% ceny udziału w nieruchomości gruntowej ustalonej w przetargu. Pierwsza opłata i opłaty roczne opodatkowane są według stawki 23% podatku VAT. Opłaty roczne wraz z należnym podatkiem VAT płatne są z góry do dnia 31 marca każdego roku kalendarzowego, począwszy od roku następnego po roku ustanowienia tego prawa. Wysokość opłaty rocznej może być aktualizowana na podstawie art. 77 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 782, 985, 1039,1180, 1265, 1322) nie częściej niż raz na trzy lata. Odsetki za zwłokę regulują przepisy Kodeksu Cywilnego.
Sprzedaż lokali mieszkalnych zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jednolity Dz. U. z 2011 Nr 177, poz. 1054 z późn. zm.).
Ceny nabycia nieruchomości (poz. 1, 2, 3, 5) oraz cena lokalu i pierwsza opłata z tytułu użytkowania wieczystego wraz z podatkiem VAT (poz. 4) płatne są jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej. W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym Miasta Krakowa. O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanych w zawiadomieniu, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Koszty sporządzenia umowy notarialnej i wpisów w księdze wieczystej ponosi nabywca.
W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości ustalony zostanie cudzoziemiec w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (tekst jednolity Dz. U. z 2014 r, poz. 1380), do zawarcia umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości nabywca winien przedłożyć zezwolenie, jeżeli uzyskanie zezwolenia wynika z przepisów cytowanej wyżej ustawy.
Szczegółowe informacje odnośnie zbywanych nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta Referacie Przetargów i Zamian, Urzędu Miasta Krakowa ul. Kasprowicza 29, pokój 413, telefon 12 616-9809, 12 616-9808 w godzinach pracy urzędu.
Ogłoszenie o przetargu zamieszczone jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl Finanse i Mienie/ Nieruchomości Miasta Krakowa/ Przetargi na Nieruchomości/.
Przetargi zostaną przeprowadzone na podstawie art. 38-41 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 782, 985, 1039,1180, 1265, 1322) oraz przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1490).
Prezydent Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.
Kraków, dn. 27 października 2015 r.