OGŁOSZENIE O PRZETARGU
Prezydent Miasta Krakowa
ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości
stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków
1. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu o innym przeznaczeniu niż mieszkalne – strychu oznaczonego symbolem S1 o powierzchni użytkowej 147,03 m2, położonego w budynku wielomieszkaniowym przy ul. Czystej Nr 15 w Krakowie, objętego KW KR1P/00537300/1 wraz z udziałem wynoszącym 1814/10000 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzeń, które nie służą do wyłącznego użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 9 o powierzchni 0,0568 ha, położona w obrębie 62, jednostka ewidencyjna Śródmieście, objęta KW KR1P/00337819/0.
Cena wywoławcza wynosi: 315 000,00 zł
Wadium wynosi: 63 000,00 zł
Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług (tekst jednolity Dz. U. z 2011 Nr 177, poz. 1054).
Kamienica przy ul. Czystej Nr 15 jest budynkiem wielomieszkaniowym dwupiętrowym, w całości podpiwniczonym, składającym się z budynku frontowego i oficyny, położonym w zwartej zabudowie. Budynek wzniesiony został na planie prostokąta ok. 1891 r. jako piętrowy. Nadbudowę drugiego piętra wykonano w 1902 r. według opracowanego w 1901 r. projektu budowlanego. Budynek frontowy posiada dwie, dwubiegowe klatki schodowe o stopniach drewnianych na sklepieniach ceglanych i stalowych belkach, w budynku oficyny jest klatka zabiegowa. Stolarka okienna i drzwiowa jest drewniana, kamienica kryta jest dachem dwuspadowym. W budynku jest 9 lokali mieszkalnych, dwa użytkowe i strych.
Nieruchomość nie jest wpisana indywidualną decyzją do rejestru zabytków, figuruje natomiast w gminnej ewidencji zabytków Krakowa i z uwagi na to w piśmie znak OZKr.5183.1263.2015.AC z dn. 14.07.2015 r. Miejski Konserwator Zabytków określił wytyczne konserwatorskie dla zamierzenia polegającego na adaptacji strychu na cele mieszkalne. Z uwagi na fakt, iż budynek Nr 15 zlokalizowany jest pomiędzy dwoma wyższymi o kondygnacje budynkami, dopuszcza się podniesienie kalenicy do wysokości kalenic kamienic sąsiednich i ewentualne nadbudowanie ścianki kolankowej od strony podwórza. Od strony elewacji frontowej doświetlenie pomieszczeń poddasza może być wyłącznie poprzez okna połaciowe, sytuowane w osiach okien niższych kondygnacji. Dopuszcza się nadbudowę dodatkowych przęseł klatki schodowej budynku frontowego prowadzących na poddasze. Projekt adaptacji musi uzyskać uzgodnienie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie. Zgodnie z informacją zawartą w piśmie znak OZKr.5183.1263.2015.AC.II z dnia 20.01.2016 r. odnośnie możliwości budowy zewnętrznej windy w ramach adaptacji poddasza na cele mieszkalne, ostateczne stanowisko w tej kwestii będzie mogło być zajęte dopiero po przedłożeniu przez inwestora do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie koncepcji architektonicznej i lokalizacyjnej planowanej windy. Po zapoznaniu się z taka koncepcją i po przeanalizowaniu aktualnego stanu zagospodarowania podwórza oraz wizerunku elewacji zostanie wydana opinia z postawieniem ewentualnych dodatkowych zaleceń i warunków. Dla realizacji montażu windy zewnętrznej niezbędna jest także zgoda właścicieli lokali i mieszkańców budynku.
Nieruchomość położona jest na terenie objętym sporządzanym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Rejon ulicy Rajskiej”, zapisy projektu planu dopuszczają możliwość nadbudowy budynku Nr 15 przy ul. Czystej, natomiast wprowadzają nakaz zachowania geometrii i kąta nachylenia połaci dachowych.
Strych S1 położony jest na czwartej kondygnacji kamienicy, dostępny jest z poddasza należącego do części wspólnych budynku. Wejście na strych obecnie możliwe jest tylko przez zabiegową klatkę schodową budynku oficyny. Lokal S1 składa się z jednego pomieszczenia o powierzchni 147,03 m2 i wysokości od 1,14 m do 3,35m. przykryty jest dachem dwuspadowym o pokryciu z papy na pełnym deskowaniu. Konstrukcja więźby dachowej jest drewniana płatwiowo – jętkowa z zastrzałami o kącie nachylenia połaci ok. 18 stopni. W lokalu brak jest instalacji wewnętrznych, na poziom strychu do części wspólnej doprowadzona jest instalacja elektryczna. Ściany lokalu są z cegły pełnej, strop ma grubość ok. 39 cm (warstwy stropowe to: tynk wapienny na trzcinie, deski podsufitki, belki stropowe, podkład z desek drewnianych, polepa). Drewniane elementy więźby dachowej nie wykazują uszkodzeń polegających na butwieniu, jednak stwierdzone zostało znaczne zestarzenie się drewna, spękanie tramów, płatwi i słupów, a także spękanie belek stropowych.
Dla potrzeb adaptacji strychu zlecono w 2014 r. wykonanie opinii konstrukcyjno – budowlanej odnośnie możliwości wykonania adaptacji strychu w budynku frontowym z uwzględnieniem zgodności przyszłej inwestycji z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz przepisami przeciwpożarowymi. Zgodnie z przywołanym opracowaniem przed przystąpieniem do prac projektowych zaleca się :
1. uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego,
2. wymianę więźby dachowej,
3. ewentualną zmianę stropu np. na prefabrykowany, nie wymagający dużej ilości betonu do jego wykonania. W celu maksymalnego wykorzystania kubatury poddasza należy przewidzieć wybudowanie belek w poziomie konstrukcji stropu,
zapewnić właściwą komunikację pionową (klatkę schodową), dla nowej powierzchni użytkowej. Obecnie powierzchnia strychu jest dostępna z oficyny, klatką schodową zabiegową, o szerokości w świetle tynków 2,10 m, która nie spełnia w obecnym stanie warunków technicznych dla schodów w budynkach wielorodzinnych określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dn. 12.04.2002 r. (Dz. U. z 2015 poz. 1422).
Przed przystąpieniem do czynności związanych z adaptacją strychu konieczne jest wykonanie standartowych czynności związanych z procesem projektowania i uzyskania stosownych pozwoleń oraz zgody wspólnoty mieszkaniowej budynku w zakresie zmian w części wspólnej budynku. Lokal wolny jest od obciążeń.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 22 marca i 5 kwietnia w godz. 14.00 - 15.00
2. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż boksu garażowego Nr G009 o powierzchni użytkowej 4,12 m2, położonego w zespole garaży w os. Spółdzielczym 14A wraz ze sprzedażą nieruchomości gruntowej, na której jest położony boks oznaczonej nr działki 20/9 o powierzchni 0,0005 ha, objętej KW KR1P/00518698/8, obręb 51 jednostka ewidencyjna Nowa Huta.
Cena wywoławcza wynosi: 4 200,00 zł
Wadium wynosi: 840,00 zł
Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług (tekst jednolity Dz. U. z 2011 Nr 177, poz. 1054).
Nieruchomość położona jest w terenach zabudowy wielomieszkaniowej wolnostojącej, posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej przez drogę wewnętrzną, osiedlową. Działka pod boksem garażowym posiada kształt zbliżony do prostokąta. Częściowo jest uzbrojona, do boksu doprowadzony jest prąd, ale ze względu na zły stan techniczny instalacji nie ma zasilania i oświetlenia. W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości teren jest uzbrojony w sieć kanalizacyjną, wodną i gazową. Boks garażowy Nr G009 położony jest w zespole garaży w os. Spółdzielczym Nr 14A, wzniesionym w technologii mieszanej z cegieł na zaprawie cementowo-wapiennej i desek, w latach 70 – tych. XX w. Budynek nie jest podpiwniczony, przykryty dachem płaskim o poszyciu z papy na lepiku, fundamenty są żelbetowe. Boks położony jest w drugiej linii zabudowy osiedla Spółdzielczego, w budynku położone są garaże i boksy garażowe. Wejście do boksu odbywa się przez drewniane jednoskrzydłowe drzwi. Lokal jest pomieszczeniem ciemnym, którego ściany są tynkowane i malowane farbą emulsyjną, na podłodze znajduje się betonowa wylewka. Na suficie i ścianach widoczne są ślady zawilgocenia. Garaż wymaga przeprowadzenia remontu.
Obszar w skład którego wchodzi nieruchomość podlega ustaleniom miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Centrum Nowej Huty” zgodnie z którym położona jest w terenach zabudowy mieszkaniowej MWn.1.2. Ponadto położona jest w obrębie układu urbanistycznego Nowej Huty, wpisanego do rejestru zabytków pod Nr A-1132. Nieruchomość wolna jest od obciążeń.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 22 marca i 5 kwietnia w godz. 14.30 - 15.00
3. drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu użytkowego stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków oznaczonego nr U1o powierzchni użytkowej 21,63 m2, położonego w budynku mieszkalnym w Krakowie przy ul. Rydlówka Nr 34 wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste do dnia 29.04.2103 r. udziału wynoszącego 23/1000 części nieruchomości gruntowej oznaczonej nr działki 96/10 o powierzchni 0,0205 ha, położonej w obrębie 30, jednostka ewidencyjna Podgórze objętej KW KR1P/00198823/4.
Cena wywoławcza wynosi: 45 600,00 zł, w tym:
Cena lokalu użytkowego wynosi: 43 890,00 zł
Cena nieruchomości gruntowej wynosi: 1 710,00 zł
Wadium wynosi: 9 000,00 zł
Przedmiotowy lokal użytkowy położony jest w budynku mieszkalnym Nr 34 przy ul. Rydlówka. Jest to budynek pięciokondygnacyjny, podpiwniczony. Budynek wzniesiony został w latach 60-tych XX w. w technologii tradycyjnej, jako murowany z cegły, nie ogrodzony, otoczenie budynku jest zagospodarowane. W budynku wyodrębniono lokale mieszkalne i użytkowy spełniające kryteria samodzielności lokali określonych w ustawie
o własności lokali. Lokal nr U1 jest samodzielnym lokalem użytkowym, położonym w piwnicy budynku. Wejście do niego odbywa się ze wspólnej klatki schodowej wyposażonej w domofon. Drzwi wejściowe są metalowe. Lokal stanowi jedno pomieszczenie o wysokości 2,10 m, wyposażony jest jedynie w instalację elektryczną. Posadzka jest betonowa, ściany
i sufit tynkowane i malowane - powłoki zniszczone, drzwi wejściowe są płycinowe o szer. 90 cm. Lokal nie posiada okna. W lokalu nie ma wc. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.
Ze sprzedażą lokalu użytkowego wiąże się oddanie w użytkowanie wieczyste udziału w nieruchomości gruntowej, na której położony jest budynek. Cena udziału w nieruchomości gruntowej zawarta jest w cenie wywoławczej nieruchomości. Rozliczenie ceny lokalu oraz ceny udziału w nieruchomości gruntowej po przetargu następuje z zachowaniem proporcji ustalonej w cenie wywoławczej. Pierwsza opłata z tytułu użytkowania wieczystego udziału w nieruchomości gruntowej wynosi 25 % ceny udziału ustalonej w wyniku przetargu. Opłaty roczne z tytułu użytkowania wieczystego udziału w nieruchomości gruntowej wynoszą 3 % ceny udziału w nieruchomości gruntowej ustalonej w przetargu. Do obliczonej w wyniku przetargu pierwszej opłaty i opłaty rocznej zostanie doliczony podatek VAT w stawce 23%. Opłaty roczne wraz z należnym podatkiem VAT płatne są z góry do dnia 31 marca każdego roku kalendarzowego, począwszy od roku następnego po roku ustanowienia tego prawa. Wysokość opłaty rocznej może być aktualizowana na podstawie art. 77 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 1774, 1777, z 2016 r. poz. 65) nie częściej niż raz na trzy lata. Odsetki za zwłokę regulują przepisy Kodeksu Cywilnego. Lokal wolny jest od obciążeń. Pierwszy przetarg na sprzedaż lokalu został przeprowadzony w dniu 5 lutego 2016 r.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 22 marca i 5 kwietnia 2016 r. w godz. 14.30-15.00
4. czwarty przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej, położonej w obrębie 56 jednostka ewidencyjna Podgórze przy ulicy Laskowej, składającej się z działki oznaczonej nr 283/3 o powierzchni 0,1431 ha, objętej KW KR1P/00458770/8, oraz udziału wynoszącego 1/2 części nieruchomości oznaczonej nr działki 283/4 o powierzchni 0,0182 ha, objętej KW KR1P/00344138/4.
Cena wywoławcza wynosi: 171 000,00 zł brutto, w tym 23% podatku VAT
Wadium wynosi: 34 000,00 zł
Obszar, w skład którego wchodzi przedmiotowa nieruchomość, nie podlega ustaleniom miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Na wniosek Gminy Miejskiej Kraków w dniu 24.10.2008 r. została wydana decyzja nr AU-2/7331/3859/08 o ustaleniu warunków zabudowy, zgodnie z którą działka nr 283/3 może zostać zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym wolnostojącym z garażem. Działka nr 283/4 została wydzielona jako droga dojazdowa. Decyzja jest ostateczna.
Nieruchomość oznaczona nr działki 283/3 ma kształt nieregularny, położona jest w terenie płaskim. Porośnięta jest drzewami i krzewami ozdobnymi (żywotniki, sosny, świerki, cyprysiki, jałowce, magnolie, wierzby, modrzewie, sumaki, róże), a także drzewami owocowymi (orzech, śliwa, jabłonie). Od ulicy Laskowej ogrodzona jest metalową siatką. Nieruchomość położona jest w zasięgu sieci uzbrojenia technicznego. Podłączenie obiektu
do sieci infrastruktury technicznej możliwe jest na warunkach określonych przez dysponentów sieci. Przez teren działki przebiegają – przyłącza sieci wodociągowej, gazowej i napowietrznej sieci energetycznej niskiego napięcia do budynku przy ul. Laskowej nr 14. Ponadto przez działkę przebiega sieć wodociągowa, miejski kolektor sanitarny ø 200 cm oraz miejski kanał sanitarny ø 25 cm. Wzdłuż zachodniej granicy działki przebiega miejska sieć wodociągowa zakończona hydrantem. Ponadto po terenie działki przebiega sieć kanalizacyjna ø 40 oraz zlokalizowana jest studzienka wodomierzowa. Aktem notarialnym Rep. A. Nr 6412/2010 z dnia 30.09.2010 r. została ustanowiona na rzecz Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A w Krakowie odpłatna służebność przesyłu na czas nieoznaczony po terenie działki nr 283/3 polegająca na możliwości korzystania z tejże nieruchomości tj. na dostępie do miejskiego kolektora sanitarnego ø 200 cm oraz miejskiego kanału sanitarnego ø 25 cm, a także sieci kanalizacyjnej i studzienki, w celu eksploatacji, konserwacji, naprawy, wymiany i przebudowy tych sieci i urządzeń. Dojazd do nieruchomości możliwy jest bezpośrednio z ul. Laskowej, stanowiącej drogę publiczną, a następnie po terenie działki nr 283/4. W najbliższym sąsiedztwie zlokalizowana jest zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, ogródki działkowe, linia kolejowa oraz rów melioracyjny.
W dziale III KW KR1P/00458770/8 wpisana jest odpłatna służebność przesyłu na czas nieoznaczony - po działce 283/3 polegająca na możliwości korzystania z tejże nieruchomości obciążonej tj. na dostępie do miejskiego kolektora sanitarnego o średnicy 200cm oraz miejskiego kanału sanitarnego o średnicy 25cm, a także sieci kanalizacyjnej i studzienki, w celu eksploatacji, konserwacji, naprawy, wymiany, i przebudowy tych sieci i urządzeń, w granicach wskazanych na mapie sytuacyjno – wysokościowej - na rzecz „Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji " S.A. w Krakowie. Dział IV tej księgi wolny jest od wpisów. Pierwszy przetarg na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 24 lipca 2015 r., a drugi w dniu 5 listopada 2015 r. trzeci w dniu 12 lutego 2016 r.
Z decyzją o ustaleniu warunków zabudowy wyżej opisanej nieruchomości można się zapoznać w Wydziale Skarbu Miasta ul. Kasprowicza 29, pok. 413. IV p. Na podstawie art. 63 ust. 5 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2015 r. poz. 199 z późn.zm.) decyzja o ustaleniu warunków zabudowy może zostać przeniesiona na rzecz nabywcy nieruchomości, jeżeli złoży oświadczenie, że przyjmie wszystkie warunki w niej zawarte.
decyzja o ustaleniu warunków zabudowy
mapa ewidencyjna i mapa z uzbrojeniem
Z ustaleniami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego można się zapoznać w Biurze Planowania Przestrzennego ul. Sarego 4 lub na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.krakow.pl/ Rozwój Miasta/Planowanie Przestrzenne/ Plany Obowiązujące.
Przetargi na sprzedaż wymienionych wyżej nieruchomości odbędą się w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Kasprowicza 29 w dniu 12 kwietnia 2016 r. w sali konferencyjnej, pok. 18
poz. 1 – godz. 9.00
poz. 2 – godz. 10.00
poz. 3- godz. 11.00
poz. 4- godz. 12.00
W przetargu mogą wziąć udział osoby, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniądza z oznaczeniem nieruchomości:
- przelewem lub wpłatą na rachunek bankowy Miasta Krakowa, Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Krakowa pl. Wszystkich Świętych 3-4, prowadzony w Banku PKO BP SA Nr 02 1020 2892 0000 5702 0590 1071, w taki sposób, aby najpóźniej w dniu
7 kwietnia 2016 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym Miasta Krakowa, pod rygorem uznania, że warunek wpłaty wadium nie został spełniony.
Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Miasta Krakowa
- w gotówce w kasie Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 3-4- parter najpóźniej do dnia 7 kwietnia 2016 r. kasa przyjmuje wpłaty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.40-15.00 (wpłaty w kasie kwoty do równowartości 15 000 €).
Komisja przetargowa przed otwarciem przetargu potwierdza wniesienie wadium przez uczestników przetargu. Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód tożsamości.
W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba inna niż osoba fizyczna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego, a osoba prowadząca działalność gospodarczą zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od podpisania umowy notarialnej. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu, w sposób odpowiadający formie wnoszenia. Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej. O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
Ceny nabycia nieruchomości opisanych w poz. 1 i 2 oraz ceny nabycia nieruchomości opisanych w poz. 3 i 4 wraz z należnym podatkiem VAT - płatne są jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej. W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym Miasta Krakowa.
O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanym w zawiadomieniu lub do dnia zawarcia umowy nie dokona wpłaty ceny nieruchomości, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Koszty sporządzenia umowy notarialnej i wpisów w księdze wieczystej ponosi nabywca.
W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości ustalony zostanie cudzoziemiec w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (tekst jednolity Dz. U. z 2014 r., poz. 1380), do zawarcia umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości nabywca winien przedłożyć zezwolenie, jeżeli uzyskanie zezwolenia wynika z przepisów cytowanej wyżej ustawy.
Szczegółowe informacje odnośnie zbywanych nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta Referacie Przetargów i Zamian, Urzędu Miasta Krakowa ul. Kasprowicza 29, pokój 413, telefon 12 616-9808 lub 12 616-9809, w godzinach pracy urzędu.
Ogłoszenie o przetargu jest zamieszczone na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl Finanse i Mienie/ Nieruchomości Miasta Krakowa/ Przetargi na Nieruchomości/.
Przetargi zostaną przeprowadzone na podstawie art. 38-41 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 1774, 1777, z 2016 r. poz. 65) oraz przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1490).
Prezydent Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.