OGŁOSZENIE O PRZETARGU
Prezydent Miasta Krakowa ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków
1. Pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, oznaczonego Nr 14 o powierzchni użytkowej 53,43 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Św. Agnieszki Nr 7 wraz z udziałem wynoszącym 93/1000 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 134/1 o powierzchni 0,0439 ha, położona w obrębie 3 jednostka ewidencyjna Śródmieście, objęta KW KR1P/00011018/4.
Cena wywoławcza wynosi 281 000,00 zł
Wadium: 28 000,00
Budynek przy ul. Św. Agnieszki Nr 7 jest trzypiętrowy, położony w zabudowie szeregowej kamienic mieszkalnych, został wzniesiony w 1877 r., w technologii tradycyjnej na terenie rozparcelowanego dawnego ogrodu Sióstr Bernardynek. Kamienica nie jest wpisana indywidualną decyzją do rejestru zabytków, ujęta jest w gminnej ewidencji zabytków i położona jest na terenie układu urbanistycznego Kazimierza ze Stradomiem, który wpisany jest do rejestru zabytków pod nr. A-12 decyzją z dnia 23.02.1934 r. i na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO oraz na obszarze uznanym Zarządzeniem Prezydenta RP z 08.09.1994r. za pomnik historii. Zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi przedstawionymi przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków za najcenniejszą wartość zabytku uznaje się jego autentyzm, czyli stopień zachowania oryginalnej substancji obiektu. Ze względów konserwatorskich należy dążyć do zachowania wszelkich wartościowych, historycznych, architektonicznych elementów budynku świadczących o jego oryginalnej formie. Lokal Nr 14 zachował, podlegające ochronie, elementy historycznego wystroju i wyposażenia. Zastrzega się konieczność utrzymania:
• drzwi w wejściu do mieszkania - podwójnych, dwuskrzydłowych, płycinowych, profilowanych,
• drzwi w wejściu do pokoju - dwuskrzydłowych, płycinowych, profilowanych, częściowo przeszklonych,
• drzwi w wejściu do łazienki - jednoskrzydłowych (górna płycina przeszklona),
• sufitów z fasetami, oryginalnych tynków, historycznej wysokości pomieszczeń.
Zaleca się pozostawienie w pokoju istniejącego pieca ceramicznego zapewne z II połowy XX. – jako świadka dawnego systemu grzewczego i elementu dekoracyjnego wnętrza oraz parkietu. Dopuszcza się wymianę okien na nowe pod warunkiem wykonania ich z drewna z powtórzeniem wielkości, podziałów i proporcji okien istniejących, z wykorzystaniem w zakresie detalu wzorów historycznych (obecnie okna są przekształcone). Przy remoncie lokalu należy stosować materiały posiadające atest do stosowania w obiektach zabytkowych (wyklucza się gładzie gipsowe). Z uwagi na położenie kamienicy na obszarze układu urbanistycznego wpisanego do rejestru zabytków na zakres dotyczący architektury zewnętrznej (np. wymiana okien) należy uzyskać pozwolenie konserwatorskie. Z uwagi na objęcie budynku ewidencją konserwatorską remont i modernizacja wnętrz wymaga uzgodnienia z WUOZ.
Lokal Nr 14 położony jest na parterze w tylnym trakcie budynku i został wyodrębniony z większego mieszkania, o czym świadczą widoczne zamurowane drzwi. Lokal składa się z 3 pomieszczeń: pokoju o powierzchni 32,82 m2, jasnej kuchni o powierzchni 16,43 m2 i łazienki o powierzchni 4,18 m2. Wejście do lokalu odbywa się przez drewniane drzwi dwuskrzydłowe do pomieszczenia kuchni, z której odbywa się przejście do łazienki i pokoju. W pokoju na podłodze położony jest drewniany parkiet, znacznie zniszczony, ściany są pokryte tynkami cementowo – wapiennymi, malowane farbą emulsyjną, wykazują liczne ubytki tynku. W ściance działowej pomiędzy kuchnią, a łazienką w górnej części brak trwałej przegrody, umieszczone są drewniane elementy imitujące pawlacz. W pokoju znajduje się piec kaflowy, powojenny. Stolarka drzwi jest drewniana, płycinowa, drzwi wejściowe są dwuskrzydłowe, podwójne. Drzwi prowadzące z kuchni do pokoju są dwuskrzydłowe z przeszklonymi polami, w jednym skrzydle brak jest szyby. Drzwi do łazienki są jednoskrzydłowe, z przeszklonym górnym polem, zauważalny ubytek w szybie. Stolarka okienna jest drewniana skrzynkowa, okna dwuskrzydłowe, klamki wtórne. Okna mają wystawę zachodnią, wychodzą na podwórko kamienicy.
Lokal wyposażony jest w instalacje elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową (zawór gazu w kuchni), ogrzewanie indywidualne dotychczas piec kaflowy na paliwo stałe.
Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.
Lokal wolny jest od obciążeń.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 2 i 15 września 2016 r. w godz. 14.00 - 15.00.
2. Pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, oznaczonego Nr 4 o powierzchni użytkowej 22,96 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Garncarskiej Nr 3 wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste do dnia 18.07.2101 r. udziału wynoszącego 19/1000 części nieruchomości gruntowej,
na której położony jest budynek, składającej się z działek oznaczonych nr 39/3 o powierzchni 0,0579 ha oraz nr 39/4 o powierzchni 0,0770 ha, położonej w obrębie 62 jednostka ewidencyjna Śródmieście, objętej KW KR1P/00075308/0.
Cena wywoławcza wynosi: 155 000,00 zł w tym:
cena udziału w nieruchomości gruntowej wynosi: 67 145,00 zł
cena lokalu mieszkalnego wynosi: 87 855,00 zł
Wadium: 16 000,00 zł
Budynek Nr 3 przy ul. Garncarskiej położony jest w zwartej zabudowie kamienic wielomieszkaniowych, jest czterokondygnacyjny, podpiwniczony, składa się z budynku frontowego i dwóch oficyn bocznych, jednej dwukondygnacyjnej, drugiej w części parterowej i części dwukondygnacyjnej. Elewacja kamienicy jest odnowiona, dojście do lokalu Nr 4 odbywa się przez bramę wejściową budynku frontowego otwieraną automatycznie, przez sień budynku głównego i podwórko. Podwórko stanowi teren urządzony o utwardzonej nawierzchni, odbywa się z niego dojście do oficyn bocznych oraz dojazd do garaży.
Kamienica przy ul. Garncarskiej Nr 3 została wzniesiona w 1930 r. z uwagi na urbanistyczne, architektoniczne i historyczne wartości znajduje się w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków. Budynek nie jest wpisany indywidualną decyzją do rejestru zabytków, położony jest jednak na obszarze układu urbanistycznego oraz zespołu zabudowy dawnej IV dzielnicy katastralnej miasta Krakowa – „Piasek” wpisanego do rejestru zabytków pod numerem A – 1446/M decyzją z dnia 15.10.2015 r. Lokal przeznaczony do zbycia znajduje się na parterze w trakcie tylnym budynku frontowego i posiada wejście z podwórka. Zgodnie
z wytycznymi konserwatorskimi przedstawionymi przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie w lokalu Nr 4 znajdują się wymagające zachowania drzwi jednoskrzydłowe, płycinowe, profilowane z profilowaną futryną w wejściu z przedpokoju
do pokoju oraz profilowana futryna w wejściu z przedpokoju do wc, okno doświetlające pokój o formie historycznej, skrzynkowe, dwuskrzydłowe, z dwuskrzydłowym nadświetlem. W przypadku wymiany okna, ze względu na stan techniczny uniemożliwiający dalsze użytkowanie, nowe należy wykonać z drewna, na wzór istniejącego, z zachowaniem wielkości, podziałów, profilowania i detalu, z przełożeniem oryginalnych okuć. Współczesne drzwi wejściowe do lokalu należy docelowo wymienić na harmonizujące z architekturą kamienicy. Przy remoncie lokalu należy stosować materiały, posiadające atest do stosowania w obiektach zabytkowych. Z uwagi na położenie nieruchomości na terenie układu urbanistycznego wpisanego do rejestru zabytków na zakres prac obejmujący architekturę zewnętrzną (np. wymiana okna, drzwi wejściowych) należy uzyskać pozwolenie konserwatorskie. Z uwagi na objęcie kamienicy ewidencją konserwatorską remont i modernizacja wnętrz wymaga uzgodnienia z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków.
Lokal Nr 4 składa się z czterech pomieszczeń: przedpokoju o powierzchni 2,03 m2, pokoju o powierzchni 19,24 m2, pomieszczenia wc o powierzchni 0,95 m2 oraz łazienki o powierzchni 0,74 m2. Wejście odbywa się bezpośrednio z podwórka do przedpokoju, z którego dostępne są pozostałe pomieszczenia. Łazienka powstała przez zagospodarowanie przestrzeni pod klatką schodową, stąd wysokość pomieszczenia jest obniżona do 1,4 m. Łazienka i wc stanowią pomieszczenia ciemne, w pokoju jest jedno dwuskrzydłowe okno o wystawie zachodniej, wychodzące na podwórko. W przedpokoju oraz w wc na podłodze położone są płytki ceramiczne, w pokoju jest betonowa wylewka. W części, która zagospodarowana była na aneks kuchenny zachował się fragment drewnianej podłogi. W pokoju zbudowana jest drewniana antresola, pod nią urządzony był aneks kuchenny. W aneksie kuchennym zamontowany jest elektryczny bojler do podgrzewania wody, w pokoju i przedpokoju grzejniki centralnego ogrzewania. Lokal wyposażony jest w instalacje elektryczną, wodno – kanalizacyjną, ogrzewanie jest centralne zasilane z sieci miejskiej. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Lokal wolny jest od obciążeń.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 2 i 16 września 2016 r. w godz. 14.00 - 15.00.
3. Drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, oznaczonego Nr 1 o powierzchni użytkowej 35,45 m2, objętego KW KR1P/00467149/2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Królowej Jadwigi Nr 40 wraz z pomieszczeniami przynależnymi piwnicami o powierzchniach 17,92 m2 i 18,00 m2 i udziałem wynoszącym 72/260 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 115 o powierzchni 0,0296 ha, położona w obrębie 13 jednostka ewidencyjna Krowodrza, objęta KW KR1P/00319375/3.
Cena wywoławcza wynosi: 194 400,00 zł
Wadium: 19 000,00 zł
Budynek Nr 40 przy ul. Królowej Jadwigi położony jest w terenie zabudowy domów wielomieszkaniowych i jednorodzinnych, jest parterowy, podpiwniczony, z użytkowym poddaszem zaadaptowanym na cele mieszkalne. Budynek został wzniesiony ok. 1900 r.
w technologii tradycyjnej, murowany z cegły pełnej. Wejście do budynku głównego odbywa się z ul. Królowej Jadwigi przez dwuskrzydłowe drzwi drewniane nowego typu. Na parterze znajdują się dwa lokale mieszkalne, na cele mieszkalne zajmowane jest też poddasze. Elewacja kamienicy jest odnowiona, wymieniona jest też stolarka drzwi zewnętrznych wejściowych i prowadzących na podwórko. Odmalowana została klatka schodowa wewnętrzna, stopnie schodów zewnętrznych oraz korytarze komunikacji wewnątrz obłożone są płytkami ceramicznymi.
Lokal Nr 1 położony jest na parterze, składa się z czterech pomieszczeń: przedpokoju o powierzchni 3,00 m2, łazienki z wc o powierzchni 3,97 m2, pokoju o powierzchni 18,15 m2 oraz kuchni o powierzchni 10,33 m2. Do lokalu przynależą dwie piwnice o powierzchniach: 18,00 m2 i 17,92 m2 , wysokość lokalu wynosi ok. 2,70 m. Wejście odbywa się bezpośrednio do przedpokoju lokalu, przez jednoskrzydłowe drzwi drewniane, z przedpokoju dostępne są pozostałe pomieszczenia. W przedpokoju na ścianie umieszczone są bezpieczniki instalacji elektrycznej. Pokój i kuchnia są pomieszczeniami jasnymi, w pokoju znajdują się dwa okna dwuskrzydłowe, w kuchni jedno okno dwuskrzydłowe z nadświetlami. Stolarka okienna jest drewniana, skrzynkowa, pochodzi z okresu budowy budynku. Pokój ma wystawę południową, okna wychodzą na ogród, kuchnia - północną. Łazienka jest pomieszczeniem ciemnym, zamontowany jest w niej gazowy piecyk do podgrzewania wody. Na podłodze w przedpokoju, kuchni i pokoju jest wylewka betonowa przykryta wykładziną pcv, w łazience z okładziną lastriko. Ściany pomieszczeń są tynkowane i malowane farbą emulsyjną, wymagają odmalowania. W pokoju i kuchni są piece kaflowe, prostopadłościenne, na paliwo stałe, jednakże instalacja nie jest czynna i jest niesprawna. Przeprowadzony w dniu 03.02.2016 r. przegląd kominiarski wykazał, iż piecyk gazowy zainstalowany w łazience, wentylacja łazienki, wentylacja kuchni oraz piece ogrzewcze węglowe w kuchni i pokoju podłączone są do oddzielnych, drożnych przewodów kominowych. Przewody kominowe są nieszczelne. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową, brak ogrzewania, wymaga przeprowadzenia remontu.
Lokal wolny jest od obciążeń.
Pierwszy przetarg na sprzedaż przedmiotowego lokalu został przeprowadzony w dniu 24 czerwca 2016 r.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 29 sierpnia i 12 września 2016 r. w godz. 14.30 - 15.00.
4. Pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, oznaczonego Nr 1 o powierzchni użytkowej 36,53 m2, położonego w budynku mieszkalnym w os. Centrum D Nr 4 wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste do dnia 27.02.2102 r. udziału wynoszącego 19/1000 części nieruchomości gruntowej, na której położony jest budynek, oznaczonej działka nr 89 o powierzchni 0,0643 ha, położonej w obrębie 51 jednostka ewidencyjna Nowa Huta, objętej KW KR1P/00077107/5.
Cena wywoławcza wynosi: 161 000,00 zł w tym:
cena udziału w nieruchomości gruntowej wynosi: 8 735,00 zł
cena lokalu mieszkalnego wynosi: 152 265,00 zł
Wadium: 16 000,00 zł
Budynek Nr 4 w osiedlu Centrum D położony jest w terenach zabudowy wielomieszkaniowej, otoczonej urządzonymi terenami zielonymi. Jest to budynek trzypiętrowy, podpiwniczony, trzyklatkowy. Wzniesiony został w 1956 r. wg. Projektu Tadeusza Rembiesa i Bolesława Skrzybalskiego w technologii tradycyjnej. W budynku jest 36 lokali mieszkalnych oraz lokal użytkowy położony w poziomie piwnic. Budynek wzniesiony został na rzucie prostokąta, jest murowany z cegły, elewacja budynku oraz klatka schodowa są odnowione.
Nieruchomość nie jest wpisana do rejestru zabytków indywidualną decyzją, jednakże ujęta jest w gminnej ewidencji zabytków oraz położona jest na terenie układu urbanistycznego Nowa Huta, który wpisany jest do rejestru zabytków pod nr A-1132 decyzją
z dn. 30.12.2004 r. Na obszarze tym obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Centrum Nowej Huty”, który reguluje zakres ochrony budynku. W §7 ust. 6 pkt. 6 oraz § 9 ust. 3 pkt. 1 lit. c Uchwały Nr XCII/1362/13 Rady Miasta Krakowa z dnia 04.12.2013r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Centrum Nowej Huty”, zostały określone zasady wymiany stolarki okiennej, tj. dopuszczona została jej wymiana pod warunkiem odtworzenia kształtu, kolorystyki i podziałów zgodnie ze stanem pierwotnym. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków nie wniosło uwag do ewentualnego remontu, czy przekształcenia lokalu.
Lokal Nr 1 jest ostatnim lokalem Gminy Miejskiej Kraków w tym budynku. Położony jest na parterze i składa się z czterech pomieszczeń: przedpokoju o powierzchni 6,87 m2, pokoju o powierzchni 18,30 m2, kuchni o powierzchni 8,66 m2 oraz łazienki z wc o powierzchni 2,7 m2. Do dyspozycji właściciela lokalu jest piwnica o powierzchni 6,83 m2. Drzwi wejściowe do lokalu są jednoskrzydłowe nowego typu, stolarka drzwi wewnętrznych pochodzi z okresu budowy budynku. Ściany są tynkowane i obłożone tapetami. Z przedpokoju odbywa się wejście do poszczególnych pomieszczeń. Łazienka jest pomieszczeniem ciemnym, w którym na podłodze i do wysokości ¾ ścian położona jest terakota. Łazienka wyposażona jest w elementy armatury, widoczna jest niezamaskowana rura kanalizacyjna. Pomieszczenie łazienki sąsiaduje z pomieszczeniem kuchni, które zostało wtórnie podzielone na aneks kuchenny i część pokoju ścianką z płyty regipsowej. Pomieszczenie jest jasne, okno jest typu pierwotnego – okno zespolone, stolarka drewniana, okno trzyskrzydłowe. Na podłodze położona jest wylewka betonowa przykryta wykładzinami pcv i dywanową. W przedpokoju przy suficie jest zamontowany pawlacz, oraz są dwie wnęki zabudowane jako szafy. W przedpokoju i pokoju na podłodze położone są przytwierdzone do wylewki betonowej płyty paździerzowe przykryte wykładziną pcv. W pokoju jest jedno okno trzyskrzydłowe nowego typu pcv. W pomieszczeniu kuchni i pokoju zamontowane są grzejniki centralnego ogrzewania. Na narożnej ścianie pokoju występują ślady zawilgocenia i zagrzybienia. Pokój ma wystawę południowo-wschodnią, kuchnia wschodnią. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową, ogrzewanie centralne zasilane z sieci miejskiej, wymaga przeprowadzenia remontu generalnego.
Lokal wolny jest od obciążeń.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 30 sierpnia i 14 września 2016 r. w godz. 14.00 – 15.00.
Przetargi na sprzedaż wymienionych wyżej nieruchomości odbędą się w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Kasprowicza 29 w dniu 23 września 2016 r. w sali konferencyjnej, pok. 18
poz. 1 – godz. 9.00
poz. 2 – godz. 10.00
poz. 3 – godz. 11.00
poz. 4 – godz. 12.00
W przetargu mogą wziąć udział osoby, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniądza z oznaczeniem nieruchomości:
- przelewem lub wpłatą na rachunek bankowy Miasta Krakowa, Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Krakowa pl. Wszystkich Świętych 3-4, prowadzony w Banku PKO BP SA Nr 02 1020 2892 0000 5702 0590 1071, w taki sposób, aby najpóźniej w dniu
20 września 2016 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym Miasta Krakowa, pod rygorem uznania, że warunek wpłaty wadium nie został spełniony.
Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Miasta Krakowa
- w gotówce w kasie Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 3-4- parter najpóźniej do dnia 20 września 2016 r. kasa przyjmuje wpłaty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.40-15.00 (wpłaty w kasie kwoty do równowartości 15 000 €).
Komisja przetargowa przed otwarciem przetargu potwierdza wniesienie wadium przez uczestników przetargu. Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód tożsamości.
W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba inna niż osoba fizyczna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego, a osoba prowadząca działalność gospodarczą zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od podpisania umowy notarialnej. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu, w sposób odpowiadający formie wnoszenia. Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej. O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
Sprzedaż lokali mieszkalnych zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług (tekst jednolity Dz.U z 2016 r, poz. 710 – z póź. zm.). Ze sprzedażą lokali mieszkalnych opisanych w poz. 2 i 4 wiąże się oddanie w użytkowanie wieczyste udziału w nieruchomości gruntowej, na której położony jest budynek. Cena udziału w nieruchomości gruntowej zawarta jest w cenie wywoławczej nieruchomości. Rozliczenie ceny lokalu oraz ceny udziału w nieruchomości gruntowej po przetargu następuje z zachowaniem proporcji ustalonej w cenie wywoławczej.
Pierwsza opłata z tytułu użytkowania wieczystego udziału w nieruchomości gruntowej wynosi 25 % ceny udziału ustalonej w wyniku przetargu. Opłaty roczne z tytułu użytkowania wieczystego udziału w nieruchomości gruntowej wynoszą 1 % ceny udziału w nieruchomości gruntowej ustalonej w przetargu. Do obliczonej w wyniku przetargu pierwszej opłaty i opłaty rocznej zostanie doliczony podatek VAT w stawce 23%. Opłaty roczne wraz z należnym podatkiem VAT płatne są z góry do dnia 31 marca każdego roku kalendarzowego, począwszy od roku następnego po roku ustanowienia tego prawa. Wysokość opłaty rocznej może być aktualizowana na podstawie art. 77 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 1774, 1777, z 2016 r. poz. 65) nie częściej niż raz na trzy lata. Odsetki za zwłokę regulują przepisy Kodeksu Cywilnego.
Ceny nabycia lokali mieszkalnych (poz. 1 i 3) oraz ceny lokali mieszkalnych wraz z pierwszą opłatą z tytułu ustanowienia użytkowania wieczystego i należnym podatkiem VAT (poz. 2 i 4) - płatne są jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej. W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym Miasta Krakowa.
O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanym w zawiadomieniu lub do dnia zawarcia umowy nie dokona wpłaty ceny nieruchomości, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Koszty sporządzenia umowy notarialnej i wpisów w księdze wieczystej ponosi nabywca.
W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości ustalony zostanie cudzoziemiec w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r., poz. 1061), do zawarcia umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości nabywca winien przedłożyć zezwolenie, jeżeli uzyskanie zezwolenia wynika z przepisów cytowanej wyżej ustawy.
Szczegółowe informacje odnośnie zbywanych nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta Referacie Przetargów i Zamian, Urzędu Miasta Krakowa ul. Kasprowicza 29, pokój 413, telefon 12 616-9808 lub 12 616-9809, w godzinach pracy urzędu.
Ogłoszenie o przetargu jest zamieszczone na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl Finanse i Mienie/ Nieruchomości Miasta Krakowa/ Przetargi na Nieruchomości/.
Przetargi zostaną przeprowadzone na podstawie art. 38-41 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 1774, 1777, z 2016 r. poz. 65) oraz przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1490).
Prezydent Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.
Kraków, dnia 23 sierpnia 2016 r.