OGŁOSZENIE O PRZETARGU
Prezydent Miasta Krakowa
ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości
stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków
1. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej oznaczonej nr działki nr 256 o powierzchni 0,0478 ha, położonej w obrębie 1, jednostka ewidencyjna Śródmieście, objętej KW KR1P/00181812/2, zabudowanej budynkiem mieszkalno - usługowym przy Małym Rynku Nr 6, wpisanej do rejestru zabytków pod nr A-347.
Cena wywoławcza wynosi: 13 000 000,00 zł
Wadium wynosi: 650 000,00 zł
W związku z wpisem nieruchomości do rejestru zabytków bonifikata od ceny nieruchomości ustalonej w wyniku przetargu wynosi 5%.
Obszar w skład którego wchodzi przedmiotowa nieruchomość podlega ustaleniom miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Stare Miasto”, zgodnie z którym położona jest w terenie zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z usługami, oznaczonym na rysunku planu symbolem MW/U.20.
Nieruchomość usytuowana jest na terenie układu urbanistycznego Śródmieścia Krakowa wpisanego do rejestru zabytków pod nr A-1 na podstawie decyzji Urzędu Wojewódzkiego Krakowskiego z dnia 22.05.1933 r. Ze względu na wyjątkowe walory historyczne wyżej wymieniony obszar został uznany za Pomnik Historii na podstawie Rozporządzenia Prezydenta RP z dnia 8.09.1994 r. Wszelkie działania zmierzające do zagospodarowania obiektu i jego adaptacji wymagają każdorazowo uzgodnienia z wojewódzkim konserwatorem zabytków oraz uzyskania pozwolenia konserwatorskiego. W związku z wpisem nieruchomości do rejestru zabytków Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków pozwoleniem konserwatorskim nr 7/11 z dnia 1 czerwca 2011 r. zezwolił Gminie Miejskiej Kraków na sprzedaż nieruchomości zabudowanej budynkiem nr 6 przy Małym Rynku – pod warunkiem, umieszczenia w akcie notarialnym sprzedaży nieruchomości informacji, że nieruchomość ta wpisana jest do rejestru zabytków, oraz wykonania przez nabywcę nieruchomości inwentaryzacji wyposażenia wnętrz oraz opinii o stanie technicznym budynku.
Kamienica składa się z budynku frontowego, trzykondygnacyjnego, podpiwniczonego z poddaszem w części użytkowym oraz oficyny dwukondygnacyjnej, podpiwniczonej, z poddaszem nieużytkowym. Powierzchnia całkowita wynosi 1231,90 m2, powierzchnia użytkowa 910,40 m2. W kamienicy znajduje się:
• 6 lokali mieszkalnych w budynku frontowym, 1 w oficynie
• 2 lokale użytkowe: 1 w budynku frontowym i 1 oficynie,
W latach 1965-1975 w budynku przeprowadzone zostały gruntowne remonty, wymienione zostały posadzki powyżej parteru, instalacje i przyłącza sieci do budynku, wymieniono pokrycie dachowe i wykonano nowe konstrukcje klatek schodowych oraz posadzki cementowe w piwnicach. W latach 2007 – 2009 przeprowadzono bieżącą konserwację i remonty wynikające z dostosowania przepisów głównie w zakresie robót instalacyjno – przyłączeniowych oraz montaż nowej stolarki i renowację krat i oświetlenia. Obecnie budynek nie jest użytkowany.
Wymaga przeprowadzenia remontu. Nieruchomość położona jest w zasięgu sieci uzbrojenia technicznego. Budynek w Małym Rynku Nr 6 zasilany jest w zimną wodę z przyłącza zlokalizowanego na terenie nieruchomości położonej w Małym Rynku Nr 5 stanowiącej własność osoby fizycznej. W przypadku chęci korzystania z wyżej wymienionego przyłącza konieczne będzie zawarcie stosownego porozumienia pomiędzy nabywcą nieruchomości przy Małym Rynku Nr 6 z właścicielem nieruchomości przy Małym Rynku Nr 5. Istnieje również techniczna możliwość rozdzielenia instalacji wodociągowej poprzez zamontowanie odrębnego wodomierza głównego dla budynku przy Małym Rynku Nr 6, w pomieszczeniu w którym znajduje się przyłącz wody dla budynku położnego przy Małym Rynku 5, w miejscu przygotowanym w tym celu ( równolegle do wodomierza dla budynku położonego przy Małym Rynku Nr 5). Powyższe wymaga również uzgodnienia z właścicielem nieruchomości położonej przy Małym Rynku Nr 5. Obecnie dostęp do piwnic znajdujących się pod budynkiem oficyny możliwy jest przez sąsiednią nieruchomość zabudowaną budynkiem przy Małym Rynku Nr 5, po terenie której ustanowiona została nieodpłatna służebność gruntowa polegająca na możliwości przejścia przez sień wejściową budynku położonego przy Małym Rynku nr 5, następnie podwórkiem do pomieszczeń piwnicy znajdującej się pod budynkiem oficyny budynku położonego przy Małym Rynku 6 - na rzecz każdoczesnego właściciela nieruchomości oznaczonej nr działki 256 położonej w obrębie 1 jednostka ewidencyjna Śródmieście, objętej KW KR1P/00181812/2. Obowiązek współuczestniczenia w utrzymaniu opisanego wyżej przejścia obciąża właścicieli nieruchomości władnącej. Nieruchomość wolna jest od obciążeń. W dziale III KW KR1P/00181812/2 ujawniono, iż nieruchomość tą księgą objętą wpisano do rejestru zabytków Miasta Krakowa. Dział IV tej księgi wolny jest od wpisów.
Osoby zainteresowane nabyciem budynku mogą go oglądać w dniach 16 stycznia i 17 lutego 2017 r. w godz. 14.00 - 15.00.
2. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej oznaczonej nr działki 2/2 o powierzchni 0,4841 ha, położonej w obrębie 66, jednostka ewidencyjna Podgórze, zabudowanej budynkami mieszkalnymi Nr 12 i Nr 14 przy ul. Herberta, objętej KW KR1P/00204464/5.
Cena wywoławcza wynosi: 3 350 500,00 zł
Wadium: 168 000,00 zł
Obszar w skład którego wchodzi nieruchomość, podlega ustaleniom miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Białe Morza” zgodnie z którym położona jest w terenach zabudowy usługowej U.3 z podstawowym przeznaczeniem pod zabudowę usługową i możliwością lokalizacji jako przeznaczenia uzupełniającego: wielostanowiskowych garaży (do 8% powierzchni działki budowlanej dla garaży naziemnych), utrzymania istniejącej zabudowy mieszkaniowej z możliwością rozbudowy do wskaźników i parametrów : terenu biologicznie czynnego ( min.70%), powierzchni zabudowy (max. 20%), wysokości budynków usługowych i mieszkaniowych ( max.11m.), wysokości wolnostojących budynków garażowych ( max.4,5 m.).
Nieruchomość ma kształt nieregularny. Od zachodu przylega do wysokiej skarpy, od wschodu do ulicy Herberta. Od ulicy na wysokości budynków działkę oddzielają betonowe ekrany akustyczne. Nieruchomość w części porośnięta jest drzewami i krzewami. W przypadku nieuniknionej kolizji z istniejącą zielenią inwestor winien zwrócić się z wnioskiem o wydanie uzgodnienia w zakresie ochrony środowiska pod kątem ochrony zieleni. Nieruchomość położona jest w zasięgu sieci uzbrojenia technicznego. Przyłączenie obiektu do sieci infrastruktury technicznej możliwe będzie na warunkach określonych przez dysponentów sieci. Wzdłuż wschodniej granicy działki przebiega sieć elektroenergetyczna niskiego napięcia. Nieruchomość zabudowana jest parterowym drewnianym budynkiem mieszkalnym Nr 12 o powierzchni użytkowej 36,36 m2 z poddaszem nieużytkowym oraz dobudowaną drewnianą szopą gospodarczą oraz murowanym parterowym budynkiem mieszkalnym Nr 14 o powierzchni użytkowej ok. 97 m2 z poddaszem nieużytkowym, w części podpiwniczonym Budynki są w złym stanie technicznym, posiadają niski standard ( brak wody, gazu i kanalizacji). Budynki stanowią obecnie pustostany i przewidziane są do wyburzenia.
Obecnie na działkę, od ul. Herberta, urządzone są dwa zjazdy. W przypadku utrzymania istniejącego zagospodarowania terenu, dojazd do nieruchomości może odbywać się w sposób dotychczasowy. W przypadku realizacji nowej zabudowy inwestor zobowiązany będzie do uzgodnienia z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, warunków obsługi komunikacyjnej nieruchomości uwzględniających dostosowanie istniejącego układu drogowego do przejęcia potoków ruchu generowanych przez konkretne zamierzenie budowlane. Bezpośrednie otoczenie nieruchomości stanowią tereny niezagospodarowane, natomiast w dalszej odległości – zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i usługowa. W dziale III KW KR1P/00204464/5 wpisana jest odpłatna (jednorazowo) służebność przesyłu polegająca na korzystaniu z działek nr 1/72 i 2/2 w obszarze o łącznej powierzchni 235,4 m2 z przeznaczeniem pod przebudowę i eksploatację istniejącej sieci napowietrznej nn wraz z siedmioma słupami energetycznymi oraz eksploatację istniejącej sieci kablowej nn, a także ich remonty modernizację, naprawę, konserwację, usuwanie awarii i rozbudowę w pasie ustanowionej służebności w granicach wskazanych na mapie ewidencyjnej stanowiącej załącznik graficzny do zarządzenia Prezydenta Miasta Krakowa nr 58/2016 z dnia 07.01.2016 r., na rzecz Tauron Dystrybucja S.A. Dział IV tej księgi wolny jest od wpisów.
Osoby zainteresowane nabyciem budynków mogą je oglądać w dniach 17 stycznia i 16 lutego 2017 r. w godz. 14.00 - 15.00.
3. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej, składającej się z działki oznaczonej nr 2/5 o powierzchni 0,1118 ha, objętej KW KR1P/00017637/1, zabudowanej budynkiem mieszkalno - gospodarczym przy ul. Tetmajera i udziału wynoszącego 1/5 części działki nr 2/12 o powierzchni 0,0513 ha, objętej KW KR1P/00428357/8 stanowiącej drogę wewnętrzną, położonej w obrębie 40, jednostka ewidencyjna Krowodrza.
Cena wywoławcza wynosi: 688 000,00 zł
Wadium wynosi: 35 000,00 zł
Obszar, w skład którego wchodzi nieruchomość, podlega ustaleniom miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Bronowice Małe – Tetmajera”, zgodnie z którym działka nr 2/5 położona jest w terenach zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej MN.3.1. z podstawowym przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w układzie wolnostojącym lub bliźniaczym. Dopuszcza się lokalizację wolnostojących obiektów usług z zakresu handlu detalicznego. Działka nr 2/12 położona jest w terenach komunikacji – terenach dróg wewnętrznych KDW.5.
Nieruchomość zabudowana jest jednokondygnacyjnym budynkiem mieszkalno - gospodarczym, bez podpiwniczenia, z poddaszem nieużytkowym o powierzchni zabudowy 209 m2, powierzchni użytkowej 94,5 m2 i kubaturze 287,85 m3. Budynek został wybudowany w latach 80 – tych XX wieku w oparciu o decyzję o pozwoleniu na budowę Nr GP.III-D-8381-246/83 z dnia 29 lipca 1983 r. metodą tradycyjną - murowany z cegieł. Budynek jest w stanie surowym. Posiada dach dwuspadowy kryty blachą. W budynku brak jest stolarki okiennej i drzwiowej. Większość budynku przeznaczona jest na część gospodarczą.
Wydział Architektury i Urbanistyki po analizie dokumentów uznał,
iż budynek został wybudowany w zgodności z obowiązującymi ówcześnie przepisami oraz na podstawie stosownych dokumentów. Budynek został wybudowany przez dzierżawcę nieruchomości, który zwrócił się z wnioskiem o rozwiązanie umowy dzierżawy i złożył oświadczenie o zrzeczeniu się roszczeń o zwrot nakładów poczynionych na wybudowanie budynku. Nieruchomość oznaczona nr działki 2/5 w części porośnięta jest drzewami i krzewami. W przypadku nieuniknionej kolizji z istniejącą zielenią, inwestor winien zwrócić się do Wydziału Kształtowania Środowiska o wydanie uzgodnienia w zakresie ochrony środowiska pod kątem ochrony zieleni. Nieruchomość położona jest w zasięgu sieci infrastruktury technicznej. Sieć gazowa, wodno – kanalizacyjna i elektroenergetyczna przebiega w działce nr 2/12. Przyłączenie obiektu do sieci infrastruktury technicznej możliwe będzie na warunkach określonych przez dysponentów sieci. Działka nr 2/12 stanowi utwardzoną drogę wewnętrzną. Obsługa komunikacyjna nieruchomości możliwa będzie od ul. Tetmajera po terenie części działki 2/8, po której zostanie ustanowiona na rzecz każdoczesnego właściciela działki nr 2/5 i 2/12 odpłatna służebność przejazdu, przechodu i przejścia z mediami. Nabywca nieruchomości składającej się z działki oznaczonej nr 2/5 i udziału wynoszącego 1/5 części działki nr 2/12 ustalony w drodze przetargu ustnego nieograniczonego zobowiązany będzie do uiszczenia na rzecz Gminy Miejskiej Kraków z tytułu ustanowienia służebności gruntowej, jednorazowej opłaty w wysokości 5 500,00 zł netto + 23% podatku VAT w wysokości 1 265,00 zł, tj. łącznie kwoty 6 765,00 zł brutto (słownie: sześć tysięcy siedemset sześćdziesiąt pięć złotych 00/100) płatnej najpóźniej przed podpisaniem umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości i ustanowienia służebności. Obowiązek urządzenia i utrzymania drogi obciąża właściciela nieruchomości władnącej. W najbliższym sąsiedztwie jest zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. W dziale III KW KR1P/00017637/1 wpisane są służebności gruntowe polegające na prawie przejazdu, przechodu i przejścia z mediami po terenie działki nr 2/8 na rzecz każdoczesnych właścicieli nieruchomości gruntowych oznaczonych nr działek 2/3, 2/4, 2/6, 2/7 i 2/9 ( obecnie działka nr 2/9 po podziale geodezyjnym ma oznaczenie 2/11 i 2/12). Dział IV tej księgi wolny jest od wpisów. Działy III i IV KW KR1P/00428357/8 nie zawierają wpisów.
4. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 4 o powierzchni użytkowej 96,27 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Józefa Dietla Nr 62 wraz z pomieszczeniem przynależnym piwnicą o powierzchni użytkowej 7,69 m2 i udziałem wynoszącym 96/1000 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 100 o powierzchni 0,0438 ha, położona w obrębie 3, jednostka ewidencyjna Śródmieście, objęta KW KR1P/00182269/7.
Cena wywoławcza wynosi: 604 000,00 zł
Wadium wynosi: 31 000,00 zł
Nieruchomość przy ul. Józefa Dietla Nr 62 jest wpisana do rejestru zabytków pod Nr A – 759 decyzją z dn. 8.07.1988 r. w związku z powyższym bonifikata od ceny lokalu ustalonej w wyniku przetargu w związku z wpisem nieruchomości do rejestru zabytków wynosi 5%.
Budynek położony przy ul. Józefa Dietla Nr 62 został wzniesiony w technologii tradycyjnej w 1880 r. położony jest w zwartej zabudowie kamienic, jest to budynek trzypiętrowy, podpiwniczony z użytkowym poddaszem.
Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał w dniu 2.08.2016 r. pozwolenie konserwatorskie nr 10/16 na sprzedaż lokalu Nr 4, w oparciu o przeprowadzone w dniu 7.04.2016 r. oględziny lokalu, w trakcie których ustalono wykaz elementów zachowanego zabytkowego wyposażenia, w tym przede wszystkim stolarki drzwiowej, okiennej, posadzek oraz pieców kaflowych ujętych w protokole z wizji. W ocenie Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków sprzedaż lokalu mieszkalnego Nr 4 po spełnieniu warunków przywołanego pozwolenia nie będzie miała wpływu na ochronę oraz sposób użytkowania zabytkowego budynku.
Lokal mieszkalny Nr 4 położony jest na pierwszym piętrze, składa się z sześciu pomieszczeń: trzech pokoi o powierzchniach 25,30 m2, 19,56 m2 i 39,93 m2,w którym urządzony był aneks kuchenny, łazienki z wc o powierzchni 3,03 m2, przedpokoju z kuchnią o powierzchni 4,9 m2 oraz pomieszczenia gospodarczego schowka o powierzchni 3,55 m2. W przedpokoju sufit został obniżony, wysokość pozostałych pomieszczeń wynosi 3,4 m. Lokal jest w układzie amfiladowym, wejście z korytarza odbywa się do przedpokoju w którym urządzony był aneks kuchenny. Z przedpokoju jest dostęp do jednego z pokoi oraz do przechodniej łazienki z wc, z której odbywa się przejście do pomieszczenia gospodarczego i pokoju. Dwa z pokoi też są w układzie amfiladowym i mają wystawę wschodnią, z widokiem na ul. Józefa Dietla, a pomieszczenie gospodarcze i trzeci pokój na zachód, z widokiem na ogrody klasztorne. W przedpokoju z aneksem kuchennym ściany obłożone są drewnianą boazerią, w pomieszczeniu łazienki i gospodarczym na ścianach i podłogach jest terakota, częściowo zachowały się pierwotne sześcioboczne płytki. W pokojach ściany są malowane farbą emulsyjną, a na podłogach położony jest drewniany parkiet. Sufity w pokojach obłożone są styropianowymi kasetonami. Stolarka drzwi wejściowych i wewnętrznych jest drewniana, drzwi są płycinowe z profilowanymi futrynami i przeszklonymi płycinami. Drzwi dwuskrzydłowe pomiędzy dwoma pokojami mają zdobienia na ślemieniach. Część drzwi ma skrzydła obite skajem. Stolarka okienna jest drewniana, skrzynkowa w jednym z pokoi wtórna. W pokoju o powierzchni 25,30 m2 są drzwi balkonowe, podwójne, jednoskrzydłowe, balkon wychodzi na ul. Józefa Dietla. W lokalu zachowały się dwa secesyjne piece kaflowe z ozdobnymi kaflami. Lokal wyposażony jest w instalacje wodno – kanalizacyjną, elektryczną, gazową, ogrzewanie jest indywidualne (piece kaflowe na paliwo stałe). Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.
Lokal wolny jest od obciążeń. W dziale III KW KR1P/00182269/7 prowadzonej dla nieruchomości gruntowej wpisano, iż kamienica przy ul. Józefa Dietla 62 została wpisana do rejestru zabytków pod numerem rejestru A- 759.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 13 stycznia i 16 lutego 2017 r. w godz. 14.00 - 15.00.
Przetargi na sprzedaż wymienionych wyżej nieruchomości odbędą się w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Kasprowicza 29 w dniu 24 lutego 2017 r. w sali konferencyjnej, pok. 18
poz. 1 – godz. 9.00 poz. 3 – godz. 11.00
poz. 2 – godz. 10.00 poz. 4 – godz. 12.00
W przetargu mogą wziąć udział osoby, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniądza z oznaczeniem nieruchomości:
- przelewem lub wpłatą na rachunek bankowy Miasta Krakowa, Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Krakowa pl. Wszystkich Świętych 3-4, prowadzony w Banku PKO BP SA Nr 02 1020 2892 0000 5702 0590 1071, w taki sposób, aby najpóźniej w dniu
21 lutego 2017 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym Miasta Krakowa, pod rygorem uznania, że warunek wpłaty wadium nie został spełniony.
Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Miasta Krakowa
- w gotówce w kasie Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 3-4- parter najpóźniej do dnia 21 lutego 2017 r. kasa przyjmuje wpłaty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.40-15.00 (wpłaty w kasie kwoty do równowartości 15 000 €).
Komisja przetargowa przed otwarciem przetargu potwierdza wniesienie wadium przez uczestników przetargu. Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód tożsamości.
W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba inna niż osoba fizyczna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego, a osoba prowadząca działalność gospodarczą zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od podpisania umowy notarialnej. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu, w sposób odpowiadający formie wnoszenia. Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej.
O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
Sprzedaż nieruchomości opisanej w poz. 1,2,3 oraz lokalu mieszkalnego opisanego w poz. 4 zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług (tekst jednolity Dz. U z 2016 r, poz. 710 – z póź. zm.).
Opodatkowaniu podatkiem VAT w stawce 23% podlega opłata z tytułu ustanowienia służebności przejazdu, przechodu i przejścia z mediami na rzecz każdoczesnych właścicieli nieruchomości opisanych w poz. 3.
Cena nabycia nieruchomości opisanych w poz. 1, 2 i 4, a także cena nieruchomości gruntowej opisanej w poz. 3 wraz z opłatą z tytułu ustanowienia służebności przejazdu, przechodu i przejścia z mediami i podatkiem VAT - płatne są jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej. W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym Miasta Krakowa.
O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanym w zawiadomieniu lub do dnia zawarcia umowy nie dokona wpłaty ceny nieruchomości, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Opłaty notarialne i sądowe związane z zawarciem umowy notarialnej ponosi nabywca.
W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości ustalony zostanie cudzoziemiec w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 1061), do zawarcia umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości nabywca winien przedłożyć zezwolenie, jeżeli uzyskanie zezwolenia wynika z przepisów cytowanej wyżej ustawy.
Szczegółowe informacje odnośnie zbywanych nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta Referacie Przetargów i Zamian, Urzędu Miasta Krakowa ul. Kasprowicza 29, pokój 413, telefon 12 616-9808 lub 12 616-9809, w godzinach pracy urzędu.
Ogłoszenie o przetargu jest zamieszczone na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl Finanse i Mienie/ Nieruchomości Miasta Krakowa/ Przetargi na Nieruchomości/.
Przetargi zostaną przeprowadzone na podstawie art. 38-41 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 1774, 1777, z 2016 r. poz. 65, 1250, 1271, 1579) oraz przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1490).
Prezydent Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.