OGŁOSZENIE O PRZETARGU
Prezydent Miasta Krakowa
ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości
stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków
1. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 20 o powierzchni użytkowej 92,48 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Felicjanek Nr 15 wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste do dnia 09.09.2102 r. udziału wynoszącego 106/1000 części nieruchomości gruntowej, na której położony jest budynek, oznaczonej nr działki 94 o powierzchni 0,0553 ha, położonej w obrębie 145, jednostka ewidencyjna Śródmieście, objętej KW KR1P/00180439/6.
Cena wywoławcza wynosi: 632 000,00 zł, w tym:
Cena lokalu mieszkalnego wynosi: 478 439,00 zł
Cena udziału w nieruchomości gruntowej wynosi: 153 561,00 zł
Wadium wynosi: 64 000,00 zł
Kamienica położona przy ul. Felicjanek Nr 15 została wzniesiona w 1891 r. w technologii tradycyjnej jako murowana z cegły, jest to budynek dwupiętrowy, zwartej, zabudowy narożnej wielomieszkaniowej. Budynek jest podpiwniczony, elewacja wymaga odnowienia, klatka schodowa jest odmalowana, stopnie schodów są drewniane.
Nieruchomość nie jest wpisana do rejestru zabytków, ujęta jest jednak w gminnej ewidencji zabytków oraz znajduje się w obrębie układu urbanistyczno – historycznego dzielnicy III Miasta Krakowa – „Nowy Świat”, wpisanego do rejestru zabytków pod numerem A – 1438/M na podstawie decyzji z dn. 09.06.2015 r. Zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi przedstawionymi przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków nie wnosi się uwag do przeprowadzania prac wewnątrz lokalu mieszkalnego Nr 20 z zakresu tzw. remontu bieżącego, jednocześnie należy zaznaczyć, iż ochronie podlegają takie elementy zabytkowe jak : oryginalna stolarka okienna i drzwiowa, piece kaflowe oraz podłogi. Z uwagi na fakt, iż kamienica położona jest w obszarze urbanistyczno – historycznym wpisanym do rejestru zabytków w przypadku prac na zewnątrz (jak np. wymiana okien) należy przedłożyć celem uzgodnienia w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków projekt i uzyskać wyprzedzające pozwolenia konserwatorskie, zgodnie z ustawą z dn. 23.07.2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Lokal mieszkalny Nr 20 położony jest na drugim piętrze, składa się z siedmiu pomieszczeń : czterech pokoi o powierzchniach 19,46 m2, 21,89 m2, 12,93 m2 i 17,67 m2, jasnej kuchni o powierzchni 12,13 m2 , łazienki z wc o powierzchni 2,88 m2 i przedpokoju o powierzchni 5,52 m2. Wysokość pomieszczeń wynosi 3,5 m. Część pomieszczeń jest w układzie amfiladowym, jeden z pokoi – o powierzchni 12,93 m2 jest ciemny. Dwa pokoje mają wystawę południową, kuchnia i trzeci pokój – północną z widokiem na podwórko. Drzwi wejściowe do lokalu są drewniane, pełne, płycinowe, dwuskrzydłowe. Stolarka drzwi wewnętrznych jest drewniana, drzwi są płycinowe z przeszklonymi polami i profilowanymi framugami. Część skrzydeł drzwi jest zdemontowana i złożona w lokalu. Stolarka okienna jest drewniana, skrzynkowa, są to okna dwuskrzydłowe z dwuskrzydłowym nadświetlem, tylko jedno okno w pokoju o powierzchni 19,46 m2 jest trzyskrzydłowe. W kuchni znajdują się drzwi balkonowe częściowo przeszklone z dwuskrzydłowym nadświetlem, prowadzące na balkon galerii zewnętrznej stanowiącej część wspólną. W ścianie działowej między łazienką a kuchnią znajduje się okno jednopolowe w układzie poziomym. W pokoju o powierzchni 21,89 m2 na podłodze położone są drewniane deski z licznymi ubytkami, ściany są osmolone. W łazience na podłodze jest posadzka betonowa z okładziną lastriko, w pokojach plastikowe panele, w kuchni wykładzina pcv, w przedpokoju drewniane deski. Ściany są tynkowane i malowane farbą emulsyjną. W lokalu są trzy piece kaflowe, dwa o kaflach w kolorze kremowym i jeden o kaflach brązowych. W łazience zamontowany jest elektryczny bojler do ogrzewania wody.
Lokal wyposażony jest w instalacje wodno – kanalizacyjną, elektryczną, ogrzewanie jest centralne zasilane z sieci miejskiej. W dniu 21.04.2016 r. w budynku przeprowadzony został przegląd kominiarski, który wykazał, że kratki wentylacyjne w kuchni i pokoju obecnie są wspólnie, nieprawidłowo podłączone do jednego przewodu, natomiast w łazience kratka wentylacyjna usytuowana jest nieprawidłowo ponad obniżonym sufitem. Zgodnie z zaleceniami ujętymi w protokole z przeprowadzonej kontroli kratkę wentylacyjną w pokoju należy jako zbędną zamurować, a w łazience kratkę sprowadzić poniżej podwieszanego sufitu. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Lokal wolny jest od obciążeń
Osoby zainteresowane nabyciem budynku mogą go oglądać w dniach 10 i 17 lutego 2017 r. w godz. 14.00 - 15.00.
2. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego, oznaczonego Nr 3A o powierzchni użytkowej 210,52 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Jabłonowskich Nr 3 wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste do dnia 12.04.2100 r. udziału wynoszącego 282/1000 części nieruchomości gruntowej, na której położony jest budynek, oznaczonej działka nr 101 o powierzchni 0,0548 ha, położonej w obrębie 61, jednostka ewidencyjna Śródmieście, objętej KW KR1P/00164095/4.
Cena wywoławcza wynosi: 1 360 000,00 zł, w tym:
Cena lokalu mieszkalnego wynosi: 955 164,00
Cena udziału w nieruchomości gruntowej wynosi: 404 836,00
Wadium: 136 000,00 zł
Budynek Nr 3 jest położony w zwartej zabudowie kamienic wielomieszkaniowych, jest dwupiętrowy, podpiwniczony. Kamienica została wzniesiona w 1899 r. w technologii tradycyjnej, murowana z cegły. Wejście do budynku głównego odbywa się z ul. Jabłonowskich przez dwuskrzydłową drewnianą bramę z przeszkleniami. Podwórko budynku jest urządzone, klatka schodowa oraz elewacja od strony podwórka są odnowione.
Lokal Nr 3A położony jest na pierwszym piętrze budynku i składa się z 16 pomieszczeń : kuchni, wc, dwóch łazienek, 7 pokoi, 2 przedpokoi, 2 schowków i przedsionka. Wejście do lokalu odbywa się z przedsionka wspólnego z lokalem Nr 3, przez pełne drewniane dwuskrzydłowe drzwi podwójne. Wejście do poszczególnych pomieszczeń lokalu odbywa się z dwóch przedpokoi o powierzchniach 27,55 m2 i 3,74 m2 , trzy pokoje są w układzie przejściowym. Pięć pokoi ma wystawę południową, na ul. Jabłonowskich, a dwa pokoje północną. Stolarka drzwiowa w lokalu jest drewniana, płycinowa z profilowanymi futrynami, tylko jedne drzwi do łazienki są wtórne. W lokalu jest 7 par drzwi dwuskrzydłowych i 10 drzwi jednoskrzydłowych, stolarka okienna jest pierwotna, drewniana, skrzynkowa, okna dwuskrzydłowe z dwuskrzydłowym nadświetlem i pierwotnymi okuciami. W lokalu są jedne drzwi balkonowe, jednoskrzydłowe. Pomieszczenia kuchni, łazienek, schowków i przedpokoi są ciemne. W pokojach i przedpokoju o powierzchni 27,55 m 2 na podłogach położony jest drewniany parkiet, w łazienkach terakota, w kuchni i drugim przedpokoju kamienne płytki. Ściany są tynkowane i malowane farbą emulsyjną, w łazienkach obłożone terakotą. W pięciu pokojach są piece kaflowe na paliwo stałe. Nad pokojem o powierzchni 22,33 m2 i jedną z łazienek wybudowana jest drewniana antresola.
Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, gazową, wodno – kanalizacyjną , ogrzewanie jest indywidualne piecami kaflowymi na paliwo stałe. W lokalu przeprowadzony został w dniu 26.02.2016 r. przegląd techniczny urządzeń grzewczo – kominowych, który wykazał, że wszystkie pięć pieców grzewczych w lokalu podłączonych jest do drożnych przewodów kominowych. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Przedmiotowy lokal nie jest wpisany do rejestru zabytków indywidualną decyzją. Jednakże z uwagi na wartości urbanistyczne, architektoniczne i historyczne znajduje się w wojewódzkiej i gminnej ewidencji obiektów zabytkowych. Leży w obrębie układu urbanistycznego oraz zespołu zabudowy dawnej IV dzielnicy katastralnej Miasta Krakowa – Piasek wpisanego do rejestru zabytków pod numerem A-1446/M oraz na obszarze uznanym za pomnik historii „ Kraków – historyczny zespół Miasta”. Podlega ochronie prawa na mocy przepisów ustawy z dnia 23.07 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami ( tekst jednolity Dz U z 2014 r. poz. 1446 – z póź. zm.) Za najcenniejszą wartość uznaje się jego autentyzm czyli stopień zachowania oryginalnej substancji obiektu. Ze względów konserwatorskich należy dążyć do zachowania wszelkich wartościowych, historycznych, architektonicznych elementów budynku świadczących o jego oryginalnej formie. Wszelkie prace powinny być prowadzone z poszanowaniem istniejących wartości, przy jak najmniejszej ingerencji w substancję zabytkową. Działania zmierzające do polepszenia warunków użytkowania budynku są zatem możliwe o ile dokonywane zmiany nie wpływają na uszczuplenie wartości zabytkowych obiektu. Lokal nr 3A stanowi autentyczne wnętrze przekształcone tylko w nieznacznym stopniu, podlegające w oryginalnym kształcie ochronie konserwatorskiej. Przede wszystkim zachowało się jego historyczne rozplanowanie oraz w całości ( również okucia) stolarka drzwiowa ( podwójne drzwi dwuskrzydłowe w wejściu do mieszkania z klatki schodowej wraz ze szpaletami, drzwi wewnętrzne jedno – i dwuskrzydłowe wraz ze szpaletami, obramienia drzwiowe), obramienia wnęk oraz stolarka okienna, podłogi parkietowe, ceramiczne posadzki, piece kaflowe. Przedmiotowe mieszkanie należy pozostawić w układzie przestrzennym, wyklucza się jego podział na mniejsze jednostki. W celu utrzymania autentycznego charakteru wnętrza należy:
- zachować i poddać renowacji oryginalną stolarkę drzwiową w całości ( również drzwi, obecnie obudowane, obramienia drzwiowe, szpalety),
- należy utrzymać historyczną wysokość pomieszczeń ( bez wprowadzenia sufitów podwieszanych), posadzki ceramiczne oraz w maksymalnym stopniu chronić parkiety i oryginale tynki,
- zachować piece kaflowe jako elementy dekoracyjne świadczące o historycznym systemie grzewczym,
- przy remoncie mieszkania stosować materiały posiadające atest do stosowania w obiektach zabytkowych, wyklucza się wprowadzenie gładzi gipsowych.
Dopuszcza się wymianę zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej, jeżeli jej stan techniczny uniemożliwia dalsze użytkowanie, pod warunkiem wykonania nowej stolarki z drewna jako wiernej kopii istniejącej, z powtórzeniem wielkości, podziałów, profili, z przełożeniem okuć, jeżeli zachowały się oryginalne. Kategorycznie wyklucza się okna z PCV. Remont mieszkania wymaga uzgodnienia z Małopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Lokal wolny jest od obciążeń.
Osoby zainteresowane nabyciem budynków mogą je oglądać w dniach 20 stycznia i 20 lutego 2017 r. w godz. 14.00 - 15.00.
3. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 9 o powierzchni użytkowej 89,88 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Św. Jana Nr 14 wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste do dnia 04.03.2096 r. udziału wynoszącego 221/1000 części nieruchomości gruntowej, na której położony jest budynek, oznaczonej działką nr 123 o powierzchni 0,0429 ha, położonej w obrębie 1, jednostka ewidencyjna Śródmieście, objętej KW KR1P/00019724/2
Cena wywoławcza wynosi: 837 000,00 zł, w tym:
Cena lokalu mieszkalnego wynosi: 498 131,00 zł
Cena udziału w nieruchomości gruntowej wynosi: 338 869,00 zł
Wadium wynosi: 84 000,00 zł
Nieruchomość jest wpisana do rejestru zabytków pod Nr A – 499 na podstawie decyzji z dnia 07.03.1968 r. W związku z wpisem do rejestru zabytków bonifikata od ceny sprzedaży lokalu oraz opłat z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej ustalonych w wyniku przetargu wynosi 5%.
Budynek Nr 14 przy ul. Św. Jana jest dwupiętrowy podpiwniczony, położony w zwartej zabudowie kamienic mieszkalnych z lokalami usługowymi w parterach. Budynek został wzniesiony w 1931 r. w technologii tradycyjnej murowany z cegły. Nieruchomość usytuowana jest na terenie historycznego układu urbanistycznego Krakowa, wpisanego do rejestru zabytków pod Nr A – 1 na podstawie decyzji z dnia 22.05.1933 r. Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Krakowie wydał pozwolenie konserwatorskie Nr 9/15 z dnia 24.07.2015 r. na sprzedaż lokalu Nr 9. Zgodnie z przeprowadzonymi w lokalu oględzinami w dniu 27.05.2015 r. stwierdzono, że w jego wnętrzu zachowały się zabytkowe elementy wystroju takie jak: stolarka okienna i drzwiowa, parkiety oraz piec kaflowy. Sprzedaż lokalu Nr 9 nie będzie miała wpływu na sposób użytkowania lokalu i całej kamienicy. Zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami wszelkie zamierzenia budowlane oraz ewentualna zmiana funkcji wymagają uzgodnienia z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, co gwarantuje ochronę ww. nieruchomości. Ponadto sposób użytkowania ww. nieruchomości jest określony ustaleniami obowiązującego dla Śródmieścia Krakowa miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Stare Miasto”. Nałożone w przywołanym pozwoleniu konserwatorskim na nabywcę warunki, w tym obowiązek zachowania zabytkowych elementów wystroju wnętrz zapewniają zachowanie walorów zabytkowych samego lokalu.
Lokal Nr 9 położony jest na drugim piętrze, składa się z dwóch pokoi o powierzchniach 18,11m2 i 41,49 m2, przedpokoju o powierzchni 9,01 m2, kuchni o powierzchni 15,43 m2, łazienki o powierzchni 4,32 m2 i pomieszczenia wc o powierzchni 1,52 m2 .
Wejście do lokalu odbywa się przez drewniane pełne drzwi dwuskrzydłowe płycinowe, bezpośrednio do przedpokoju. W przedpokoju i jednym pokoju na podłodze położony jest parkiet, w drugim pokoju oraz kuchni drewniane deski. W pomieszczeniach sanitariatów na podłodze płytki kilkukolorowe układane we wzory. Na ścianach w pomieszczeniach lokalu położone są tynki cementowo-wapienne malowane farbą emulsyjną. W jednym z pokoi przy suficie biegnie przez całą jego szerokość drewniana belka, w pokoju stoi także piec z ozdobnymi kaflami. Stolarka okienna jest drewniana, okna skrzynkowe, dwuskrzydłowe, skrzydła dwupolowe o niesymetrycznych podziałach. Stolarka drzwi drewniana, drzwi do pomieszczeń sanitariatów są jednoskrzydłowe drewniane z przeszklonym nadświetlem, do pokoju dwuskrzydłowe z przeszkleniami, między pokojami dwuskrzydłowe pełne. Wejście do pokoju jednego odbywa się z przedpokoju, do drugiego z kuchni, pokoje są w układzie przejściowym. Kuchnia w lokalu jest ciemna, doświetlona przez trzy okna położone w górnej części ściany działowej pomiędzy kuchnią a pokojem, ponadto w kuchni jest jednoskrzydłowe okno wychodzące na klatkę schodową, obecnie zamaskowane jest płytą z dykty. Lokal wyposażony jest w instalacje elektryczną, gazową, wodno-kanalizacyjną, ogrzewanie piecami kaflowymi na paliwo stałe. Przeprowadzona okresowa kontrola przewodów kominowych w dniu 27.10.2015 r. wykazała, że przewody kominowe w lokalu są drożne. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Lokal wolny jest od obciążeń. W dziale III KW KR1P/00019724/2 prowadzonej dla nieruchomości gruntowej wpisano, że nieruchomość wpisana jest do rejestru zabytków pod nr A-499, zgodnie z orzeczeniem Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie z dnia 6.06.1931 r. AK I 209/31 w którym uznano za zabytek nieruchomość przy ul. Św. Jana 14 znajdującą się na parceli bud. l.kat.136 podlegający ochronie prawa.
Osoby zainteresowane nabyciem budynków mogą je oglądać w dniach 6 i 16 lutego 2017 r. w godz. 14.00 - 15.00.
Przetargi na sprzedaż wymienionych wyżej nieruchomości odbędą się w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Kasprowicza 29 w dniu 28 lutego 2017 r. w sali konferencyjnej, pok. 18
poz. 1 – godz. 9.00
poz. 2 – godz. 10.00
poz. 3 – godz. 11.00
W przetargu mogą wziąć udział osoby, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniądza z oznaczeniem nieruchomości:
- przelewem lub wpłatą na rachunek bankowy Miasta Krakowa, Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Krakowa pl. Wszystkich Świętych 3-4, prowadzony w Banku PKO BP SA Nr 02 1020 2892 0000 5702 0590 1071, w taki sposób, aby najpóźniej w dniu
23 lutego 2017 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym Miasta Krakowa, pod rygorem uznania, że warunek wpłaty wadium nie został spełniony.
Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Miasta Krakowa
- w gotówce w kasie Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 3-4- parter najpóźniej do dnia 23 lutego 2017 r. kasa przyjmuje wpłaty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.40-15.00 (wpłaty w kasie kwoty do równowartości 15 000 €).
Komisja przetargowa przed otwarciem przetargu potwierdza wniesienie wadium przez uczestników przetargu. Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód tożsamości.
W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba inna niż osoba fizyczna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego, a osoba prowadząca działalność gospodarczą zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od podpisania umowy notarialnej. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu, w sposób odpowiadający formie wnoszenia. Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej.
O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych. Sprzedaż lokali mieszkalnych zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług (tekst jednolity Dz.U z 2016 r, poz. 710 – z póź. zm.). Ze sprzedażą lokali wiąże się oddanie w użytkowanie wieczyste udziału w nieruchomości gruntowej, na której położony jest budynek. Cena udziału w nieruchomości gruntowej zawarta jest w cenie wywoławczej nieruchomości. Rozliczenie ceny lokali oraz ceny udziałów w nieruchomości gruntowej po przetargu następuje z zachowaniem proporcji ustalonej w cenie wywoławczej.
Pierwsza opłata z tytułu użytkowania wieczystego udziału w nieruchomości gruntowej wynosi 25 % ceny udziału ustalonej w wyniku przetargu. Opłaty roczne z tytułu użytkowania wieczystego udziału w nieruchomości gruntowej wynoszą 1 % ceny udziału w nieruchomości gruntowej ustalonej w przetargu. Do obliczonej w wyniku przetargu pierwszej opłaty i opłaty rocznej zostanie doliczony podatek VAT w stawce 23%. Opłaty roczne wraz z należnym podatkiem VAT płatne są z góry do dnia 31 marca każdego roku kalendarzowego, począwszy od roku następnego po roku ustanowienia tego prawa. Wysokość opłaty rocznej może być aktualizowana na podstawie art. 77 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 1774 - z póź. zm.) nie częściej niż raz na trzy lata. Odsetki za zwłokę regulują przepisy Kodeksu Cywilnego.
Ceny lokali mieszkalnych wraz pierwszymi opłatami z tytułu oddania udziału w nieruchomości gruntowych w użytkowanie wieczyste, płatne są jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej. W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym Miasta Krakowa.
O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanym w zawiadomieniu lub do dnia zawarcia umowy nie dokona wpłaty ceny nieruchomości, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Opłaty notarialne i sądowe związane z zawarciem umowy notarialnej ponosi nabywca.
W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości ustalony zostanie cudzoziemiec w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 1061), do zawarcia umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości nabywca winien przedłożyć zezwolenie, jeżeli uzyskanie zezwolenia wynika z przepisów cytowanej wyżej ustawy.
Szczegółowe informacje odnośnie zbywanych nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta Referacie Przetargów i Zamian, Urzędu Miasta Krakowa ul. Kasprowicza 29, pokój 413, telefon 12 616-9808 lub 12 616-9809, w godzinach pracy urzędu.
Ogłoszenie o przetargu jest zamieszczone na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl Finanse i Mienie/ Nieruchomości Miasta Krakowa/ Przetargi na Nieruchomości/.
Przetargi zostaną przeprowadzone na podstawie art. 38-41 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 1774, 1777, z 2016 r. poz. 65, 1250, 1271, 1579) oraz przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1490).
Prezydent Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.