OGŁOSZENIA O PRZETARGU
Prezydent Miasta Krakowa
ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości
stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków
1. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, oznaczonego Nr 2 o powierzchni użytkowej 267,71 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Westerplatte Nr 5 wraz z udziałem wynoszącym 312/1000 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 19 o powierzchni 0,0464 ha, położona w obrębie 2, jednostka ewidencyjna Śródmieście, objęta KW KR1P/00193375/3.
Cena wywoławcza wynosi: 1 371 000,00 zł
Wadium: 137 000,00 zł
Nieruchomość jest wpisana do rejestru zabytków pod Nr A – 172/M na podstawie indywidualnej decyzji z dnia 20.01.2009 r. W związku z wpisem do rejestru zabytków bonifikata od ceny sprzedaży lokalu ustalonej w wyniku przetargu wynosi 5%.
Kamienica przy ul. Westerplatte Nr 5 została wzniesiona w technologii tradycyjnej w 1887 r., jako trzykondygnacyjny, podpiwniczony budynek narożny z ul. Zamenhoffa. W budynku jest jedna klatka schodowa dwubiegowa o konstrukcji żelbetowej, stopnie schodów oraz korytarze komunikacji są pokryte okładziną lastriko, ściany malowane są farbą olejną i emulsyjną. Wejście do budynku odbywa się z ul. Westerplatte przez bramę dwuskrzydłową, drewnianą.
Z uwagi na wpis nieruchomości do rejestru zabytków Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Krakowie wydał pozwolenie konserwatorskie Nr 16/16 z dnia 09.12.2016 r. na sprzedaż lokalu Nr 2. Zgodnie z przeprowadzonymi w lokalu oględzinami w dniu 21.10.2016 r. stwierdzono, że w jego wnętrzu zachowało się oryginalne wyposażenie z czasów budowy kamienicy, w tym parkiety, wewnętrzna stolarka drzwiowa z supraportami, stolarka okienna, piece oraz sztukaterie. Bogaty wystrój lokalu, decydujący o wartości zabytkowej całej kamienicy powinien być zachowany, stąd w decyzji o pozwoleniu na zbycie lokalu nałożono na jego nabywcę obowiązek przeprowadzenia prac konserwatorskich. W wykonaniu pozwolenia konserwatorskiego na zbycie nieruchomości nabywca lokalu zostanie zobowiązany w umowie sprzedaży do przeprowadzenia w terminie jednego roku od daty podpisania umowy kompleksowego remontu konserwatorskiego lokalu z zachowaniem zabytkowych elementów wystroju, wymienionych w protokole z dnia 21.10.2016 r., stanowiącym integralną część pozwolenia konserwatorskiego. Na remont konserwatorski należy uzyskać pozwolenie konserwatorskie po wcześniejszym przedłożeniu programu prac konserwatorskich. Z uwagę na ochronę układu kompozycyjnego wnętrz oraz zabytkowego wystroju wyklucza się możliwość podziału lokalu. W umowie sprzedaży zostanie ponadto umieszczona informacja o wpisie nieruchomości przy ul. Westerplatte Nr 5 do rejestru zabytków. Zgodnie ze stanowiskiem konserwatorskim sprzedaż lokalu mieszkalnego Nr 2 nie będzie miała wpływu na dotychczasowe użytkowanie całego obiektu, w którym znajdują się lokale mieszkalne.
Lokal Nr 2 położony jest na pierwszym piętrze i składa się z 14 pomieszczeń: ośmiu pokoi o powierzchniach 19,24 m2, 45,76 m2, 27,27 m2, 38,55 m2, 23,78 m2, 24,72 m2, 15,66 m2 i 13,06 m2 jasnej kuchni o powierzchni 17,60 m2, łazienki o powierzchni 3,50 m2, dwóch pomieszczeń wc o powierzchniach 1,69 m2 i 2,17 m2 oraz dwóch przedpokoi o powierzchniach 9,43 m2 i 25,28 m2. Wysokość pomieszczeń w lokalu wynosi 3,80 m2. Cztery pokoje mają wystawę południową, kuchnia północną, jeden pokój narożny z wykuszem pięciokątnym ma wystawę południowo – zachodnią, dwa pokoje mają wystawę zachodnią. Stolarka drzwiowa jest drewniana, płycinowa z ozdobnymi futrynami i opaskami. Do pokoi prowadzą drzwi dwuskrzydłowe, do pomieszczeń wc i łazienki jednoskrzydłowe. W łazience, pomieszczeniach wc i kuchni na podłodze położone są płytki ceramiczne, w przedpokoju położone są deski drewniane, w pokojach zachowały się drewniane parkiety. Stolarka okienna jest drewniana, skrzynkowa, o ramach w kolorze białym, okna z nadświetlami, dwuskrzydłowe, drzwi balkonowe z jednego pomieszczenia są jednoskrzydłowe z nadświetlem, zabezpieczone kratami. Pomieszczenia łazienki, wc są jednoskrzydłowe, wąskie. Ściany są tynkowane, malowane farbą emulsyjną. W części lokalu prowadzone były prace konserwatorskie i wykonano odkrywki powłok malarskich. Pod powłoką malarską znaleziono ozdobne stiuki. W pokoju z wykuszem przy suficie prowadzone są zdobienia i ozdobny plafon. W lokalu zachowane są piece kaflowe – 8 sztuk, w tym jeden piec jest przedwojenny. Lokal powstał z połączenia dwóch lokali mieszkalnych i lokalu użytkowego. Cześć pomieszczeń jest w układzie przejściowym, lokal dostępny jest z klatki schodowej dwoma wejściami niezależnymi. Lokal wyposażony jest w instalacje elektryczną, wodno – kanalizacyjną, gazową, ogrzewanie indywidualne akumulacyjne, elektryczne. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Lokal wolny jest od obciążeń
W dziale III KW KR1P/00193375/3 ujawniony jest wpis nieruchomości do rejestru zabytków województwa małopolskiego pod Nr A – 172/M, dział IV wolny jest od wpisów.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mieszkalnego mogą go oglądać w dniach 4 października i 13 listopada 2017 r. w godz. 14.30 - 15.00.
2. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, oznaczonego Nr 6 o powierzchni użytkowej 94,73 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Grzegórzeckiej Nr 31 wraz z pomieszczeniem przynależnym piwnicą o powierzchni 8,84 m2 i udziałem wynoszącym 227/1000 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 34/1 o powierzchni 0,0467 ha, położona w obrębie 17 jednostka ewidencyjna Śródmieście, objęta KW KR1P/00181412/8.
Cena wywoławcza wynosi: 604 000,00 zł
Wadium wynosi: 60 000,00 zł
Budynek przy ul. Grzegórzeckiej Nr 31 wzniesiony został ok. 1907 r. w technologii tradycyjnej, położony jest w zwartej zabudowie kamienic wielomieszkaniowych z lokalami usługowymi w parterach. Jest to budynek dwupiętrowy, podpiwniczony z jedną klatką schodową dwubiegową o konstrukcji żelbetowej. Kamienica wyposażona jest w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjna, domofon, gazową. Klatka schodowa, korytarze komunikacji oraz podwórko są utrzymane w dobrym stanie.
Kamienica przy ul. Grzegórzeckiej Nr 31 ujęta jest w gminnej ewidencji zabytków. Ochronie podlega przede wszystkim bryła, gabaryty, wystrój architektoniczny i podziały elewacji wraz ze stolarką okienną i bramną. Zgodnie ze stanowiskiem konserwatorskim, dla utrzymania spójności architektonicznej i stylowej elewacji kamienicy, w mieszkaniu Nr 6 należy zachować oryginalną stolarkę okienną, a w przypadku złego stanu dopuszcza się wymianę pod warunkiem odtworzenia podziałów, profili, proporcji i białej kolorystyki tzn. okna powinny być odpowiednie do zachowanych w jednym pokoju – dwuskrzydłowe z profilowanym ślemieniem i dwuskrzydłowym nadświetlem. W drugim pokoju jednoskrzydłowe, dołem płycinowe, ze ślemieniem i jednopolowym nadświetlem, w trzecim pokoju – jednoskrzydłowe ze ślemieniem i jednopolowym nadświetlem. Przy wymianie okien należy przełożyć mosiężne klameczki. Ponadto ze stanowiska konserwatorskiego należy zachować oryginalną stolarkę drzwiową wewnętrzną: drzwi pomiędzy pokojami przechodnimi oraz drzwi w pokoju za zamurowanym przejściem w ścianie.
Lokal Nr 6 położony jest na pierwszym piętrze, składa się z sześciu pomieszczeń, w tym: trzech pokoi o powierzchniach 25,20 m2, 26,12 m2 i 24,49 m2, jasnej kuchni o powierzchni 11,70 m2, jasnej łazienki z wc o powierzchni 2,98 m2 oraz przedpokoju o powierzchni 4,24 m2. Lokal ma układ amfiladowy pomieszczeń, dojście do dwóch pokoi odbywa się z kuchni, z której odbywa się też wejście do łazienki. Lokal ma wystawę północno - południową (kuchnia, łazienka i jeden pokój - wystawa południowa, dwa pokoje – wystawa północna). Wejście do lokalu odbywa się z korytarza klatki schodowej do przedpokoju. Ściany pomieszczeń są tynkowane i malowane farbą emulsyjną. Powłoki malarskie w kuchni i pokoju o wystawie południowej wykazują duże ubytki. W przedpokoju zamontowana jest konstrukcja podwieszanego sufitu z płyt karton – gips, obłożonych styropianowymi kasetonami. W suficie podwieszanym jest duży ubytek. Stolarka drzwi jest drewniana, część drzwi jest wtórna – drzwi wejściowe, do pokoju, do kuchni oraz łazienki, drzwi pomiędzy dwoma pokojami przejściowymi są pierwotne, dwuskrzydłowe płycinowe, tak samo jak zamurowane z jednej strony i zamknięte na stałe drzwi widoczne w ścianie jednego z pokoi (ślad po pierwotnym układzie pomieszczeń w lokalu). Stolarka okienna jest częściowo drewniana, skrzynkowa, w kuchni i w pokoju o wystawie południowej wymieniona na wtórną pcv. W jednym z pokoi (o wystawie północnej) są jednoskrzydłowe drzwi balkonowe i okno balkonowe. W przedpokoju i jednym pokoju na podłodze położone są panele pcv, w dwóch pozostałych pokojach drewniany parkiet, w kuchni wykładzina pcv. W lokalu w trzech pokojach zachowały się piece kaflowe na paliwo stałe. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, ogrzewanie piecami kaflowymi na paliwo stałe. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Lokal wolny jest od obciążeń. Działy III i IV KW KR1P/00181412/8 wolne są od wpisów.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mieszkalnego mogą go oglądać w dniach 5 października i 9 listopada 2017 r. w godz. 14.30 - 15.00.
3. drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 19 o powierzchni użytkowej 79,29 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy al. Juliusza Słowackiego Nr 58 objęty KW KR1P/00498647/9 wraz z udziałem wynoszącym 79/1959 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 317 o powierzchni 0,0710 ha, położona w obrębie 46 jednostka ewidencyjna Krowodrza, objęta KW KR1P/00017760/2.
Cena wywoławcza wynosi: 417 600,00 zł
Wadium: 42 000,00 zł
Kamienica Nr 58 położona jest w zwartej zabudowie narożnika al. Juliusza Słowackiego i ul. Śląskiej, jest to budynek o sześciu kondygnacjach nadziemnych, podpiwniczony. Kamienica została wzniesiona w latach 1930-1931 r. wg. projektu Alfreda Diduch i Stefana Landsbergera w technologii tradycyjnej. W budynku są 23 lokale mieszkalne, z czego część jest wykorzystywana do prowadzenia działalności gospodarczej. Kamienica wyposażona jest w windę. Stan techniczny i utrzymania budynku jest dobry, wnętrze jest jednorodne stylistycznie, typowe dla epoki powstania budynku, modernistyczne.
Nieruchomość nie jest wpisana do rejestru zabytków indywidualną decyzją, jednakże ujęta jest w gminnej ewidencji zabytków. Ochronie podlega przede wszystkim bryła, gabaryty, wystrój architektoniczny i podziały elewacji wraz ze stolarką okienną i bramną. Zgodnie ze stanowiskiem konserwatorskim, dla utrzymania spójności architektonicznej i stylowej elewacji kamienicy, w mieszkaniu Nr 19 należy zachować oryginalną stolarkę okienną, a w przypadku złego stanu zachowania dopuszcza się możliwość wymiany pod warunkiem odtworzenia podziałów, profili, proporcji oraz białej kolorystyki tzn. w jednym z pokoi okno powinno być trójskrzydłowe ze ślemieniem trójskrzydłowym nadświetlem, zaś w aneksie kuchennym i schowku – niewielkie, prostokątne, jednoskrzydłowe. Przy wymianie okien należy przełożyć mosiężne klameczki. Ponadto należy zachować oryginalną stolarkę drewnianą drzwi wejściowych do mieszkania wraz z mosiężna klamką, a w przypadku złego zachowania jest dopuszczalne ich odtworzenie z przełożeniem klamki, tj. drzwi drewniane, o jednej płycinie i profilowanej framudze, z koniecznością utrzymania jednolitej kolorystyki drzwi w całej klatce schodowej kamienicy. Zalecane jest zachowanie oryginalnej stolarki drzwiowej wewnętrznej drzwi pełne, jednopłycinowe, o mosiężnej klamce – cztery sztuki (do schowka, aneksu, łazienki, wc) oraz drzwi przeszklone, sześciopolowe, o mosiężnej klamce – dwie sztuki (do pokoi).
Lokal Nr 19 położony jest na piątym piętrze budynku, składa się z dziewięciu pomieszczeń: dwóch pokoi o powierzchniach 17,54 m2 i 23,36 m2, przedpokoju o powierzchni 6,89 m2, hallu o powierzchni 8,07 m2, kuchni o powierzchni 10,75 m2, aneksu o powierzchni 4,56 m2, schowka o powierzchni 1,84 m2, łazienki o powierzchni 4,95 m2 oraz pomieszczenia wc o powierzchni 1,33 m2. Wejście odbywa się z korytarza do przedpokoju, wszystkie pomieszczenia poza łazienką, hallem, przedpokojem i wc są pomieszczeniami jasnymi. Kuchnia, aneks, spiżarka oraz jeden pokój mają wystawę północno – wschodnią, zaś drugi pokój południowo – zachodnią. Stolarka okienna poza oknem balkonowym w kuchni i oknem w jednym z pokoi – wymienionymi na pcv, jest drewniana, skrzynkowa. W pokoju okno jest trzyskrzydłowe z nadświetlem, w pomieszczeniach schowka i aneksu są pojedyncze okienka prostokątne. Balkon należący do części wspólnej budynku ma wystawę północno – wschodnią z widokiem na podwórko i sąsiednie kamienice, w ścianie bocznej na balkonie znajdują się metalowe drzwiczki do kanału wsypu. Stolarka drzwi wejściowych i wewnętrznych zachowała się, jest drewniana, drzwi są jednoskrzydłowe, płycinowe do pokoi z przeszklonymi płycinami, do pozostałych pomieszczeń pełne. Skrzydła drzwi pomiędzy kuchnią i przedpokojem zostały zdemontowane. W drzwiach wejściowych do lokalu zachował się judasz i szyld. W przedpokoju wnęka w ścianie została zabudowana jako drewniana szafa z płycinowymi, pełnymi drzwiami. Ściany pomieszczeń lokalu są tynkowane i malowane farbą emulsyjną. W przedpokoju ściany obłożone są tapetą, w łazience jest opaska z terakoty, w kuchni na ścianach fragmentami położne są flizy. W kuchni i pokoju na suficie widoczne są rozległe ślady po dawnym zawilgoceniu, wywołanym zamakaniem strychu z uwagi na nieszczelności dachu. Obecnie dach jest po przeprowadzonym remoncie, który obejmował wymianę całkowita poszycia na nowe, rur spustowych, ofasowania blacharskiego, rynien. Na podłogach w przedpokoju, hollu i pokojach położone są drewniane parkiety, lakierowane, w pomieszczeniu wc i łazienki wylewka z okładziną lastriko, w kuchni, spiżarni i aneksie wylewka betonowa przykryta wykładziną pcv. W pomieszczeniach zamontowane są grzejniki, żeliwne, żeberkowe ogrzewania centralnego zasilanego z sieci miejskiej. W kuchni na ścianach widoczne są pozostałości po demontażu urządzeń sanitarnych. W przedpokoju znajduje się tablica z bezpiecznikami instalacji elektrycznej, w hallu wnęka w której jest zawór instalacji gazowej. Lokal wyposażony jest w instalacje elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową, ogrzewanie centralne zasilane z sieci miejskiej, domofon, do lokalu doprowadzona była sieć telewizji kablowej. Przeprowadzona w dniu 04.04.2016 r. okresowa kontrola kominiarska przewodów kominowych wykazała, iż przewody wentylacyjne w lokalu Nr 19 są drożne i działają prawidłowo. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Lokal wolny jest od obciążeń. W dziale III KW KR1P/ 00017760/2 prowadzonej dla nieruchomości gruntowej wpisane jest ostrzeżenie o niezgodności treści księgi z rzeczywistym stanem prawnym oraz wszczęcie egzekucji, natomiast w dziale IV hipoteka przymusowa. Wpisy te nie dotyczą lokalu Nr 19, będącego przedmiotem zbycia. Pierwszy przetarg na sprzedaż lokalu mieszkalnego został przeprowadzony w dniu 11 lipca 2017r.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 6 i 31 październik 2017 r. w godz. 14.00 - 14.30.
4. drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, oznaczonego Nr 18 o powierzchni użytkowej 89,99 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Wojciecha Bogusławskiego Nr 10 wraz z udziałem wynoszącym 49/1000 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 49/1 o powierzchni 0,0540 ha, położona w obrębie 3, jednostka ewidencyjna Śródmieście, objęta KW KR1P/00089563/6
Cena wywoławcza wynosi: 513 900,00 zł
Wadium: 51 000,00 zł
Kamienica przy ul. Wojciecha Bogusławskiego Nr 10 jest pięciokondygnacyjnym, podpiwniczonym, budynkiem narożnym z ul. Św. Sebastiana. Kamienica została wzniesiona w 1895 r. w technologii tradycyjnej. Elewacja budynku wymaga odświeżenia, na poziomie przyziemia wykazuje liczne ubytki tynków. Wejście do budynku odbywa się z ulicy Wojciecha Bogusławskiego przez dwuskrzydłową, metalową bramę z przeszkleniami w górnej części. W kamienicy jest jedna dwubiegowa klatka schodowa o konstrukcji żelbetowej, stopnie schodów oraz korytarze komunikacyjne pokryte są okładziną lastriko. Ściany klatki malowane są farbą emulsyjną i lamperią. W dachu budynku znajduje się przeszklenie nad klatką schodową, które zapewnia naturalne doświetlenie wnętrza budynku. Budynek wyposażony jest w domofon i monitoring.
Nieruchomość nie jest wpisana do rejestru zabytków, figuruje natomiast w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków. Zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi lokal posiada jedynie częściowo zachowany wystrój wnętrz, wobec czego zaleca się odtworzenie stolarki okiennej, drewnianej, zachowanie i konserwację istniejącej, oryginalnej stolarki drzwiowej oraz rekonstrukcję stolarki. Ponadto zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi należy zachować istniejący układ przestrzenny, bez możliwości dokonania podziału lokalu na mniejsze lokale. W zależności od stanu technicznego zaleca się utrzymanie i konserwację zachowanych parkietów. Piece kaflowe zachowane w lokalu pochodzą z lat 50 – tych XX w. i nie przedstawiają wartości zabytkowej, mogą być rozebrane. Małopolski Wojewódzki Konserwator zabytków nie zgłasza uwag do wymiany podłóg (poza koniecznością zachowania parkietów), wymiany tynków i instalacji.
Lokal Nr 18 położony jest na czwartym piętrze i składa się z siedmiu pomieszczeń: trzech pokoi o powierzchniach 17,79 m2, 22,23 m2 i 17,56 m2, jasnej kuchni o powierzchni 12,27 m2, spiżarki o powierzchni 2,20 m2, łazienki o powierzchni 3,85 m2 i przedpokoju o powierzchni 14,09 m2.
Wejście do lokalu odbywa się z korytarza klatki schodowej bezpośrednio przez dwuskrzydłowe drzwi drewniane, płycinowe z oryginalnym judaszem, klapką na listy, uchwytem z zewnątrz i dzwonkami. Kuchnia, spiżarka i jeden pokój mają wystawę północną, dwa pokoje mają wystawę południową. Stolarka okienna jest pierwotna, drewniana, skrzynkowa, koloru białego. W dwóch pokojach są okna dwuskrzydłowe z dwuskrzydłowym nadświetlem, w jednym pokoju jest okno dwuskrzydłowe , którego skrzydła podzielone są na trzy pola. W spiżarni jest jedno okno jednoskrzydłowe z nadświetlem, w ścianie pomiędzy łazienką a spiżarnią w górnej części znajduje się jedno kwadratowe okienko. Stolarka drzwi jest drewniana, drzwi są pierwotne, płycinowe, do łazienki i kuchni jednoskrzydłowe, do łazienki pełne, do kuchni z szybami w płycinach zamalowanymi białą farbą, do poszczególnych pokoi dwuskrzydłowe. W wejściu z kuchni do spiżarni drzwi zostały zdemontowane, zachowała się jedynie ozdobna futryna. Na podłogach w pokojach i przedpokoju położone są drewniane parkiety klepkowe, w kuchni i spiżarni drewniane deski, zaś w łazience podłoga wyłożona jest dwukolorowymi, kwadratowymi płytkami. W łazience zachowały się elementy zużytej armatury tj. wanna, zlew, muszla wc, piecyk gazowy. Przy suficie w łazience przebiegają rury instalacji gazowej oraz pionu spalinowego doprowadzonego do kuchennego pieca z płytą grzewczą na paliwo stałe. W kuchni znajdują się zlew, piec kuchenny z płytą grzewczą na paliwo stałe oraz kuchenka gazowa. W pokojach zachowały się piece kaflowe na paliwo stałe, w tym jeden z ozdobnymi kaflami. W jednym z pokoi o powierzchni 17,79 m2 urządzony był aneks kuchenny. Ściany pomieszczeń są tynkowane i malowane farbą emulsyjną, tynki wykazują liczne pęknięcia. Lokal wyposażony jest w instalacje elektryczną, gazową, wodno – kanalizacyjną, domofon, mieszkanie ogrzewane było do tej pory piecami kaflowymi na paliwo stałe. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Lokal wolny jest od obciążeń. W dziale III KW KR1P/00089563/6 prowadzonej dla nieruchomości oznaczonej nr działki 49/1 wpisane jest ostrzeżenie o niezgodności treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym nieruchomości oznaczonej jako działka nr 49/1 obręb 3 jednostka ewidencyjna Śródmieście o powierzchni 0,0540 ha położonej w Krakowie przy ul. Bogusławskiego Nr 10, wobec nieujawnienia decyzji o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności Nr GS-09.72222-1-17/1 – 19/09 z dnia 27.09.2010 r., przeciwko prawu własności Gminy Miejskiej Kraków na rzecz osób fizycznych. Ostrzeżenie nie dotyczy przedmiotowego lokalu mieszkalnego. Pierwszy przetarg na sprzedaż lokalu mieszkalnego został przeprowadzony w dniu 18 lipca 2017r.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 2 października i 6 listopada 2017r. w godz. 14.00-15.00.
5. drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, oznaczonego Nr 10 o powierzchni użytkowej 85,45 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Wojciecha Bogusławskiego Nr 10 wraz z udziałem wynoszącym 46/1000 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 49/1 o powierzchni 0,0540 ha, położona w obrębie 3, jednostka ewidencyjna Śródmieście, objęta KW KR1P/00089563/6
Cena wywoławcza wynosi: 488 700,00 zł
Wadium: 49 000,00 zł
Kamienica przy ul. Wojciecha Bogusławskiego Nr 10 jest pięciokondygnacyjnym, podpiwniczonym, budynkiem narożnym z ul. Św. Sebastiana. Kamienica została wzniesiona w 1895 r. w technologii tradycyjnej. Elewacja budynku wymaga odświeżenia, na poziomie przyziemia wykazuje liczne ubytki tynków. Wejście do budynku odbywa się z ulicy Wojciecha Bogusławskiego przez dwuskrzydłową, metalową bramę z przeszkleniami w górnej części. W kamienicy jest jedna dwubiegowa klatka schodowa o konstrukcji żelbetowej, stopnie schodów oraz korytarze komunikacyjne pokryte są okładziną lastriko. Ściany klatki malowane są farbą emulsyjną i lamperią. W dachu budynku znajduje się przeszklenie nad klatką schodową, które zapewnia naturalne doświetlenie wnętrza budynku. Budynek wyposażony jest w domofon i monitoring.
Nieruchomość nie jest wpisana do rejestru zabytków, figuruje natomiast w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków. Zgodnie z wytycznymi Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków lokal posiada jedynie częściowo zachowany wystrój wnętrz, wobec czego zaleca się odtworzenie stolarki okiennej, drewnianej, zachowanie i konserwację istniejącej, oryginalnej stolarki drzwiowej oraz rekonstrukcję stolarki, ponadto zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi należy zachować istniejący układ przestrzenny, bez możliwości dokonania podziału lokalu na mniejsze lokale. W zależności od stanu technicznego zaleca się utrzymanie i konserwację zachowanych parkietów. Piece kaflowe zachowane w lokalu pochodzą z lat 50 – tych XX w. i nie przedstawiają wartości zabytkowej, mogą być rozebrane. Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków nie zgłasza uwag do wymiany podłóg (poza koniecznością zachowania parkietów), wymiany tynków i instalacji.
Lokal Nr 10 położony jest na drugiej kondygnacji i składa się z pięciu pomieszczeń: dwóch pokoi o powierzchniach 20,80 m2 i 34,62 m2, jasnej kuchni o powierzchni 19,71 m2, łazienki o powierzchni 4,12 m2 i przedpokoju o powierzchni 6,20 m2.
Wejście do lokalu odbywa się z korytarza klatki schodowej bezpośrednio przez jednoskrzydłowe drzwi nowego typu. Kuchnia i dwa pokoje mają wystawę południową, pokój o większej powierzchni jest narożny o wystawie południowo – zachodniej. Lokal mieszkalny jest w dobrym stanie technicznym, okna zostały wymienione na nowe pcv, dwuskrzydłowe z dwuskrzydłowym nadświetlem i z nowymi parapetami, stolarka ma kolor biały. W lokalu zachowały się drzwi drewniane dwuskrzydłowe, pełne, płycinowe między pokojami i pokojem a kuchnią. Drzwi do kuchni z przedpokoju są jednoskrzydłowe, drewniane, płycinowe z jednym polem przeszklonym, natomiast drzwi do łazienki zostały wymienione na wtórne. Ściany w lokalu są tynkowane i w pokojach malowane farbą emulsyjną, w kuchni fragment ściany pokryty jest płytkami, w łazience do wysokości ok. 2 m ściana wyłożona jest płytkami, reszta malowana farbą emulsyjną. Na podłodze w przedpokoju są panele pcv, w kuchni panele pcv położone na płytach wiórowych, w pokojach zachował się drewniany parkiet klepkowy przykryty wykładziną dywanową. W kuchni i pokoju o większej powierzchni znajdują się piece kaflowe na paliwo stałe, w pokoju o mniejszej powierzchni znajduje się elektryczny grzejnik, natomiast w łazience brak jest ogrzewania. W łazience znajdują się elementy armatury tj. kabina prysznicowa, muszla wc, umywalka i piecyk gazowy, w kuchni zlew dwukomorowy z szafką. W jednym z pokoi znajduje się gniazdko telefoniczne i kabel telewizyjny, w przedpokoju przy suficie przebiega rura instalacji gazowej i wodociągowej. W przedpokoju znajduje się skrzynka z bezpiecznikami instalacji elektrycznej. Lokal wyposażony jest w instalacje elektryczną, gazową, wodno – kanalizacyjną, domofon, mieszkanie ogrzewane było do tej pory piecami kaflowymi na paliwo stałe i w jednym pomieszczeniu grzejnikiem elektrycznym. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Lokal wolny jest od obciążeń. W dziale III KW KR1P/00089563/6 prowadzonej dla nieruchomości oznaczonej nr działki 49/1 wpisane jest ostrzeżenie o niezgodności treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym nieruchomości oznaczonej jako działka nr 49/1 obręb 3 jednostka ewidencyjna Śródmieście o powierzchni 0,0540 ha położonej w Krakowie przy ul. Bogusławskiego Nr 10, wobec nieujawnienia decyzji o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności Nr GS-09.72222-1-17/1 – 19/09 z dnia 27.09.2010 r., przeciwko prawu własności Gminy Miejskiej Kraków na rzecz osób fizycznych. Ostrzeżenie nie dotyczy przedmiotowego lokalu mieszkalnego. Pierwszy przetarg na sprzedaż lokalu mieszkalnego został przeprowadzony w dniu 18 lipca 2017r.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 2 października i 6 listopada 2017r. w godz. 14.00-15.00.
Przetargi na sprzedaż wymienionych wyżej nieruchomości odbędą się w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Kasprowicza 29 w dniu 21 listopada 2017 r. w sali konferencyjnej, pok. 18
poz. 1 – godz. 9.00
poz. 2 – godz. 10.00
poz. 3 – godz. 11.00
poz. 4 – godz. 12.00
poz. 5 – godz. 13.00
W przetargu mogą wziąć udział osoby, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniądza z oznaczeniem nieruchomości:
- przelewem lub wpłatą na rachunek bankowy Miasta Krakowa, Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Krakowa pl. Wszystkich Świętych 3-4, prowadzony w Banku PKO BP SA Nr 02 1020 2892 0000 5702 0590 1071, w taki sposób, aby najpóźniej w dniu
17 listopada 2017 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym Miasta Krakowa, pod rygorem uznania, że warunek wpłaty wadium nie został spełniony.
Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Miasta Krakowa
- w gotówce w kasie Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 3-4- parter najpóźniej do dnia 17 listopada 2017 r. kasa przyjmuje wpłaty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.40-15.00 (wpłaty w kasie kwoty do równowartości 15 000 €).
Komisja przetargowa przed otwarciem przetargu potwierdza wniesienie wadium przez uczestników przetargu. Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód tożsamości.
W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba inna niż osoba fizyczna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego, a osoba prowadząca działalność gospodarczą zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od podpisania umowy notarialnej. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu, w sposób odpowiadający formie wnoszenia. Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej.
O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 1221 z późn. zm). Ceny nabycia lokali mieszkalnych płatne są jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej.
W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym Miasta Krakowa.
O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanym w zawiadomieniu lub do dnia zawarcia umowy nie dokona wpłaty ceny nieruchomości, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Opłaty notarialne i sądowe związane z zawarciem umowy notarialnej ponosi nabywca.
W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości ustalony zostanie cudzoziemiec w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 1061 z późn.zm.), do zawarcia umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości nabywca winien przedłożyć zezwolenie, jeżeli uzyskanie zezwolenia wynika z przepisów cytowanej wyżej ustawy.
Szczegółowe informacje odnośnie zbywanych nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta Referacie Przetargów i Zamian, Urzędu Miasta Krakowa ul. Kasprowicza 29, pokój 413, telefon 12 616-9808 lub 12 616-9809, w godzinach pracy urzędu.
Pełna treść ogłoszenia o przetargu jest zamieszczona na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl Finanse i Mienie/ Nieruchomości Miasta Krakowa/ Przetargi na Nieruchomości/.
Przetargi zostaną przeprowadzone na podstawie art. 38-41 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2016 r. poz. 2147, poz.2260, z 2017 r. poz. 624, poz. 820, 1509, 1529, 1566, 1595) oraz przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1490).
Prezydent Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.