OGŁOSZENIA O PRZETARGU
Prezydent Miasta Krakowa
ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości
stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków
1. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, oznaczonego Nr 11 o powierzchni użytkowej 29,40 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Św. Sebastiana Nr 15 wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste do dnia 29.12.2102 r. udziału wynoszącego 44/1000 części nieruchomości gruntowej, na której położony jest budynek, oznaczonej nr działki 84 o powierzchni 0,0507 ha, położonej w obrębie 3 jednostka ewidencyjna Śródmieście, objętej KW KR1P/00150604/5.
Cena wywoławcza wynosi: 189 000,00 zł
cena udziału w nieruchomości gruntowej wynosi: 63 245,00 zł
cena lokalu mieszkalnego wynosi: 125 755,00 zł
Wadium: 19 000,00 zł
Kamienica przy ul. Św. Sebastiana 15 została wzniesiona w drugiej połowie XIX w., położona jest w zabudowie ciągłej mieszkaniowo-usługowej. Kamienica jest wybudowana w technologii tradycyjnej, składa się z budynku frontowego oraz dwóch oficyn. Oficyna wschodnia jest budynkiem trzykondygnacyjnym, niepodpiwniczonym, przykrytym dachem jednospadowym, drewnianym w dwóch różnych poziomach. Ściany nośne są murowane z cegły ceramicznej, wykazują liczne pęknięcia pionowe. Fundamenty do głębokości 50 cm murowane są z cegły, na ławie fundamentowej z kamienia wapiennego na spoiwie wapiennym (wysokość ławy ok. 40 cm). Galeria zewnętrzna ma konstrukcje drewnianą. Wejście do oficyny odbywa się bezpośrednio z podwórka, klatka schodowa jest zabiegowa o drewnianych stopniach, ściany są zniszczone, z licznymi ubytkami tynków. Budynek powstał w dwóch etapach, ok. 1885 r. wzniesiono budynek piętrowy, a następnie w 1895 r. nadbudowano drugie piętro i przebudowano parter. W listopadzie 2007 r. została wykonana na zlecenie Zarządu Budynków Komunalnych ekspertyza konstrukcyjno – budowlana, zgodnie z wynikającymi z niej wnioskami oficyna wschodnia budynku przy ul. Św. Sebastiana Nr 15 wymaga gruntownej przebudowy od fundamentów po dach po uzyskaniu zgody wspólnoty mieszkaniowej i pozwolenia na budowę.
Nieruchomość nie jest wpisana do rejestru zabytków, figuruje natomiast w gminnej ewidencji zabytków oraz leży w obrębie układu urbanistycznego Kazimierza ze Stradomiem, wpisanego do rejestru zabytków pod nr A – 12 na podstawie decyzji z dnia 23.02.1934 r. oraz na listę Dziedzictwa Światowego UNESCO i położona jest na obszarze uznanym Zarządzeniem Prezydenta RP z dn. 08.09.1994 r. za pomnik historii „Kraków – historyczny zespół miasta”. Zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi za najcenniejszą wartość budynku uznaje się jego autentyzm, czyli stopień zachowania oryginalnej substancji obiektu. Ze względów konserwatorskich należy dążyć do zachowania wszelkich wartościowych, historycznych, architektonicznych elementów budynku świadczących o jego oryginalnej formie. W przedmiotowym lokalu mieszkalnym nie zachowały się elementy zabytkowe. Z uwagi na to dopuszcza się remont lokalu, wymianę okien na nową stolarkę, z zastrzeżeniem iż nowe okna winny być wykonane jako drewniane z powtórzeniem podziałów i proporcji okien istniejących, z powtórzeniem detalu i wzorów historycznych, wyklucza się wymianę okien na stolarkę pcv. Przy remoncie mieszkania należy stosować materiały posiadające atest do stosowania w obiektach zabytkowych – wyklucza się wprowadzenie gładzi gipsowych. Uzyskania pozwolenia konserwatorskiego wymaga zakres prac powodujący zmiany elewacji, dachu, gabarytu obiektu, to jest elementów wpływających na wpisany do rejestru zabytków układ urbanistyczny (np. na ewentualną wymianę okien). Działania dotyczące wnętrz obiektu niewpisanego do rejestru zabytków, objętego ewidencją konserwatorską, nie wymagają pozwolenia konserwatorskiego, tylko uzgodnienia z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi z uwagi na bardzo zły stan techniczny oficyny, w której położony jest lokal mieszkalny Nr 11 zaleca się wykonanie jej kompletnego remontu.
Lokal mieszkalny Nr 11 położony jest na pierwszym piętrze oficyny ma powierzchnię 29,40 m2, składa się z pięciu pomieszczeń przedpokoju 2,1 m2, przedpokoju z łazienką o powierzchni 10,70 m2, pokoju o powierzchni 14,70 m2, pomieszczenia wc o powierzchni 0,9 m2 oraz schowka o powierzchni 1,0 m2, do którego wejście odbywa się z zewnętrznej galerii. Pomieszczenia lokalu są jasne, o wystawie zachodniej, jedno okno w pokoju ma wystawę południową. Stolarka okienna jest drewniana, skrzynkowa. Stolarka drzwi jest drewniana, drzwi pełne, płycinowe. Ściany w pomieszczeniach lokalu są malowane farbą emulsyjną, wykazują liczne ubytki tynków, i pęknięcia pionowe murów. W pomieszczeniu, do którego odbywa się wejście z klatki schodowej urządzona była łazienka. Lokal wyposażony w instalacje elektryczną, wodno-kanalizacyjną, ogrzewanie jest indywidualne piecami kaflowymi na paliwo stałe. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mieszkalnego mogą go oglądać w dniach 7 listopada i 1 grudnia 2017 r. w godz. 14.00 - 15.00.
2. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, oznaczonego Nr 1, 2 o powierzchni użytkowej 71,12 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Zamkowej Nr 22 wraz z pomieszczeniami przynależnymi - komórkami lokatorskimi o powierzchniach 3,44 m2 i 4,17 m2 i udziałem wynoszącym 407/1000 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 475/3 o powierzchni 0,0437 ha, położona w obrębie 10 jednostka ewidencyjna Podgórze, objęta KW KR1P/00295389/9.
Cena wywoławcza wynosi: 398 000,00 zł
Wadium wynosi: 40 000,00 zł
Budynek Nr 22 przy ul. Zamkowej jest dwukondygnacyjny z użytkowym poddaszem, częściowo podpiwniczony. Budynek wzniesiony został w technologii tradycyjnej, murowany z cegły ceramicznej pełnej, stropy między piętrami są drewniane, nad piwnicą ceglane. W budynku jest jedna klatka schodowa dwubiegowa o konstrukcji żelbetowej z drewnianymi stopniami i balustradami. Budynek przykryty jest dachem dwuspadowym, elewacja wymaga odnowienia. Powierzchnia zabudowy wynosi 125,75 m2. W budynku są trzy lokale mieszkalne oraz pomieszczenia gospodarcze. Budynek położony jest w zwartej zabudowie kamienic wielomieszkaniowych, na końcu ul. Zamkowej, wschodnią granicę działki stanowi Bulwar Poleskiego. Wejście do budynku odbywa się z urządzonego podwórka, które jest ogrodzone. Znajduje się na nim altana śmietnikowa, garaż wolnostojący, parterowy budynek murowany z czterema komórkami lokatorskimi, drzewa i zieleń trawiasta. Drzwi wejściowe do budynku są dwuskrzydłowe drewniane pełne.
Kamienica Nr 22 przy ul. Zamkowej ujęta jest w gminnej ewidencji zabytków oraz objęta jest ochroną w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego obszaru „Dębniki”. Ochronie podlega przede wszystkim bryła, gabaryty, wystrój architektoniczny i podziały elewacji wraz ze stolarką okienną i bramną. Ze stanowiska konserwatorskiego, dla utrzymania spójności architektonicznej i stylowej elewacji kamienicy, w lokalu Nr 1, 2 należy zachować stolarkę okienną, w przypadku złego stanu dopuszczalna jest jej wymiana pod warunkiem odtworzenia podziałów, profili oraz białej kolorystyki tzn. okna dwuskrzydłowe ze ślemieniem i dwuskrzydłowym nadświetlem. Okna na parterze należy wykonać analogicznie do okien na piętrze, które zostały już wymienione. Zalecane jest także zachowanie historycznej stolarki drzwiowej w mieszkaniu (dwie pary drzwi drewnianych, płycinowych, jednoskrzydłowych oraz jedna para drzwi drewnianych, jednoskrzydłowych, czteropolowych, przeszklonych).
Lokal Nr 1, 2 położony jest na parterze i składa się z czterech pokoi o powierzchniach 12,80 m2, 10,94 m2, 26,72 m2 oraz 6,20 m2, przedpokoju o powierzchni 2,63 m2, ciemnej kuchni o powierzchni 7,76 m2 oraz łazienki o powierzchni 4,07 m2. Wejście odbywa się z korytarza do przedpokoju, część pomieszczeń jest w układzie przejściowym. Dwa pokoje wychodzące na podwórko mają wystawę północną, natomiast dwa pozostałe mają wystawę południową, z widokiem na ul. Zamkową. Stolarka drzwi wejściowych oraz do jednego z pokoi jest wtórna, pozostałe drzwi wewnętrzne są pierwotne, drewniane, płycinowe, jednoskrzydłowe. Stolarka okienna w dwóch pokojach z widokiem na podwórko została wymieniona na pcv, w pozostałych dwóch pokojach są to okna skrzynkowe, drewniane, dwuskrzydłowe z dwuskrzydłowym nadświetlem pozbawione klamek. Ściany są tynkowane i malowane farbą emulsyjną, w kuchni i łazience fragmentami obłożone terakotą. Powłoki malarskie i tynki wykazują pęknięcia i ubytki oraz ślady zawilgocenia i zabrudzenie. Na podłogach w pomieszczeniach położona jest posadzka betonowa, przykryta wykładzinami pcv, tylko w przedpokoju położone są płytki ceramiczne. Kuchnia jest pomieszczeniem ciemnym, przejściowym, pomiędzy nią a pokojem o najmniejszej powierzchni jest ścianka działowa z świetlikami w górnej części, przez które nieznacznie kuchnia jest doświetlana naturalnie. Do lokalu przynależą dwie komórki lokatorskie o powierzchniach 3,44 m2 i 4,17 m2, położone w parterowym, murowanym budynku, zlokalizowanym w północnej części działki. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, brak jest ogrzewania. Pozostałe lokale w budynku ogrzewane są przez sieć gazowo-etażową oraz elektryczną. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mieszkalnego mogą go oglądać w dniach 10 listopada i 1 grudnia 2017 r. w godz. 14.30 - 15.00.
3. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż garażu Nr G-106 stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, o powierzchni użytkowej 17,16 m2, położonego w budynku przy ul. Kobierzyńskiej Nr 96 wraz z udziałem wynoszącym 3/1000 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 793 o powierzchni 0,5085 ha, położona w obrębie 33 jednostka ewidencyjna Podgórze, objęta KW KR1P/00531122/7
Cena wywoławcza wynosi: 24 000,00 zł
Wadium: 2 400,00 zł
Garaż Nr G-106 położony jest w przyziemiu wielorodzinnego budynku Nr 96 przy ul. Kobierzyńskiej. Dojazd do garażu odbywa się betonowym zjazdem o niewielkim nachyleniu z wewnętrznej drogi asfaltowej prowadzącej do ul. Kobierzyńskiej. Brama wjazdowa do garażu jest dwuskrzydłowa, drewniana. Ściany lokalu są tynkowane, malowane farbą emulsyjną. Przy ścianie biegnie rura kanalizacyjna, widoczna jest kratka wentylacyjna. Na podłodze jest betonowa posadzka. Pod sufitem widoczne są rury instalacji wod. – kan., gazowej i centralnego ogrzewania wraz z zaworami. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną. Lokal wymaga remontu. Przyszły nabywca będzie zobowiązany do udostępnienia garażu w celu konserwacji, napraw i bieżącej eksploatacji instalacji c.o. Garaż wolny jest od obciążeń. W dziale III KW KR1P/00531122/7 ujawniony jest wpis, że wszelkie prawa, roszczenia i ograniczenia ciążące na lokalach wyodrębnionych z nieruchomości ciążą na związanych z nimi udziałach we współwłasności lub współużytkowaniu wieczystym, dział IV wolny jest od wpisów.
4. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż garażu Nr G-112 stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, o powierzchni użytkowej 19,06 m2, położonego w budynku przy ul. Kobierzyńskiej Nr 96 wraz z udziałem wynoszącym 3/1000 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 793 o powierzchni 0,5085 ha, położona w obrębie 33 jednostka ewidencyjna Podgórze, objęta KW KR1P/00531122/7
Cena wywoławcza wynosi: 26 000,00 zł
Wadium: 2 600,00 zł
Garaż Nr G-112 położony jest w przyziemiu wielorodzinnego budynku Nr 96 przy ul. Kobierzyńskiej. Dojazd do garażu odbywa się betonowym zjazdem o niewielkim nachyleniu z wewnętrznej drogi asfaltowej prowadzącej do ul. Kobierzyńskiej. Brama wjazdowa do garażu jest dwuskrzydłowa, drewniana. Ściany lokalu są tynkowane, malowane farbą emulsyjną. Przy ścianie biegnie rura kanalizacyjna, widoczna jest kratka wentylacyjna. Na podłodze jest betonowa posadzka. Pod sufitem widoczne są rury instalacji wod. – kan., gazowej i centralnego ogrzewania wraz z zaworami. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną. Lokal wymaga remontu. Przyszły nabywca będzie zobowiązany do udostępnienia garażu w celu konserwacji, napraw i bieżącej eksploatacji instalacji c.o. Garaż wolny jest od obciążeń. W dziale III KW KR1P/00531122/7 ujawniony jest wpis, że wszelkie prawa, roszczenia i ograniczenia ciążące na lokalach wyodrębnionych z nieruchomości ciążą na związanych z nimi udziałach we współwłasności lub współużytkowaniu wieczystym, dział IV wolny jest od wpisów.
Osoby zainteresowane nabyciem garaży Nr G-106 i Nr G-112 mogą je oglądać w dniach 7 listopada i 4 grudnia 2017 r. w godz. 14.30 - 15.00.
5. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż garażu Nr G stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kraków, o powierzchni użytkowej 16,20 m2, położonego w zespole garaży przy ul. Złoty Róg wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste do dnia 16.06.2091 r. udziału wynoszącego 1/18 części nieruchomości gruntowej, na której jest położony budynek, oznaczonej nr działki 751/1 o powierzchni 0,0546 ha, objętej KW KR1P/00161788/8 obręb 2 jednostka ewidencyjna Krowodrza
Cena wywoławcza wynosi: 30 000,00 zł
cena udziału w nieruchomości gruntowej wynosi: 11 311,00 zł
cena garażu wynosi: 18 689,00 zł
Wadium: 3 000,00 zł
Garaż Nr G położony jest w zespole garaży przy ul. Złoty Róg. Dojazd do garażu odbywa się utwardzonym, gruntowym odcinkiem drogi będącym przedłużeniem drogi asfaltowej jaką jest ul. Złoty Róg. Przedmiotowy garaż stanowi obiekt murowany. Brama wjazdowa do garażu jest dwuskrzydłowa, drewniana, zamykana na kłódkę i zamek. Posadzka betonowa, ściany pobiałkowane. W tylnej ścianie pod samym sufitem znajdują się dwa prostokątne otwory. Obiekt wyposażony jest w instalację elektryczną - nieczynną. Garaż wymaga remontu. Garaż wolny jest od obciążeń. Działy III i IV KW KR1P/00161788/8 wolne są od wpisów.
Osoby zainteresowane nabyciem garażu mogą go oglądać w dniach 6 listopada i 5 grudnia 2017 r. w godz. 14.00 - 14.30.
Przetargi na sprzedaż wymienionych wyżej nieruchomości odbędą się w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Kasprowicza 29 w dniu 14 grudnia 2017 r. w sali konferencyjnej, pok. 18
poz. 1 – godz. 9.00
poz. 2 – godz. 10.00
poz. 3 i poz. 4 – godz. 11.00
poz. 5 – godz. 12.00
W przetargu mogą wziąć udział osoby, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniądza z oznaczeniem nieruchomości:
- przelewem lub wpłatą na rachunek bankowy Miasta Krakowa, Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Krakowa pl. Wszystkich Świętych 3-4, prowadzony w Banku PKO BP SA Nr 02 1020 2892 0000 5702 0590 1071, w taki sposób, aby najpóźniej w dniu
8 grudnia 2017 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym Miasta Krakowa, pod rygorem uznania, że warunek wpłaty wadium nie został spełniony.
Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Miasta Krakowa
- w gotówce w kasie Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 3-4- parter najpóźniej do dnia 8 grudnia 2017 r. kasa przyjmuje wpłaty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.40-15.00 (wpłaty w kasie kwoty do równowartości 15 000 €).
Komisja przetargowa przed otwarciem przetargu potwierdza wniesienie wadium przez uczestników przetargu. Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód tożsamości.
W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba inna niż osoba fizyczna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego, a osoba prowadząca działalność gospodarczą zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od podpisania umowy notarialnej. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu, w sposób odpowiadający formie wnoszenia. Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej.
O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 1221 z późn. zm). Cena nabycia lokalu mieszkalnego opisanego w poz. 2 oraz garaży opisanych w poz. 3 i 4 płatne są jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej.
Ze sprzedażą lokalu mieszkalnego opisanego w poz. 1 oraz garażu opisanego w poz. 5 wiąże się oddanie w użytkowanie wieczyste udziału w nieruchomości gruntowej, na której położony jest budynek. Cena udziału w nieruchomości gruntowej zawarta jest w cenie wywoławczej nieruchomości. Rozliczenie ceny lokalu oraz ceny udziału w nieruchomości gruntowej po przetargu następuje z zachowaniem proporcji ustalonej w cenie wywoławczej.
Pierwsza opłata z tytułu użytkowania wieczystego udziału w nieruchomości gruntowej wynosi 25 % ceny udziału ustalonej w wyniku przetargu. Opłaty roczne z tytułu użytkowania wieczystego udziału w nieruchomości gruntowej wynoszą 1 % ceny udziału w nieruchomości gruntowej ustalonej w przetargu w przypadku lokalu mieszkalnego opisanego w poz. 1 oraz 3% w przypadku garażu opisanego w poz. 5. Do obliczonej w wyniku przetargu pierwszej opłaty i opłaty rocznej zostanie doliczony podatek VAT w stawce 23%. Opłaty roczne wraz z należnym podatkiem VAT płatne są z góry do dnia 31 marca każdego roku kalendarzowego, począwszy od roku następnego po roku ustanowienia tego prawa. Wysokość opłaty rocznej może być aktualizowana na podstawie art. 77 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2016 r. poz. 2147, poz.2260, z 2017 r. poz. 624, poz. 820, 1509, 1529, 1566, 1595) nie częściej niż raz na trzy lata. Odsetki za zwłokę regulują przepisy Kodeksu Cywilnego.
Cena sprzedaży lokalu mieszkalnego (poz. 1) oraz garażu (poz.5) wraz z pierwszą opłatą z tytułu ustanowienia użytkowania wieczystego i należnym podatkiem VAT - płatne są jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej.
W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym Miasta Krakowa.
O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanym w zawiadomieniu lub do dnia zawarcia umowy nie dokona wpłaty ceny nieruchomości, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Opłaty notarialne i sądowe związane z zawarciem umowy notarialnej ponosi nabywca.
W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości ustalony zostanie cudzoziemiec w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 1061 z późn.zm.), do zawarcia umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości nabywca winien przedłożyć zezwolenie, jeżeli uzyskanie zezwolenia wynika z przepisów cytowanej wyżej ustawy.
Szczegółowe informacje odnośnie zbywanych nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta Referacie Przetargów i Zamian, Urzędu Miasta Krakowa ul. Kasprowicza 29, pokój 413, telefon 12 616-9808 lub 12 616-9809, w godzinach pracy urzędu.
Pełna treść ogłoszenia o przetargu jest zamieszczona na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl Finanse i Mienie/ Nieruchomości Miasta Krakowa/ Przetargi na Nieruchomości/.
Przetargi zostaną przeprowadzone na podstawie art. 38-41 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2016 r. poz. 2147, poz.2260, z 2017 r. poz. 624, poz. 820, 1509, 1529, 1566, 1595) oraz przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1490).
Prezydent Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.