Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania oraz analizować ruch na stronie. Szczegółowe informacje w
polityce prywatności. Klikając "Tak", akceptujesz te warunki.
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu planuje budowę nowej ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Księcia Józefa. Ma ona powstać na odcinku prawie czterech kilometrów i łączyć się z kładką przy autostradzie A-4.
Od dzisiaj w nocy do końca bieżącego tygodnia będą wykonywane prace w ul. Zawiłej na odcinku pomiędzy ul. Sielską i cmentarzem. Na odcinku tym wykonywany będzie remont nakładkowy. Również dzisiaj rozpocznie się remont ul. Strzelców, który będzie trwał około 2 tygodnie.
Kraków nie czeka na nowelizację ustawy o ochronie przyrody, która ma zwiększyć rolę konsultacji społecznych w sprawie usuwania drzew. Już wkrótce na miejskich stronach internetowych udostępnionych będzie więcej informacji dla mieszkańców dotyczących wycinek roślinności.
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przedstawia wykaz drzew, których wycinka została czasowo wstrzymana. Są to drzewa, dla których ZIKiT posiada prawomocne decyzje administracyjne na wycinkę. Po wycince tych drzew zostaną zrealizowane nasadzenia zamienne.
W sobotę (6 grudnia) najmłodsi najłatwiej znajdą Mikołaja w... tramwaju. Będzie go można spotkać w aż 16 wagonach kursujących na liniach nr 4, 6, 8, 13 i 18. Mikołaj wraz z pomocnikami prezenty będzie rozdawał od godz. 11:00 do 18:00. Na dzieci czeka mnóstwo niespodzianek, oprócz słodkich upominków, będą to m.in. wyjątkowe kartki świąteczne, ozdoby choinkowe oraz bilety do kilku krakowskich muzeów.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 06 - 07 grudnia 2014 r. (sobota – niedziela) będą prowadzone prace torowe na rondzie Kocmyrzowskim. W związku z tym wyłączony zostanie ruch tramwajowy do Mistrzejowic i os. Piastów.
ZIKiT prowadzi wycinkę drzew i krzewów zgodnie z przepisami ustawy o ochronie przyrody. Kwalifikowana do wycinki zieleń to egzemplarze w złym stanie fitosanitarnym, suche, zamierające z ubytkami, próchnicą, stanowiące zagrożenie bezpieczeństwa ludzi i mienia a także kolidujące z realizacją inwestycji w mieście. ZIKiT zleca wycinkę drzew i krzewów powyżej 10 lat wyłącznie w oparciu o otrzymane decyzje administracyjne. Sam nie podejmuje decyzji o wycince, jedynie o nią wnioskuje.
W związku z przebudową skrzyżowania ulic Krygowskiego - Korpala – Bartla w rejonie skrzyżowania obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Zgodnie z nią dopuszczona do ruchu w tym rejonie jest jedynie zbiorowa komunikacja miejska i pojazdy budowy. Pozostały ruch odbywa się objazdami poprzez ulicę Zawiłą, Komuny Paryskiej i Zaporowską. Utrudnienia w ruchu potrwają do świąt.
Do tej pory możliwość zakupienia Zintegrowanego Biletu miesięcznego mieli jedynie pasażerowie korzystający z łączonych przejazdów pociągami Przewozów Regionalnych Sp. z o.o. oraz środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie.
Od 14 grudnia 2014 r. Zintegrowany Bilet będzie oferowany także pasażerom wykonującym przejazdy pociągami obsługiwanymi przez Spółkę Koleje Małopolskie (kursującymi jak na razie tylko w relacji Kraków Główny – Wieliczka Rynek - Kopalnia – Kraków Główny).